Magistriprogramm füüsikalis-keemiateadustes: materiaalfüüsika

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

utu.fi/kraadid

Elu parandamine asjade tegemise kaudu!

Materjalifüüsika rajal saate eksperdiks uute materjalide uurimisel ja arendamisel biomeditsiinilistes või elektroonilistes rakendustes.

Materjalifüüsika on üks füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogrammi neljast spetsialiseerumisrajast. Programmi muud lood on astronoomia ja kosmosefüüsika, materjalide keemia ja teoreetiline füüsika.

in

Pärast kooli lõpetamist saate selle loo osana kasutada mitmesuguseid omandatud oskusi, sealhulgas eksperimentaalseid, teoreetilisi ja numbrilisi tehnikaid uute füüsiliste projektide koostamiseks ja analüüsimiseks.

Programmi struktuur

Struktuur on modulaarne. Kõik moodulid on 20 ECTS. Igal spetsialiseerumissõjal on kaks kohustuslikku moodulit, mis sisaldavad väli põhitehnoloogiat. Lisaks sellele on olemas üks temaatiline moodul, mis võib olla valitud teistest käesoleva programmi raames pakutavatest moodulitest või University of Turku muudest programmidest. Neljas moodul koosneb vabalt valitud kursustest ja kohustuslikust soome keele ja kultuuri kursustest (5 ECTS). Lisaks seminarile, praktikale ja projekti tööle (10 ECTS) on vaja ka magistrikraadi (30 ECTS), mille üksikasjad sõltuvad spetsialiseerumisest. Vt joonist allpool.

60800_physical-and-chemical-sciences-programme-structure-300x193.png

Projektitöö saate asendada osalemisega Capstone'i projektis (15 EAP), mida korraldab tulevikutehnoloogiate osakond. Soovitame seda neile üliõpilastele, kelle eesmärk on pärast kooli lõpetamist selles valdkonnas töötada.

Teooria moodulis õpitakse teoreetilist materjali füüsika alust, õppides loenguid ja harjutades selliseid kursusi nagu tahkete struktuuride omadused, tahkete ainete elektrilised omadused, magnetism ja spintronics, pooljuhid, orgaanilised pooljuhid ja pinnatehnoloogia.

Meetodimoodulis sisaldavad kõik kursused laboratoorset tööd koos füüsika ja astronoomia osakonna kaasaegseima teadustöö infrastruktuuriga. Need meetodid hõlmavad näiteks röntgendifraktsiooni, röntgenkiirte fotoelektron-spektroskoopiat, elektronmikroskoopiat, tuumamagnetresonantsi ja elektronide spin-resonantsi. Lisaks sisaldab see moodul kursusi, mis annavad teile teadmisi mõõteseadete loomiseks. See hõlmab LabVIEW-põhise programmeerimise kursusi ja Arduino-põhist elektroonikat kasutavate väikeste seadmete ehitamist.

Teadusmooduli saate vabalt valida teaduskonnas pakutavate seast või võtate endale sobiva kõrvalteema, isegi mõne muu teaduskonna pakutava. Selle programmi pakutavad temaatilised moodulid hõlmavad biomaterjale, elektroonikaseadmeid, modelleerimist ja funktsionaalseid materjale. Võimalikud kõrvalõppeained on nt informaatika, matemaatika, keemia, ettevõtete loomine ja innovatsioon.

Teistes õppekavades saate lisaks kohustuslikule kursusele "Soome keel välismaalasele" valida ka kõik ülikoolis pakutavad kursused.

Akadeemiline tippkvalifikatsioon

Magistriõppe eesmärk on toetada teid iseseisvaks eksperdiks, kes oskab kriitiliselt hinnata teavet, kavandada ja teostada uurimisprojekte, et leida uusi teadmisi ning lahendada teaduslikke ja tehnoloogilisi probleeme iseseisvalt ja rühmana.

University of Turku materjalifüüsika uurimisel ja õpetamisel kaks põhivaldkonda bio- ja elektroonilised materjalid. Biomaterjalides saate uurida näiteks farmatseutilisi vektoreid, farmaatsias nanopoorseid materjale ja DNA molekulide dissotsieerumist kiirguse mõjul. Elektroonikaseadmete materjalide hulgas on pooljuht-, magnetilisi ja ülijuhtivaid materjale, spintroonikat ja nanokontakte. Uurite praeguse ja tulevase elektroonika füüsikalist alust.

Magistritöö

Magistriõppekava sisaldab kohustuslikku doktoritöö komponenti (30 ECTS), mis vastab kuuele täiskoormusega tööle. Väitekiri tuleb koostada aruande põhjal, mis põhineb kirjanduse ülevaate ja originaal uurimisprojektil, mis moodustab põhiosa väitekirja.

Thesis on iseseisev uurimisprojekt, kuid projekt viiakse läbi University of Turku juhtivate teadurite juhendamisel. Eeldatakse, et üliõpilane paigutatakse aktiivse uurimisrühma või eksperimentaalse meeskonna sisse, pakkudes nii palju võimalusi arutleda tulemuste üle ja ideede vahetamist rühmitusse.

Materjalifüüsika lõputöö näited on olnud järgmised:

 • Ise-organiseeritud kunstliku kinnituse struktuur väikesemahulistes YBCO-filtides, mida kasvatatakse arenenud IBAD-MgO-põhisel mallil.
 • Pr6Ca0.4MnO3 põhinevate takistuslike mälude valmistamine ja iseloomustamine.
 • Termiliselt karboniseerunud ja märg-oksüdeeritud poorse räni fotoluminestsents.
 • Lisandite valmistamiseks kasutatavate metallipulbrite füüsikalise ja keemilise iseloomustamise meetodid.
 • GaN- ja AlGaN-pooljuhtide pinnaomadused ja nende modifikatsioonid.
 • Geomeetrilised parandused kompuutertomograafilistel piltidel.
 • Uridiini ja tsütidiini molekulide killustumise massispektroskoopia uurimine.

