Majandusteaduskond - õppekava majandusteaduses

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Magistriõpe majanduses on kaheaastane kraadiõppe programm, mille eesmärk on anda majanduse kõrgharidus. Programm on üles ehitatud neljale põhikursusele - matemaatika, mikroökonoomika, makroökonoomika ja ökonomeetria -, et õpilased saaksid täiustatud tööriistu majandusanalüüsi jaoks ning pakub laia valikut spetsialiseeritud teemasid enamikus kaasaegse majanduse valdkondades. Programm toimub täielikult inglise keeles.

KOHALDAGE KOHE!

Programmi eesmärk on anda meie õpilastele võimalus läheneda mitmesugustele majanduslikele ja sotsiaalsetele probleemidele. Veelgi enam, Siena majandusosakonna kultuuritraditsioon on alati soosinud pluralistlikku lähenemist majandusprobleemide analüüsile, uskudes, et teoreetiliste perspektiivide nimel konkureerimine aitab majandusnähtustest paremini aru saada. Samas vaimus on Siena alati julgustanud majandusliku lähenemisviisi "saastumist" teiste erialadega, näiteks teiste sotsiaalteaduste, ajaloo, õigusteaduse, aga ka bioloogia, psühholoogia jne.

Seoses karjäärivõimalustega peaks majanduse magistriõppe saanud üliõpilasel olema paindlikkus ja oskused, mis on vajalikud karjääri alustamiseks akadeemilistes asutustes, teaduskeskustes, keskpankades ja riiklikes või rahvusvahelistes organisatsioonides, aga ka operatiivsemateks töökohtadeks ülikoolis. avalikus või erasektoris, kus on vaja nii laia vaadet kui ka suurepäraseid probleemide lahendamise oskusi.

Universéta di Siena fotoarhiiv

(*) University of Siena töötab välja topeltkraadiprogramme koostöös Euroopa mainekate ülikoolidega. Õpilastel kujuneb mitmekesine mõtteviis, rahvusvahelised juhtimispädevused ja tõeliselt globaalne mõtteviis. Nende programmide eesmärk on valmistada tulevasi Euroopa eksperte ette globaalse arengu ja integratsiooni käsitlemiseks.

Programm pakub kraadiõppuritele võimaluse veeta esimene aasta University of Siena , omandades põhiteadmisi ja -oskusi ning spetsialiseeruda oma huvivaldkonnale, külastades teist aastat ühes vastuvõtvas välisriigis asuvas õppeasutuses. Kui kõik kursuse nõuded on täidetud, saavad topeltkraadi omandavad kaks kraadi kaks kraadi. Programm eeldab terve õppeaasta välismaal käimist ja kaheaastast osalemist.

KOHALDAGE KOHE!

Aktiivsed topeltkraadiprogrammid majandusteaduste magistriks

 • Uppsala Ülikool (Rootsi) - majanduse magistriprogramm
 • Ljubljana ülikool (Sloveenia) - majandusteaduste magister

Sisenemise nõuded

Rahvusvahelistel üliõpilastel, kes soovivad taotleda Laurea Magistrale'i (magistrikraadi), peab olema diplom või ülikooli kolmeaastane diplom või mõni muu välismaal õppimise kvalifikatsioon, mis on tunnistatud sobilikuks, ning konkreetsete õppekavade rekvisiidid ja piisav isiklik ettevalmistus, mis on kinnitatud režiimidega mis on sätestatud iga magistriõppe kursuse määrustes, milles täpsustatakse ka konkreetsed juurdepääsukriteeriumid.

Pange tähele, et mõnele programmile võib olla piiratud juurdepääs ja sellele rakendusele võidakse kohaldada sisseastumiskatsed.

Universéta di Siena fotoarhiiv

Rahvusvahelised üliõpilased, kes soovivad registreeruda esimese tsükli (bakalaureuseõppe - Laurea Triennale) kraadiõppesse, mida õpetatakse itaalia või inglise keeles, või piiramatu juurdepääsuga ühetsükli kraadi University of Siena Giurisprudenzas, saavad kirja saamiseks esitada oma dokumendid veebiplatvormi kaudu aktsepteerimine ülikooli poolt igal õppeaastal määratud tähtajaks.

University of Siena esimeses (bakalaureuseõppe) või teises (magistriõppe) tsükli kraadiõppe programmis osaleda soovivate rahvusvaheliste üliõpilaste riikliku sisenemise kvalifikatsiooni hindamise veebiplatvormi rakendused on University of Siena erinevad. erinevad kursused. Õpilastel palutakse seda platvormi - http://enrolment.unisi.it/ - perioodiliselt külastada , et näha, millised taotlused on avatud ja millised on tähtajad.

