Master Bio Inspired Innovatsioon

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Bio-inspireeritud disaini ja teadust kasutatakse uuenduste jaoks, mis toetavad üleminekut jätkusuutlikule ringmajandusele. Magistriprogramm Bio-Inspired Innovation (BII) pakub ainulaadset segu teadmistest ja oskuste koolitusest, mis toetab ümmarguste ärimudelite ning bio-inspireeritud teadusuuringute ja uuenduste otsimist ja arendamist.

Disaintabeli teadlane

Me elame ühiskonnas, kus usaldatakse tehnoloogiat ja teadust meie probleemide lahendamiseks ja vajaduste täitmiseks. Teadus ja tehnoloogia üksi ei suuda aga pakkuda meile ühiskonda, mis pigem toidab kui hävitab selle ümbruse. Peame minema ümber ringringkonnale. Tutvustame teile suuri väljakutseid, millega tuleb tegeleda, et saada ringühiskond, ja elu põhimõtteid, mis on kasulikud biomimikri kujundamise tsükli ulatuse määramise ja hindamise kujundamise etappides.

Bio-Inspired Innovation (BII) on suunatud bioloogiliste teaduste bakalaureusekraadiga üliõpilastele, kes on huvitatud teadustööst ja soovivad looduses kujunenud põhimõtetest lähtuvalt uuendusi teenustele, toodetele, tootmissüsteemidele ja disainile. Sa oled professionaal, kes aitab bio-inspireeritud uuendustega kaasa ringmajandusele üleminekule. Kujunduslaua bioloogina käsitlete selliseid küsimusi nagu „kuidas taimed imendavad peeneid osakesi? Mida õppida veresoontesüsteemidest seoses rahvahulga kontrolli ja liiklusummikute lahendustega? Või kuidas saaksime ehitise funktsioneerida elusorganismina või ökosüsteemina?

Innovatsioon, teadustöö ja disain

See magistriprogramm annab teile teadusuuringute, kujundamise ja koostööoskused, mis muudavad teid bio-inspireeritud eksperdiks. BII tugineb loodusteaduskonna suurepärasele teadustööle ja seob uuringutulemused ühiskondlike ja ettevõtlusprobleemide lahendamiseks. Esimene aasta on teaduspõhine, teine aasta keskendub teadusuuringute teadmiste kasutamisele innovatsioonis.

Esimene aasta

Esimene aasta on teaduspõhine, saate osa arenenud teaduskeskkonnast, mis seob teie valdkonnaga (suur uurimisprojekt). Õpid üles seadma ja teostama (alusuuringuid) ning arutama ja raporteerima selle tulemusi. Samuti saate teada multidistsiplinaarse innovatsiooni, koostööl põhineva ärimudelite ja ühise disaini kohta.

Teine aasta

Teine aasta keskendub teadusuuringute teadmiste kasutamisele innovatsioonis. Te ühendate innovatsiooni ja teadusuuringud ning teete väikese praktika (Minor Research Project), eelistatavalt väljaspool ülikooli. Sellele praktikale eelneb integreeritud bio-inspireeritud disaini kursus.

Potentsiaalsed uurimisprojektid

Väiksemate uurimisprojektide näidete hulka kuulub hobuste puhastamiseks mikroobide kasutamise uurimine.

Acidithiobaccilus ferrooxidans on bakter, mida leidub kaevandustes tavaliselt ja mida saab kasutada bioleostumiseks metallisulfiididest energia saamiseks. Neid baktereid saab kasutada hõbeda (sulfiidi) puhastamiseks keskpunktist Wenzel Jamnitzeri (1549, Rijksmuseum) poolt.

Muud projektid hõlmavad Azolla kasutamist järgmise põlvkonna rahakultuuridena. Azolla võib vähendada tänapäevaseid süsinikdioksiidi kontsentratsioone atmosfääris, toota loomasööta, toitu ning toimida bioväetisena ja biokütusena. Lisaks on teiste projektide eesmärk suurendada toiduainete tootmist ja muuta tarbijate valitud värskete omaduste ülesehitust (supermarket kui elusorganism).

Huvi bio-inspireeritud innovatsiooni vastu

Ehkki BII on suhteliselt uus magistriprogramm, on see juba äratanud palju huvi. Programm ilmus näiteks Hollandi televisioonis. Vt pressiteadet koos teemaga (hollandi keeles). Meie magistriõppe üliõpilane Brigit van Brenk võitis programmi „Changemaker Challenge“ oma uurimisega seente kasutamise kohta reovees jäätmete lagundamiseks. Lisaks äratas palju tähelepanu ka asjaolu, et 1. kursuse BII klassi õpilaste meeskond (2017) pääses Biomimicry globaalse disaini väljakutse finaali.

Karjääri väljavaated

See magistriprogramm valmistab ette saama kõrgelt kvalifitseeritud professionaaliks, kes on võimeline tegutsema akadeemilises, äri- või muus organisatoorses keskkonnas. Olete muutuste vahendaja ja ressursside spetsialist organisatsioonides, mille eesmärk on olla osa jätkusuutlikust ühiskonnast, kus on tagatud toiduga varustamine. Toetame aktiivselt teie püüdlusi saada bio-inspireeritud ringmajanduse eksperdiks, innovaatori ettevõtjaks, teadlaseks või konsultandiks.

Akadeemiline karjäär

Biokeemik George Whitesides osutab, et bio-inspiratsioon avab uksed akadeemilisele karjäärile kõigil erialadel. Selle uue interdistsiplinaarse teadusvaldkonna tulemuseks on eeldatavasti läbimurdelised avastused, millest on kasu nii ettevõttele kui ka ühiskonnale lühi- ja pikaajaliselt.

Professionaalsed karjäärid

Bio-inspireeritud innovatsioon koolitab teid rakendama ja ühendama bio-inspireeritud teadusuuringuid (valitsusväliste) organisatsioonide ja / või ettevõtetega. Lõpetajad võetakse tööle organisatsioonides alates WWF-ist kuni ministeeriumini. Võimalike töökohtade hulka kuulub töötamine ringmajanduse konsultandina Royal Haskoningis või bio-inspireeritud tootearendaja ja disainerina Lune'is.

Bio-inspireeritud innovatsiooni spetsialistid>

Rahvusvaheliste õpilaste jaoks

Hollandi keel

Kui soovite leida tööd või praktikat Hollandis, aitab hollandi keele oskus teile kohti leida. Isegi kui töötate rahvusvahelises organisatsioonis, on vähemalt mõne hollandi keele tundmine alati eelis ja mõnel juhul isegi nõue. Hollandi keele õppimiseks saavad tasuta keele veebisaidid, näiteks duolingo.com või dutchgrammar.com, teid alustada või tutvuda Babeli pakutavate hollandi keele kursustega. Utrecht University tudengina saate nende kursuste pakkumisest 25% allahindlust .

Peale kooli lõpetamist

Kui soovite pärast kooli lõpetamist jääda Hollandisse, saate taotleda elamisloa orienteerumisaastat. Seda luba saab esitada 3 aasta jooksul pärast õpingute lõpetamist ja see annab teile piiramatud tööõigused (järelikult: tööluba - TWV - pole vaja). Selle loa tingimustest ülevaate saamiseks külastage IND-i veebisaiti .

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem