Magistriprogramm tööstusdisaini inseneris

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Uusi tooteid tuuakse turule iga päev ja üha kiiremas tempos, et vastata klientide kasvavatele nõudmistele.

Selle tulemusel on tootjatevaheline konkurents jõudmas uude faasi.

Kuna tootearendust peetakse transdistsiplinaarseks, nõuab see intensiivseid teadmisi tootmis- ja disainimeetoditest, disaini- ja tootmisvahenditest, ergonoomikast, esteetikast ja jätkusuutlikkusest. Nende valdkondade oskused aitavad kiiresti reageerida turu nõudmistele ja toota õigustatavaid ja kasutatavaid tooteid konkurentsiturul.

Tööstusdisaini insenerinduse magistriprogramm annab õpilastele teadmisi uuendusliku disaini, tootmismeetodite, inimfaktorite, loominguliste probleemide lahendamise, täiustatud materjalide, tööstus- ja ettevõtlusprobleemide ning keskkonnakaalutluste kohta. Neid teadmisi on vaja tootearenduse erinevatel etappidel, et rahuldada tööstuste vajadusi, toetada toote kasutajaid ja reageerida keskkonnaküsimustele.

See magistriprogramm ühendab teadmised ja töömeetodid tootmistehnika, tööstusdisainilahenduse ja materjalide arendamise alal. See rõhutab inseneri kvalifikatsiooni ja projekteerimisoskuste kombinatsiooni projektikursuste kaudu, kus õpilased rakendavad oma teadmisi praktikas. Projektid viiakse ellu tihedas koostöös tööstusharudega.

Tööstusdisaini projekteerimise magistriprogrammis võetakse kasutusele massilised avatud veebikursused (MOOC), mis võimaldavad üliõpilastel peaaegu poole oma õpingutest kaugjuhtimisega täita. Veebikursused ja Interneti-põhised kursuste harjutused on paindlik ja dünaamiline viis õpingute lõpetamiseks.

Kavandatud õpitulemused

Lõpetajad on omandanud põhjalikud teadmised tootmisprotsessidest ja toodete kujundamisest. Tooted võivad varieeruda lihtsatest paiksetest toodetest nii keerukate kui auto moodi.

Tööstusdisaini insenerina peate tegema koostööd teiste valdkondade ekspertidega ja pakkuma lahendusi. See programm valmistab teid ette tuleviku kujundamiseks. Õpid nägema probleeme mitmest vaatenurgast ja reageerima optimaalselt uuenduslike lahendustega.

Saate teada uuendusliku disaini, tootmismeetodite, inimtegurite, loominguliste probleemide lahendamise, täiustatud materjalide, tööstus- ja äriprobleemide ning keskkonnakaalutluste kohta.

Programm valmistab teid ette multidistsiplinaarseks projektitööks koos teiste inseneride, turundajate, hankijate ja projektijuhtidega. Teete piirkondlike ettevõtetega projektidesse integreeritud teoreetilisi ja metoodilisi uuringuid.

Lõpetamise järgselt näete probleeme mitmest vaatenurgast ja leiate innovaatilisi lahendusi tootmisprotsessidele, tarbekaupadele, interaktsioonidele ja protsessidele. Tihedas koostöös Soome ettevõtetega saate teada praktilistest probleemidest projekteerimis- ja tootmisprotsessides rakendusprojektides.

Teil on võimalik arendada ja kavandada tõhusalt uusi tooteid ja teenuseid globaalses tööstuslikus mastaabis. Õpingute ajal omandate oskused kontseptsioonide visualiseerimise, tootearenduse ning tehnoloogiliste ja äriliste perspektiivide osas. Te omandate põhjalikud teadmised 3D CAD-süsteemides modelleerimise ja visualiseerimise kohta.

Te saate:

