Magistriprogramm ringkiri majanduses

Üldine

Saadaval 2 asukohta
Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Olemasolev majandussüsteem põhineb lähenemisviisil "võta, tee ja käsuta ära", mida käitatakse peamiselt fossiilkütustest. Eeldatakse, et kasvav majanduskasv tekitab nii palju ülejääki, et kahjulike keskkonnamõjudega saaks tegeleda.

Kuid süsteem kasvab ainult siis, kui ümberkorraldamiseks on piisavalt ressursse, raiskab jäätmeid, investeeritakse krediiti ja majanduskasv.

Ringikujundus pakub alternatiivi. Selle eesmärk on hoida tooteid, komponente ja materjale nende kõrgeima kasuliku väärtuse ja väärtusega. Selle eesmärk on lahutada majanduskasv piiratud ressursside tarbimisest, lõpetades toote elutsüklite ahela. Süsteem, milles materjalid muutuvad kasulikeks kaupadeks ja teenusteks lõputult, töötavad taastuvate energiaallikatega.

Selles magistriõppes õpid, kuidas asendada kaupu teenustega, kui see on keskkonnasõbralikum ja parem. Näiteks võib infotehnoloogia pakkuda meile juurdepääsu toodetele ja varadele, mida saab nende lahenduste loomiseks kasutada.

Teine oluline ringikujunduse aspekt on sotsiaalse kapitali kaasamine. Õppige, kuidas luua ühiskasutuses olevaid lahendusi, mis põhinevad üksikisikute ja kogukondade võimetel.

Lisaks saate teada, kuidas bio-põhiste materjalide majandus aitab meil luua jäätmeid kasutamata süsteeme. Ümarjas majanduses on ettevõtte roll keskse tähtsusega ja te saate ka teada, kuidas äri võib luua uusi ärimudeleid, mis põhinevad ringkäigulises majanduslikus lähenemises.

LUT University pakub LUT University Lahti ülikoolilinnakus. Programmi näost-näkku kontaktõpe koosneb peamiselt intensiivsetest perioodidest Lahtis neljapäeviti ja reedeti. See magistriprogramm sobib hästi ka inimestele, kes on juba töömaailmas Soomes või välismaal.

Kavandatud õpitulemused

Ressursitõhususe parandamine on oluline samm ümmarguse majanduse suunas.

Ümargune majandus on regenereeriv süsteem, mille eesmärk on hoida tooteid, komponente ja materjale nende suurima kasuliku väärtuse ja väärtusega, vähendades samal ajal jäätmete, heitkoguste ja energiakulu, aeglustades, sulgudes ja kitsendades materjali ja energiaülekandeid. Selle eesmärk on lahutada majanduskasv piiratud ressursside tarbimisest.

Selles magistriõppes õpiksite, kuidas ressursitõhusust rikaste turgude edendamiseks parandada, kaasa arvatud sellised küsimused nagu materjali taastumise kavandamine, demonteerimise disain, puhtamate materjalivoogude disain ja ümbertöötlemise disain. See kõik võib vähendada jäätmeid ja vähendada energiatarbimist.

Magistriõppe programm valmistab teid töötama ringi majanduses professionaalina paljudes töökohtades, keskendudes peamiselt säästvale ettevõtlusele ja tootmisele.

Uuritakse, kuidas ümmargune majandussüsteem annab ettevõtetele lisaväärtust, kuidas saab luua olulisi tsüklit, et neid tõhusamaks muuta, kuidas ühiskasutatavat majandust rakendada ja kuidas üksikisikud ja kogukonnad saavad lahendusi pakkuda lisaväärtust.

