Matemaatika: teaduse keel

Matemaatika on elujõuline ja mitmekülgne valdkond. Uurimis- ja õppetöös keskendub Vrije Universiteit Amsterdam nii puhtale kui ka rakendusmatemaatikale. Teostame teadusuuringuid algebras, arvuteooria, geomeetria, analüüsi, dünaamiliste süsteemide, tõenäosuse, statistika ja operatsioonide uurimisel.

Abstraktne matemaatiline teooria leiab sageli tee ootamatute rakenduste juurde. Näiteks kasutab kaasaegne krüptograafia hädavajalikult algarvu, bakterite kasvu reguleeritakse diferentsiaalvõrranditega ning stohhastiliste mudelite abil on võimalik ennustada metsatulekahjude ja nakkuste levikut. VU Amsterdam rakendame matemaatilist teooriat ärianalüütikas, suurandmetes, kohtuekspertiisi statistikas, süsteemibioloogias, neuroteaduses ja keerukates süsteemides.

VU Amsterdam matemaatikaüliõpilasena on teil valida väga mitmesuguseid kursusi, sealhulgas kõik Amsterdami kahes suures teadusülikoolis (UvA ja VU) pakutavad kursused ja riiklik magistriprogramm. Seega pakub meie matemaatika magistriprogramm teile suurepäraseid võimalusi süvendada oma üldisi matemaatilisi teadmisi ja oskusi ning spetsialiseeruda ühele või mitmele teie valitud alale.

Õppeprogramm

Matemaatika magistriprogramm on kaheaastane programm, mis jaguneb neljaks semestriks. See koosneb spetsialiseeritud kursustest, valikainetest ja seminaridest ning lõpeb magistriprojektiga, mis on kas uurimisprojekt või väline praktika.

Kursused ja rajad
Ajal oma magistriõppe olete spetsialiseerunud ühele algebra ja geomeetria, analüüsi ja dünaamiliste süsteemide, stohhastika, biomeditsiinilise matemaatika või haridusraja paladele. Igal rajal on oma kursuste komplekt, kuid rajad ei ole rangelt eraldatud ja teil on palju vabadust valida oma õpperada (lisateabe saamiseks vaadake radasid allpool).

Meie programmi pakutakse täielikus koostöös Amsterdami ülikooliga (UvA). Nii saate kasu nii VU Amsterdam kui ka UvA teadmistest, võrgustikest, partnerlusprojektidest ja rahvusvahelisest mainest. Lisaks võite valida umbes 40 üleriigilise magistriprogrammi (üheksa Hollandi ülikooli ühiselt pakutavate) kursuste hulgast. Paljud neist kursustest antakse meie ülikoolilinnas.

Meistriseminar
Terve esimese aasta jooksul osalete iganädalasel meistriseminaril. Seminari juhivad aktiivsed matemaatikud, kes tutvustavad teile oma eriala kohalikke uurimisrühmi. Samuti saate teada võimalike lõputööprojektide kohta, praktiseerida keerukamate matemaatiliste esitluste esitamist ja kogeda, mida tähendab olla osa aktiivsest teadusringkonnast.

Magistriprojekt
Viimane semester on pühendatud magistriprojektile, mis on kas uurimisprojekt töötaja juhendamisel või välispraktika ettevõttes või uurimisasutuses. Viimasel juhul on teil kohapeal nõustaja ja juhendaja matemaatika osakonnast. Magistriprojekt lõpetatakse lõputöö kirjutamisega ja teie tulemuste tutvustamisega kollokviumis.

Lood

Magistriõppes valite ühe järgmistest paladest:

 • Algebra ja geomeetria
 • Analüüs ja dünaamilised süsteemid
 • Stochastics
 • Biomeditsiiniline matemaatika
 • Loodusõpetaja kraad

Karjääri väljavaated

Matemaatika MSc valmistab teid ette põnevaks (rahvusvaheliseks) karjääriks. Professionaalsed matemaatikud töötavad teadusuuringutes, hariduses, ettevõtluses, rahanduses, tehnoloogias, tervishoius jne. Teie analüüsi- ja probleemilahendusoskus muudavad teid tööandjate jaoks väärtuslikuks. Kui lõpetate suurepäraste akadeemiliste saavutustega, julgustatakse teid kandideerima ühele meie doktorandi ametikohale ja jätkama akadeemilist karjääri.

Loodusõpetaja kraad
Loodusõpe on meie maailma paremaks muutvate uuenduste alus. Sertifitseeritud loodusainete õpetajate puuduse ja asjaolu tõttu, et meie majandus on teadmistepõhine, hinnatakse teid kõrgelt nii klassiruumis kui ka väljaspool seda. Loodusteaduste õpetamise kraadi omandamise korral võite osaleda loodusteadusliku hariduse parendamisel nii õpetajana kui ka muudel haridusalastel ametikohtadel. Õppemeetodite ja hariduspsühholoogia praktilised ja teaduslikud teadmised võivad teie karjääri suunata mitmes suunas.

Lühiraja magistriprogramm

Pakume oma partnerülikoolide silmapaistvatele tudengitele spetsiaalset matemaatikaprogrammi. Lühirada koosneb ühest õppeaastast. Selle aasta jooksul peaksite saama vähemalt 66 kursust kursustel (30 EÜ) ja magistriprojekti (36 EÜ). Selle programmi taotlemine on võimalik, kui olete lõpetanud vähemalt 60 EÜ kursust magistriõppes ühes meie partnerülikoolis, mis annab teile õiguse teha vabastusi VU Amsterdam magistrikursustele.

Miks VU Amsterdam ?

