Manustatud disaini kaunite kunstide magistrant

Üldine

Programmi kirjeldus

Lühikokkuvõte

Manustatud disaini magistriprogramm julgustab teid kriitiliselt mõtlema oma rollile manustatud disainerina ja vastama kasvavale nõudlusele uuendusliku ja häiriva disaini järele. Sinust saab muutuste tegija ja õpid ettevõtteid, organisatsioone ja asutusi arendama, kasutades selleks strateegilist ja kunstilist kujunduspraktikat. Programm valmistab teid ette järgima nii tavapärast kui ka tavapäratut disaini karjääri, olles võimeline töötama koostööpartnerina, võttes samal ajal aktiivselt kriitilise hoiaku ja häirides status quo.

126167_student-849822__340.jpg
StartupStockPhotos / Pixabay

Programmi kohta

Era- ja avaliku sektori ettevõtted ja organisatsioonid otsivad üha enam pädevust ja teadmisi, et tulla toime globaliseerumise, digitaliseerimise ja jätkusuutlikkuse väljakutsetega. Nendele ülemaailmsetele väljakutsetele reageerimisel peavad ettevõtted, organisatsioonid ja kogukonnad ümber mõtlema oma väärtuspakkumistele ja ärimudelitele, mis nõuavad lisaks uuendustele ka traditsiooniliste mõtlemiste katkestamist organisatsioonilistel teemadel, turul ja tarbijasuhetes. Manustatud disaini magistriprogramm on suunatud disainivaldkonnale, mis asub eriti keerulistes ja süsteemsetes olukordades, ning valmistab teid ette sõbralikuks koostööpartneriks, võttes samal ajal oma rolli varjatud disaini praktikas kriitilise ja isegi häiriva hoiakuga.

Keskendunud jätkusuutlikkusele

Selles programmis omandate oskused kasutada disaini nii ettevõtetes, asutustes, avalik-õiguslikes organisatsioonides kui ka ühiskonnas, pakkudes jätkusuutlikke ja kauakestvaid disainilahendusi, mis hõlmavad muu hulgas esemeid, teenuseid, sotsiaalseid sekkumisi ja organisatsioonilisi muudatusi. Projekteerimisprotsess põhineb interdistsiplinaarsel koostööl, kus disaini tööriistad võimaldavad väljakutseid produktiivselt lahti pakkida ja ümber kujundada ning keerulisi probleeme mõista ja ümber sõnastada. Teil tekib sügavam arusaam, kuidas disaini saab kasutada organisatsiooni tasandil ja sotsiaalseks uuendamiseks, õppides, kuidas oma projektidele läheneda kriitilise vaatenurga ning sotsiaalse, ökoloogilise ja majandusliku jätkusuutlikkuse probleemide osas.

Koostöö- ja interdistsiplinaarne õpikeskkond

Loenguid, seminare ja töötubasid mõjutab koostöö teiste ülikooli osakondadega. See interdistsiplinaarne lähenemisviis aitab kaasa dünaamilisele õpikeskkonnale, kus stuudio on avatud dialoogi ja koostöö keskus, mille põhialus on meeskonnatöö. Meie eesmärk on arendada disaini valdkonda ja kriitiliselt mõelda organisatsiooni kuuluva disaineri rolli häiriva kõrvalseisja ja kriitilise konsultandina. Sel moel saate teada, kuidas tasakaalustada meeskondade ja partneritega töötamist ühiselt, häirides samal ajal ka status quo'd, valmistades teid ette tasakaalustava kunstitegevuse edukaks tasakaalustamiseks ühistööna kujundatava tööga organisatsioonides, asutustes, ettevõtetes, avalikus sektoris ja ühiskond. Seda tasakaalu arutatakse kogu programmi vältel ja see võib teie individuaalse karjääri kujundamisel muutuda. Vahetusõpe on võimalik programmi kolmandas semestris, pakkudes võimalust õppida mitmetes huvitavates ülikoolides üle maailma. Lisaks sellele kutsutakse ettevõtteid, organisatsioone ja kogukondi rikastama teie haridust koostöö, loengute, töötubade ja reaalsete projektide kaudu.

Kes peaks taotlema?

Kas teid huvitab, kuidas globaalsed sotsiaalsed probleemid, nagu jätkusuutlikkus, ringmajandus või digitaliseerimine, saavad kohalikul tasandil kujunduse kaudu mõjutada?

Kas teil on interdistsiplinaarne taust ja soovite rakendada oma erinevaid huvisid, et luua organisatsiooni kontekstis häirivaid disainilahendusi?

Kas pildistate dünaamilist, pidevalt muutuvat ja ebatraditsioonilist disainerikarjääri?

Kui usute, et disain võib olla muutuste protsess ja soovite teha koostööd ning häirida status quo, lahendades globaalseid sotsiaalseid ja organisatsioonilisi väljakutseid, siis kandideerige manustatud disaini magistriõppesse.

Programmi ülesehitus ja sisu

Programm põimib teooria praktikaga, kus reaalsed projektid loovad aluse peegeldada teie edasist rolli varjatud disainerina ja kus teooria rõhutab õppimist empiirilises keskkonnas. Te arendate ja süvendate oma disainerirolli, problematiseerides ja mõtiskledes oma rolli üle erinevate kriitiliste perspektiividega. Tavaline kriitika ja ristmikke ümbritsevad küsimused on õppetöö osa ja õpid segama disaini kaudu diskrimineerivaid jõustruktuure.

Esimene aasta areneb põhiteadmistest meetodite ja tööriistade kasutamiseni, keskendudes eriti jätkusuutlikkust käsitlevate teoreetiliste teadmiste süvendamisele. Teisel aastal teete koostööd organisatsioonide ja klientidega pika uurimusliku kujundusprojekti raames. Teie lõplik projekt on keskendunud ja põhjalik, kus kirjutate aruande, milles kirjeldatakse projekti lähtepunkti ja konteksti ning kajastatakse protsessi ja tulemusi.

Peale kooli lõpetamist

Programmi lõpetanud saavad kraadi kaunite kunstide disaini erialal, mille erialaks on manustatud disain.

Te olete valmis töötama nii akadeemilises uurimistöös kui ka regulaarse disainikonsultatsiooni alal. Samuti saate pädevuse oma oskuste rakendamiseks tavapärastes valdkondades, kasutades oma varjatud disainipraktikast saadud oskusi, et muuta muudatusi uutes organisatsioonilistes kontekstides, kohandades neid üha globaalsemaks ja digitaliseeritud ühiskonnaks.

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

HDK - Academy of Design and Crafts is a department at the University of Gothenburg, Sweden.

HDK - Academy of Design and Crafts is a department at the University of Gothenburg, Sweden. Näita vähem