Sa oled võimeline:

 • mõistab ringmajanduse vajalikkust;
 • mõista süsteemse muudatuse nõudeid;
 • rakendada teooriaid, et võimaldada üleminekut lineaarselt mudelilt ringmajandusele;
 • rakendada ringmajanduse lähenemisviisil põhinevaid teooriaid säästvamate toodete kavandamisel;
 • rakendada teooriaid jagamismajanduse integreerimiseks ühiskonda;
 • tunnistama toodete ja protsesside kõige olulisemaid keskkonnamõjusid ja nende tähtsust ettevõtluses;
 • hinnata tööstus-, teenindus-, kogukonna- ja esmatootmisprotsesside ning süsteemide tehnilisi võimalusi keskkonnamõjude minimeerimiseks;
 • selgitada nii kohalike kui ka globaalsete keskkonnaprobleemide keerulisi vastastikuseid sõltuvusi;
 • keskkonnasektori arendamiseks võtta vastu ja uuendada uusi tehnilisi lahendusi.

Kraadi struktuur ja õpingud

Magistriõpe ringikujulisuses on kaheaastane programm. See toob kaasa magistrikraadi tehnoloogia, M.Sc. (Tech.), Mis on 120 ECTS ainepunkti.

Programm sisaldab südamikku, spetsialiseerumist, väikseid ja valikaineid.

Põhiuuringud (28–34 ECTS ainepunkti) käsitlevad ringmajanduse tutvustamist, jätkusuutlikkuse väljakutseid ja toidu, energia, vee seost.

Spetsialiseerumisuuringud (59 ECTS ainepunkti) käsitlevad jätkusuutlikkuse teadust ja ringmajanduse üksikuid sektoreid, nagu ringmajanduse bioloogiline ja tehniline tsükkel, transport ja tahkete jäätmete käitlemise tehnoloogia.

Magistritöö, 30 EAP-d, on spetsialiseerumise osa. Lõputöö on arenenud uurimisprojekt, mis nõuab umbes kuus kuud täistööajaga tööd. Õpilased täidavad selle oma neljanda semestri jooksul.

Kõrvalõppeid (vähemalt 20 EAP) saab valida LUT-i magistriõppe pakutavate alaealiste hulgast. Soovitatavad on väiksemad õpingud energiatehnoloogia või tööstustehnoloogia ja juhtimise alal.

Programmi jaoks soovitavad valikained on näiteks LCA (7 EAP), õhusaaste kontrolli (6 EAP), ettevõtluse ja jätkusuutlikkuse sissejuhatuse (3 EAP) või ettevõtluse ja jätkusuutlikkuse (6 EAP).

Karjääri väljavaated

Pärast õpingute lõpetamist on teil hea pädevus töötada rahvusvahelises ja multidistsiplinaarses keskkonnas.

Lõpetajana võite leida töökohti tööstuses, konsultatsioonides, regulatiivagentuurides ning valitsusasutustes ja valitsusvälistel organisatsioonidel, kus kasvav huvi jätkusuutlikkuse vastu on loonud uusi töövõimalusi.

Tüüpilised töökohad selle programmi lõpetajate jaoks:

 • keskkonnainfirma konsultatsioonifirmad
 • tootearenduse jätkusuutlikkuse spetsialist
 • linnaplaneerimise jätkusuutlikkuse spetsialist
 • keskkonnajuhataja tööstusettevõtetes
 • valitsusametnike keskkonnaametnik
 • ehitusvaldkonna jätkusuutlikkuse spetsialist
 • keskkonna- ja ohutusalane spetsialist
 • uurimisinstituudi teadur
 • valla keskkonnajuht

Sul on ka kindel alus doktoriprogrammi õpingute jätkamiseks.

Kuidas kandideerida

Kas olete huvitatud kandideerimisest ringmajanduse magistriõppesse?

Tehke oma tuleviku jaoks üks olulisemaid otsuseid ja uurige koos meiega - lubame, et teete oma investeeringu väärt.

Igal aastal alustab LUT University õpinguid suur hulk tudengeid kogu maailmast.

Ole uudishimulik. Ole üks meist.

Võite taotleda selle magistriõppe programmi kas jooksva või regulaarse vastuvõtu protsessi:

 • Regulaarne vastuvõtt: 2. detsember 2019–22 jaanuar 2020
 • Kehtiv sisseastumine: 1. oktoober 2019-31 mai 2020
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Näita vähem
Lappeenranta , Lahti + 1 Rohkem Vähem