Suurepärane maine
VU Amsterdam matemaatika osakonnal on suurepärane maine koolitus- ja uurimisinstituudina. Hollandi Teadusuuringute Organisatsioon (NWO) annab meie teadlastele regulaarselt mainekaid VENI-VIDI-VICI stipendiume.

Asukoht
Asume Amsterdami Zuidase ülikoolilinnas, mis on väga hästi ühendatud Amsterdami siselinna, Schipholi rahvusvahelise lennujaama ja ülejäänud Hollandiga.

Lähedal sellele, kus matemaatikat rakendatakse
VU Amsterdam matemaatikaosakond hoiab tihedaid sidemeid Hollandi finantskeskuse keskuses asuvate ettevõtetega, mis asuvad kiviviske kaugusel ülikoolilinnast. Ülikoolilinnas asub ka VUmci akadeemiline haigla ja matemaatilisi uuringuid tehakse mitmesuguste biomeditsiiniliste koostööprojektide raames. Lisaks pakuvad teiste teadusvaldkondade ülikooliprogrammid võimalusi matemaatika ühendamiseks võtmetähtsusega rakendusvaldkondadega, näiteks majandus ning tänapäevased loodus- ja bioteadused.

Matemaatika Hollandis: üleriigilised kursused
Meie programmi pakutakse täielikus koostöös Amsterdami ülikooliga (UvA). Nii saate kasu nii VU Amsterdam kui ka UvA teadmistest, võrgustikest, partnerlusprojektidest ja rahvusvahelisest mainest.


Lisaks on Madalmaade ülikoolide matemaatikaosakonnad ühendanud oma jõupingutused, pakkudes kursusi, mis on avatud kõigile matemaatika magistrantidele. See Mastermath algatus pakub õpilastele kõrgeimat juhendamise kvaliteeti ja avab võimalused suhelda teiste matemaatikainstituutide õpilastega. Ühiskursused laiendavad võimalusi üliõpilastele, kes kavatsevad pärast magistriprogrammi omandamist jätkata doktorikraadi omandamist.

Aktiivne tudengielu
STORM on matemaatikaüliõpilaste õppeühendus. STORMi eesmärk on hoolitseda õpilaste huvide eest matemaatikas, mida tõlgendatakse laias tähenduses: STORM pole mitte ainult tõsine ühing, mis müüb raamatuid, peab eksamiarhiivi ja hoiab sidet huvitavate ettevõtetega, kuid ka STORM loob kodune atmosfäär TTÜ-s. Sel eesmärgil korraldavad nad palju ühiskondlikke tegevusi ja õppereise. Lisateavet leiate nende veebisaidilt.

Vastuvõtutingimused

Nõuded jagunevad konkreetseteks magistriprogrammi ja üldnõueteks.

Spetsiifilised magistriõppe nõuded
Matemaatika magistriprogrammi otsene vastuvõtt on võimalik Madalmaade ülikooli või matemaatika bakalaureusekraadiga Hollandi ülikoolist. Kui teil on Hollandis või mujal asuvas ülikoolis või kõrgkoolis bakalaureusekraad mõnes muus aines, on teil vaja eksamikomisjoni nõusolekut. Peamised vastuvõtu kriteeriumid on:
- bakalaureusekraad.
- 90 EÜ (Euroopa ainepunktid) või samaväärne matemaatika kursus bakalaureuse tasemel, sealhulgas mõned edasijõudnute kursused.
- inglise keele oskus TOEFLi tasemel 580 või rohkem.

Lisateavet leiate matemaatika magistriõppe õppe- ja eksamimäärustest.

Kõrgharidusõppest (HBO) õppima asujad peavad üldiselt läbima suure osa bakalaureuseõppe programmist, enne kui nad saavad vastu võtta matemaatika magistriõppesse. Õpilased, kellel on õpetaja kraad matemaatika (“tweedegraads bevoegdheid wiskunde”), võetakse tõenäoliselt vastu eelmagistriõppe programmi. Konkreetse küsimuse saamiseks pöörduge programmi koordinaatori poole.

Üldised keeleoskuse nõuded
VU Amsterdam nõuab rahvusvahelistelt kandidaatidelt inglise keele testi sooritamist ja taotluse esitamiseks oma hinde esitamist. Erandiks on üliõpilased, kes on hariduse omandanud Kanadas, USA-s, Suurbritannias, Iirimaal, Uus-Meremaal või Austraalias või kes on saanud rahvusvahelise küpsustunnistuse või Euroopa küpsustunnistuse. Lisateavet leiate rahvusvaheliste üliõpilaste vastuvõtu- ja keelenõuetest.

Ülevaade matemaatikast.

 • Õppekeel: inglise keel
 • Kestus: 2 aastat
 • Kandideerimise tähtaeg: 1. juuni Hollandi ja EL-i tudengitele. EL-i välistele üliõpilastele 1. aprill. N Hollandi EL-i / EMP-i rahvusvahelise kraadiõppe üliõpilastele, kes ei vaja VU Amsterdam kaudu majutusteenuseid, saavad endiselt kandideerida kuni 15. juulini.
 • Alguskuupäev: 1. september või 1. veebruar
 • Õppe tüüp: osalise ja täisajaga
 • Spetsialiseerumised: algebra ja geomeetria, analüüs ja dünaamilised süsteemid, stohhastika, biomeditsiiniline matemaatika ja haridus
 • Huvivaldkond: informaatika, matemaatika ja äri
Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 79 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud Oktoober 13, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP üliõpilastele. 14 500 eurot ELi mittekuuluvate / EMP-väliste üliõpilaste jaoks.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi