Majandusteaduse magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Majandus, magistrikraad (majandus ja ärijuhtimine) (2 aastat)

 • Rahvusvaheliselt võrreldav kraad majanduses AACSB akrediteeritud ärikoolis.
 • Ranged teoreetilised ja empiirilised uuringud, mis hõlmavad uusimaid uuringuid.
 • Praktiline kogemus majandusmudelite väljatöötamisel ning ökonomeetriliste meetodite kasutamisel majandus- ja finantsanalüüsi tegemiseks.

Oulu Ärikooli rahvusvaheline majanduse magistriprogramm (ME) on kaheaastane programm, mis pakub ranget koolitust moodsale majandusele.

Programm annab teile põhjaliku arusaamise teoreetilistest ja empiirilistest uurimismeetoditest, mida kasutatakse mikroökonoomikas, makroökonoomikas ja ökonomeetrias.

Teil on võimalus arendada huvi järgmistes valdkondades:

 • Matemaatiline majandus
 • Tööstusorganisatsioon
 • Energiamajandus
 • Linna- ja regionaalmajandus
 • Keskkonnaökonoomika
 • Rahvusvaheline makroökonoomika
 • Mängu teooria
 • Finantskonkonometrics

Grupitöö ja projektide kaudu õpite rakendama oma majandusalaseid teadmisi ning omandama probleemide lahendamise, projektijuhtimise ja esitlusoskused, mida vajate oma majandusteadlase karjääris.

Spetsialiseerumise valimine pole kohustuslik, kuid kaheaastane programm pakub kahte spetsialiseerumisvõimalust :

Energiaökonoomika ja nutivõrgu kursused toovad klassiruumi uusimaid majanduslikke ja tehnilisi energiaalaseid teadusuuringuid ning annavad teile vajalikud oskused, et töötada majandusteadlasena või konsultandina energeetikaga seotud projektides. Hankige multidistsiplinaarse projektitöö kogemus ja rakendage oma majanduse oskusi, et analüüsida ja lahendada ettevõtlusprobleeme homsetel energiaturgudel.

Finantsökonoomika keskendub teile oskuste pakkumisele, mis on olulised finantssektoris töötava majandusteadlase jaoks. Saate täiendavaid teadmisi statistilise modelleerimise tarkvara kohta ja täiendate oma teadmisi ökonomeetriliste mudelite kohta, mida kasutatakse makromajanduslike ja finantsnäitajate prognoosimisel.

University of Oulu majandusteaduskond loodi 1959. aastal ja see osakond kuulub AASCB akrediteeritud Oulu ärikooli (OBS). OBS-i ja sellega seotud uurimiskeskuste (MAIGBE, SYKE) majandusteadlased keskenduvad energiamajanduse, sotsiaalökonoomika ja piirkondliku majanduse teadusuuringutele.

Osakond on tuntud oma sisend-väljund modelleerimise ja energiaökonoomika saavutuste poolest. Praegused õppejõud on teiste hulgas aktiivsed Soome majanduspoliitika nõukogus, Soome kliimapaneelis ja üleriigilises BCDC energiauuringute projektis. OBS korraldab sagedasi seminare Soome ja rahvusvaheliste külalistega ettevõtetest ja akadeemilistest ringkondadest. Teil on tungivalt soovitatav nendel üritustel osaleda.

Magistriprogramm annab teile vajalikud oskused professionaalse majandusteadlasena, kes töötab ettevõttes, valitsuses, rahvusvahelistes organisatsioonides ja teaduskeskustes. Sõltuvalt teie huvidest saate teha koostööd näiteks finantssektori turu-uuringute, eraettevõtetes tehtavate strateegiliste hinnakujundus- ja tootmisotsustega ning avaliku sektori fiskaal- ja rahapoliitikaga.

Magistriprogramm on ka doktorikraadi põhjalik ettevalmistamine. uuringud. Magistriprogramm pakub teile AASCB akrediteeritud ärikoolis rahvusvaheliselt võrreldava majandusteaduse kraadi . Pärast magistriõppe lõpetamist on teil võimalus teha karjerist majandusteadlasena Soomes või välismaal.

Võimalikud pealkirjad hõlmavad

 • Ökonoomik
 • Majandusnõunik
 • Investeerimisnõustaja
 • Tööstusanalüütik
 • Finantsanalüütik
 • Majandusarengu ametnik
 • Majanduskonsultant

Programmile kandideerivatel üliõpilastel peab olema bakalaureuse- või bakalaureusekraad majanduses või sellega seonduv. ME programmi kvantitatiivne olemus sobib ideaalselt neile, kes on õppinud majandust, rahandust, raamatupidamist, inseneriteadust või loodusteadusi (nt matemaatikat, füüsikat või statistikat).

Viimati uuendatud sept 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Oulu is an international science university that creates innovation for the future, well-being, and knowledge through multidisciplinary research and education. Future innovation is a ... Loe edasi

The University of Oulu is an international science university that creates innovation for the future, well-being, and knowledge through multidisciplinary research and education. Future innovation is about seeking, utilizing and applying new knowledge. The University of Oulu researches people and culture in a changing living environment, as well as opportunities that new technology provides for improving the well-being of people and the environment. The University of Oulu is a multidisciplinary expert in Northernness. Näita vähem

Akrediteeringud

AACSB Accredited
Külasta kooli veebisaiti