 • õppida praktilise projekti käigus suhtlemis-, koostöö- ja esinemisoskusi;
 • oskama tarbijaid, tootjaid ja tooteid käsitlevate uuringute põhjal tuvastada ja lahendada toote või teenuse kujundamisel tekkivaid probleeme;
 • oskama tuvastada ja rakendada oma kogemusi eduka toote või teenuse loomisel;
 • olema võimeline kavandama, juhtima ja korraldama teadusprojekti vastavalt väljakujunenud teaduslikele tavadele ning kirjutama ja esitama teadusuuringute kava ja uurimisaruande;
 • on aru saanud, kuidas tooteid valmistatakse mitmesuguste meetoditega, ja lahendada suure jõudlusega toodetega seotud tegelikke probleeme;
 • tunneb ära ja võrdleb erinevaid tootmismeetodeid, kasutades erinevaid materjale, sealhulgas lehtmetalli, komposiitmaterjale ja puitu, ning mõistab, kuidas sellega seotud 3D-disaini tarkvara, komplektid ja 3D-tarkvara simulatsioonid toimivad;
 • mõistab ergonoomilise disaini rolli inimese töös igapäevases töös ja elus;
 • mõistab materjali valiku ja disaini tähendust valmistamiseks ja jätkusuutlikkust;
 • õppida teooriaid, meetodeid, kujundamise ja valmistamise oskusi ning milliseid vahendeid erinevate probleemide ja tootearendusstsenaariumide korral rakendada;
 • mõistab paketi kujunduse, tarbijakäitumise, arengusuundade ja väärtuste lisamise olulisust uute tehnikate abil;
 • oskab probleeme määratleda ja suhelda teiste uurimisrühmade ning Soome tööstusega;
 • oskama rakendada ja arendada süstemaatilisi ja analüütilisi vahendeid ja vahendeid tehnoloogiateüleste materjalide valikuülesannete lahendamiseks;
 • oskama määratleda ja analüüsida erinevat tüüpi rakenduste jaoks ehitusmaterjalide põhirühmade omadusi, tugevusi, nõrkusi ja rakendusalasid;
 • oskama hinnata ja kasutada materjaliteaduse värskeid tulemusi ja dokumente ning tuletada LCC, LCA ja MIPS tegurite põhimõtetel põhinevaid analüütilisi mudeleid materjali valimisel;
 • olema tuttav lisaainete valmistamise erinevate tehnoloogiatega ja suutma valida erinevateks rakendusteks sobivaid protsesse ja lisandite tootmiseks tootekujundust;
 • olema tuttav lisaainete valmistamise võimalustega tootearenduses, prototüüpide valmistamisel ja osade valmistamisel;
 • saada põhjalikud teadmised tootmisest kui tootmisprotsessi olulisest osast.

Kraadi struktuur ja õpingud

Tööstusdisaini projekteerimise magistriprogramm on kaheaastane programm. See viib magistrikraadi tehnoloogia alal, M.Sc. (Tehnika), mis on 120 ECTS ainepunkti. See programm sobib hästi täistööajaga inimestele.

Üldiselt toimub enamik loenguid ja harjutusi Moodle'i platvormi (Interneti-põhine) kaudu. Kontaktõppe sessioonid toimuvad peamiselt Lahti ülikoolilinnakus, kuid mõned seminarid ja esitlusessioonid toimuvad ka Lappeenranta ülikoolilinnakus.

Nädala peamine kontaktõppe päev on määratud reedeks. Masinaehituse osakonna laborid ja nendega seotud rajatised asuvad Lappeenranta ülikoolilinnas.

Programm sisaldab põhiuuringuid ja erialaõpinguid.

Põhiõppes (32 EAP) käsitletakse uurimismeetodeid, struktuurimaterjale, rakendusmatemaatikat, 3D-printimist ja kõrgtehnoloogilisi tooteid.

Spetsialiseerumisuuringud (88 EAP) hõlmavad selliseid teemasid nagu pakendikujundus, pakenditootmine, lehtmetalli tootmine, säästva disaini projekteerimine, disaini kommunikatsioon ja visualiseerimine, disaini ergonoomika, tootekujundus, tootmisprotsessid, disainimõtlemine, konstruktsiooni- ja mehaaniliste süsteemide kujundamine ning metalltoodete kujundamine ja kokkupanek.

Magistritöö, 30 EAP-d, on spetsialiseerumise osa. Lõputöö on arenenud uurimisprojekt, mis nõuab umbes kuus kuud täistööajaga tööd. Õpilased täidavad selle oma neljanda semestri jooksul.

Karjääri väljavaated

Nõudlus tööstusdisainilahenduste ekspertide järele kasvab tänu uutele tehnoloogilistele arengutele ja nende olulisusele meie ühiskonna arengus.

Programmi lõpetanutel on mitmekülgsed võimalused karjääriks ettevõtete disainiosakondades tööstusdisainerite, brändijuhtide, tootedisainerite, tootmisjuhtide, disainiinseneride, interaktsioonikujundajate, pakendikujundajate jne kaudu teadusuuringutes või isegi teie enda disainifirmas.

Kuidas kandideerida

Kas olete huvitatud kandideerimisest tööstusdisainilahenduste magistriõppesse?

Tehke oma tuleviku jaoks üks olulisemaid otsuseid ja uurige koos meiega - lubame, et teete oma investeeringu väärt.

Igal aastal alustab LUT University õpinguid suur hulk tudengeid kogu maailmast.

Ole uudishimulik. Ole üks meist.

Võite taotleda selle magistriõppe programmi kas jooksva või regulaarse vastuvõtu protsessi:

 • Regulaarne vastuvõtt: 1. detsember 2020-20 jaanuar 2021
 • Kehtiv sisseastumine: 1. oktoober 2020-31 mai 2021
Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Näita vähem
Lappeenranta , Lahti + 1 Rohkem Vähem