Spetsialiseerumise lood

Füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogrammil on neli rada. Selle spetsialiseerumisraja lühikirjeldus on esitatud allpool.

Materjalifüüsika ja -materjalide keemia uuringud annavad sulle võimaluse mõista ja arendada molekulide ja nanoosakeste materjalide omadusi metallide, magnetiliste ja pooljuhtide ühendite abil farmaatsia- ja biomaterjalide jaoks. Pärast lõpetamist tunnete teid praeguste metoodikate, uurimisseadmete ja tänapäevaste numbriliste meetoditega, mis on vajalikud teadustöös ja tehnoloogias kasutatavate materjalide omaduste modelleerimiseks. Pange tähele, et on olemas õdede programm (biomeditsiiniteaduste magistriõppekava), millel on spetsialiseerumine ravimikütusele.

Muud lood:

65603_Students_all_prgms.jpg

Pädevuse kirjeldus

Magistriõpe annab oskused töötada erinevat tüüpi ametikohtadel sellistes valdkondades nagu teadus- ja arendustegevus, haridus ja juhtimine ning tööstus. Materjaliuuringute spetsialiseerumine pakub eriti häid võimalusi töötamiseks teadustegevuse ja arendustegevuse ametikohtadel tööstustehnoloogia valdkonnas.

Materjalifüüsika magistriprogrammi ajal uurite materjalide füüsikat, kuid ainulaadselt sellel rajal saate materjalide iseloomustamise meetoditega tutvuda praktiliste harjutuste ja kursustega, kasutades selleks nüüdisaegseid uurimisvahendeid. Lisaks koolitate ka mõõtmisseadmete ehitamist ja programmeerimist. Teise võimalusena võite valida teoreetilisema rea ja spetsialiseeruda materjalide arvutimudelitele. See valmistab teid ette kas teadus- ja arendustegevuse karjääris tööstuses või doktoriõppe järelmeetmeks.

Töövõimalused

Füüsikalise ja keemilise väljaõppe saanud töötajate jaoks on väljavaated suhteliselt kõrgel tasemel tööle asumiseks suurepärased. Tänu programmi laiale ulatusele pakuvad University of Turku selle hariduse raames arendatud oskused ja teadmised palju töövõimalusi erinevates valdkondades.

Meie hiljutised magistrikursuste tööd, nt suurte ettevõtete kvaliteedijuhid, R

Teadustöö karjäär

Magistriõpe tagab teaduse magistrikraadi omandamise. Aspirantuur on doktorikraad ja magistrikraad.

Pange tähele, et Soomes ei maksa doktoriõppes õppemaksu ja doktorandid saavad sageli oma töötasu või stipendiumi oma elamiskulude katmiseks.

Sisenemise nõuded

Üldõppe nõuded

Üldine nõue

Te olete abikõlblik magistriõppe taotleja, kui:

 • teil on riiklikult tunnustatud esimese tsükli kraad - tavaliselt bakalaureusekraad - akrediteeritud kõrgkoolist,
 • teie kraad vastab vähemalt 180 EAP-le (Euroopa ainepunktid) või kolmeaastasele täisajaga õppele,
 • teie kraad on teie magistrikraadi programmi jaoks vastavas valdkonnas, kuhu kandideerite. Täpsemad kraadinõuded leiate programmi lehelt.

Keelenõuded

Taotlejatel peab olema suurepärane inglise keele oskus ja neid oskusi tõendav tunnistus. Oma keeleoskuse määramiseks peate sooritama ühe rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele testidest.

Taotlejad peavad jõudma minimaalselt nõutavatesse katsetulemustesse, et neid saaks University of Turku kandideerida. Erandeid ei tehta.

Teespetsiifilised sissepääsunõuded

Taotleja eelnev kraad, mille alusel ta taotleb füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriõppesse lubamist, peab olema vastavas õppevaldkonnas. Materjalifüüsika raja varasemate uuringute olulised valdkonnad on:

 • Füüsika
 • Materjaliteadus või
 • Sarnane

Võite taotleda ainult ühte neljast spetsialiseerumisvaldkonnast, mida pakutakse füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogrammis. Seetõttu on väga oluline valida pala, mis on lähedane teie eelmise kraadi väljale.

Rakenduse hindamine

Aastas võetakse füüsiliste ja keemiliste teaduste magistriõppesse vastu 20 tudengit. Vastuvõtmise otsus põhineb:

 • Taotleja antud kraadi (te) asjakohasus,
 • Kursuste suurus, asjakohasus ja hinded kraadides,
 • Keeletesti tulemus,
 • Motivatsioonikiri,
 • Võimalikud vastused taotluses sisalduvatele valikulistele küsimustele,
 • Võimalik asjaomane töökogemus,
 • Võimalik intervjuu.

Loodus- ja inseneriteaduskonnas on võimalik saada ainult üks bakalaureuse- või magistriõpe. Seetõttu kaotab üliõpilane pakutud õppekoha vastuvõtmisel kõik varasemad BSc-d. või MSc. õppida otse loodus- ja inseneriteaduskonnas.

Siit leiate lisateavet

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Loe edasi

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Näita vähem
Turu , Windhoek , Rauma + 2 Rohkem Vähem