Magistriprogramm ressursside taastamisel

Üldine

Programmi kirjeldus

Uurides seda ainulaadset magistriprogrammi "Resource Recovery", mille annab Rootsi Resource Recovery Center, arendatakse teie võimet analüüsida ja lahendada jääkide kõrvaldamise, töötlemise ja ringlussevõtuga seotud probleeme kasulikeks toodeteks.

Selline kasulik ja müügil olev toode võib olla autotööstusele mõeldud toode, mis on valmistatud bioloogilisest materjalist, mida saab kergesti ümber töödelda. See võib olla nafta ja bensiini asendamiseks biogaas või etanool. Või elekter, küte ja jahutus toodetakse jätkusuutlikult jäätmete termilisel töötlemisel. Miks mitte kala sööda lisaks jäätmete probleemi lahendamisele ja ka ookeanide ammendumise vähendamisele? Sõltumata sellest, kas te töötate teadlase või äritegevuse ja juhtimisega ning olete globaalse kogukonna ehitaja, kellel on teadmised ja oskused probleemide lahendamiseks valdkondades, mis ei ole otseselt seotud ressursside taastamisega.

See, kes selle programmi valib, võtab ühendust paljude erinevate teemadega, nagu biotehnoloogia ja energiatehnoloogia ning materjalid. Kursused käsitlevad nii rahvusvahelisi kui ka Rootsi aspekte. Kuna koolitus on seotud Rootsi ressursside taastamise keskuse valdkonna edukate teadusuuringutega, lähete teid tihedas koostöös meie teadlaste ja teadustööga. Meie ettevõtete, uurimisinstituutide ja omavalitsuste võrgustik tagab ka selle, et saate hariduse sisu, mis muudab teid potentsiaalsetele tööandjatele atraktiivseks.

Uuringute käigus pööratakse suurt tähelepanu suulistele ja kirjalikele ettekannetele ning parandate oma võimet omandada ja hinnata teavet ja uurimistulemusi valdkonnas.

Programmis osalevad õpilased valivad oma teise semestri spetsialiseerumise polümeeri tehnoloogias, energiatehnoloogias või tööstuslikus biotehnoloogias.

Rajatised
Uuring viiakse läbi paljudes keemiatehnoloogia, biotehnoloogia (biogaasi, seente ja pärmi ning geneetika), energeetika, polümeeri, analüüsi, tsiviilehituse, samuti arvuti simulatsiooni ja modelleerimislabori laboratooriumides. Kõik teadustöötajad, postdocs ja üliõpilased kasutavad seadet oma väitekirjades ja projekti töös.

Programmi struktuur
Esimesel aastal saate ülevaate sellest, kuidas ressursse hallatakse rahvusvaheliselt ja Rootsis, suundumusi ja õigusakte. Jäätmete iseloomustamine on oluline õige ringlussevõtu meetodi valimiseks. Te uurite jäätmete põletamist ja gaasistamist elektrienergiaks, soojuseks ja kütuseks ning biokütuste, näiteks biogaasi ja biojäätmetest ja muudest ressurssidest toodetud bioloogilisi meetodeid ja meetodeid. Võite võtta ühendust elutsüklianalüüsiga, et hinnata, milline meetod võib olla keskkonnale kõige sobivam.

Teisel aastal saate võimaluse laiendada oma teadmisi valitud valdkonnas, osaledes kogu uurimisaasta uurimisprojektis. Teie eesmärgiks on koostada uurimistöö aruanne või teaduslik artikkel.

Lisateave uurimis- ja hariduskeskkonna kohta Rootsi Resource Recovery Centeris: www.scrr.se

Karjääri väljavaated
Potentsiaalsed tööandjad on energeetikaettevõtted, bioprotsesside tööstusettevõtted, konsultatsioonifirmad, uurimisinstituudid, ringlussevõtuettevõtted, seadmete tootjad, valitsused ja muud tööstusharud, kus saate töötada näiteks toote või protsessi arendamisega. Teine võimalik karjäär on ettevõttes keskkonnajuhina töötamine. Samuti võite valida, kas jätkata doktoriõpinguid selles valdkonnas, kas Rootsis või teistes riikides, valikut, mille valivad paljud meie õpilased. University of Borås pakub ressursside taastamise doktoriõppeprogrammi.

Riiki sisenemise nõuded
Bachelor of Science in Engineering koos suurte mehaanikateaduse, tööstusettevõtluse majandusteaduse, energeetika, keemiatehnoloogia, biotehnoloogia, tsiviilehituse, tekstiilitööstuse, ehituskonstruktsioonide või bakalaureusekraadi füüsika või keemia valdkonnas.

Lisaks peavad õpilased tundma termodünaamikat ja inglise keelt, mis on samaväärne inglise keelega 6.

Magistriõpe

  • Magistriõpe kraad (120 ainepunkti) koos suuremahulise Resource Recovery eriala Polymer Technology / Energy Technology / Industrial Technology.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Borås has approximately 11 000 students and 730 employees. In collaboration with the public and private sectors, we conduct education and research of high international quality with ... Loe edasi

The University of Borås has approximately 11 000 students and 730 employees. In collaboration with the public and private sectors, we conduct education and research of high international quality with great societal relevance. We are a modern university with a central campus in the centre of the city. The national and internationally known Swedish School of Textiles and Swedish School of Library and Information Science are a part of the University of Borås, both of which have educational programmes and research. Näita vähem