Ülikoolidel ja kõrgharidusasutustel on õigus rahvusvahelisele kvalifikatsioonile ametlikult tunnustada.

Pidage meeles, et see menetlus ei muuda välismaise keskkooli diplomi Itaalia kvalifikatsiooniks.

KOHALDAGE KOHE!

Universéta di Siena fotoarhiiv / Shutterstock

Akadeemiline kalender

University of Siena osakonnad on vastu võtnud semestri süsteemi.

Akadeemiline aasta on jagatud kaheks: oktoobrist jaanuarini ja märtsist maini. Iga õppeperioodi lõpus planeeritakse eksami sooritamist.

Kuid igal osakonnal on oma akadeemiline kalender, mis asub osakondade veebisaidil (jaotises "Didattica"): http://www.unisi.it/strutture/dipartimenti

2020-2021 soovituslik akadeemiline kalender

Sügisperiood (1. semester)

 • Loenguperiood: 1. oktoober 2020 - 18. jaanuar 2021
 • Eksamiperiood: 21. jaanuar - 1. märts 2021

Kevadine semester (2. semester)

 • Loenguperiood: 4. märts - 14. juuni 2021
 • Eksamiperiood: 17. juuni - 31. juuli 2021

KOHALDAGE KOHE!

Õppemaksud

Toetuse suuruse kindlaksmääramine

University of Siena pakutavate iga kraadiõppesse, magistriõppesse või ühetsüklilistesse magistriõppesse astunud üliõpilaste osamaksusumma määratakse kindlaks järgmiste elementide põhjal:

 • Kategooria, kuhu kraad kuulub;
 • Õpilase lähisugulase majanduslik seisund, mida väljendatakse vahetult õppimisele eelnenud aasta samaväärse majandusliku olukorra näitajaga (ISEE);
 • Sisseastumisaasta;
 • Ülikooli ainepunktid (ECTS ainepunktid) kaheteistkümne kuu jooksul enne 10. augustit.

Õppekursus kuulub ühte järgmistest kolmest kategooriast:

 • Humanitaar-sotsiaaluuringud (USA)
 • Tehnilis-teaduslik (TS)
 • EL reguleeritud tervishoiuteenused (EL)

Märkus: õpilastele, kes on kolmandate riikide kodanikud ja kes ei ole Itaalia elanikud, ja üliõpilastele, kellele ISEE arvutamist ei kohaldata nende lähimate pereliikmete suhtes, võib kohaldada päritoluriigist sõltuvat kohandamise koefitsienti.

University of Siena teeb kättesaadavaks õppetasude arvestamise lehe: https://www.maprin.unisi.it/tasse19_20/index_eng.php

Universéta di Siena fotoarhiiv / Shutterstock

Tugev rahvusvaheline missioon

Oma kaheksa sajandikuise ajaloo vältel University of Siena viinud mitmesuguseid uuringuid paljudes erinevates kultuurivaldkondades.

Aastate jooksul University of Siena täiustanud oma rahvusvahelistumise strateegiat, eesmärgiga tugevdada oma rahvusvahelisi akadeemilisi suhteid ning meelitada ligi tudengeid ja teadlasi maailma eri paigust.

21. sajandi alguses on see ajalooline institutsioon suutnud lahendada õppimise, teadmiste ja teadusuuringute globaliseerumisega seotud väljakutsed paljude rahvusvaheliste koostööprojektide abil.

Igal aastal sõlmitakse uusi rahvusvahelisi koostöölepinguid ja -projekte, suurendatakse inglise keeles pakutavate kraadi ja kursuste arvu, hoides head positsiooni riiklikus ja rahvusvahelises edetabelis; need on mõned University of Siena tugevad küljed.

KOHALDAGE KOHE!

Tere tulemast Siena

University of Siena on üks vanimaid ülikoole Euroopas, see on asutatud 1240. aastal.

Selle ajalugu on arenenud koos Toscana kultuuritraditsioonidega keskajast tänapäevani.

Siena asub Toscana südames õrnalt veerevate mägede maastiku keskel. Kolmele järsule künkale ehitatud ja iidsete müüridega ümbritsetud on ainulaadne linn, kus tudengid saavad veeta kasumliku õppeperioodi, mis on täis võimalusi isiklikuks rikastumiseks.

Viimati uuendatud May 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Siena is one of the oldest universities in Europe, having been founded in 1240. Its history has evolved alongside Tuscany’s cultural tradition from the Middle Ages to modern times.

The University of Siena is one of the oldest universities in Europe, having been founded in 1240. Its history has evolved alongside Tuscany’s cultural tradition from the Middle Ages to modern times. Näita vähem