Master New Media ajakirjandus (MA)

Üldine

Programmi kirjeldus

Osalise tööajaga uuringud, mis keskenduvad digitaalse ajakirjanduse, multimeedia sisutootmise ja meedia juhtimisele

Ajakirjanduse tulevik on digitaalne. Tänapäeva teabemajanduses kasvavad ajakirjandusžanrid, televisioon ja raadio ning veebis üha tihedamad koos. Igaüks, kes soovib edukalt ajakirjanikuna mõne aasta pärast - kas vabakutselise või töötav redaktorina - vajab seetõttu erinevaid oskusi ja pädevusi. Meediatööstajad peavad meisterdama multimeedia tootmist ja multimeediumsisu ettevalmistamist, suutma kõigis kanalites suhelda ja teadmisi meediumijuhtimise, meediumijuhtimise ja meediatehnoloogia kohta. Kõik see põhineb klassikalisel ajakirjanduslikul käsitlusel, mis põhineb metoodilistel uuringutel rohkem kui kunagi varem, kasutajarakkudele suunatud sisu loomisele kõigis esindusvormides ning meedia eetika ja meediaseaduse alaste teadmiste baasil. Euroopa võrgukursus New Media ajakirjandus võtab arvesse kõiki neid nõudeid. Erakorraline magistriprogramm avab osalejatele konkreetsed perspektiivid, et kujundada kaasaegset ajakirjandust ja juhtida digitaalse meediumi muutusi.

Sihtrühm ja programmi sisu

Mitte-kutseala õppekavas New Media ajakirjandus on suunatud igat liiki meediaettevõtete ajakirjanikele, kes töötavad printimisel, televisioonis, raadios ja veebis. Samuti käsitletakse vabakutselisi ajakirjanikke, kes soovivad pakkuda oma teenuseid mitmel kanalil või eelkõige digitaalselt, samuti veebiagentuuride ja ajakirjanduslike pakkumiste veebiteenuste pakkujatega. Lisaks on programm mõttekas ja huvitav meediatööstuse töötajate jaoks, kes ei tööta ajakirjanduses selgesõnaliselt, kuid kes vastutavad veebipõhise / digitaalse vastutuse eest, näiteks meediumitootmise, meediareklaamide ja meediahalduse liideses.

Uuring annab praktilisi ja akadeemilisi teadmisi järgmistes valdkondades ja töövaldkondades:

  • meedia ajakirjandus trükistes, televisioonis ja raadios ning eriti veebipõhises ajakirjanduses;
  • Meedia ja meedia juhtimine
  • multimeediumsisu tootmine, multimeedia ja toimetamine,
  • rahvusvaheline meediaseadus, eriti autoriõiguse ja lepinguõigus,
  • rahvusvahelised meediasüsteemid ja meediateetika.

Graafiline ülevaade õppe sisu kohta, milles on seotud vastavate ametlike moodulite kirjeldused, leiate moodulitest | Programmi sisu.

Leipzigi Ülikooli magistrikraad

Programm on Leipzig School of Media (LSoM), Leipzigi Ülikooli ja kolme muu tuntud ajakirjanike koolitusasutuse ühine pakkumine. Osalejad on Hamburgis ajakirjandusakadeemia, Salzburgis ajakirjandusõpetuse juhatajate nõukogu ja Lucerne'i MAZ-Šveitsi ajakirjanduskool.

Osalejad õpivad nelja semestri jooksul kõikides Saksamaa, Austria ja Šveitsi paikades. Pärast edukat lõpetamist annab Leipzigi Ülikool rahvusvaheliselt tunnustatud akadeemilise kraadi "Master of Arts" ja magistrikraadi tunnistuse. Õppetöö annab teile õiguse doktorikraadile. Leipzigi ülikooli veebisaidil on ka ametlikud õpingusdokumendid, st õppe- ja eksamieeskirjad ja sobivuse hindamise määrused.

Ekstrakutseõppe vorm

Magistriõpe loetakse erakorraliseks pakkumiseks. Kord kuus osalevad üliõpilased nelja uurimiskoha õppesessioonidel kolm järjestikust päeva (tavaliselt neljapäevast laupäevani). Näost-näkku kohtumiste vahelisel ajal jätkatakse üliõpilaste tööd. Sellisel viisil saab praktikas kohe praktiseerida. Eneseuringute puhul toetatakse üliõpilasi veebikeskuse kaudu, mis pakub e-õppe võimalust. LSoMi kogu õpetamis- ja õppimisprotsess põhineb ulatuslikul segatud õpikontseptsioonil, et kasutada ära näost-näkku ja eneseõppe integreerimise eeliseid. Loe rohkem kursuse kohta.

Õppekava lõpetanud portree

Tobias Köpplinger on edukalt lõpetanud kraadiõppeprogrammi New Media ajakirjanduse. Lugege tema portreed pealkirja all "Muljetavaldav ajakirjanduse võimalused".

Kas infotehnoloogiline ajakirjandus, hüperlokaalne ajakirjandus või ristmeedia strateegiad - magistritöö teemad magistriprogrammis New Media ajakirjandus katavad kogu kutsealast. Sellel lehel leiate mitmed magistritööd.

Kuidas lõpetasid teised lõpetajad pärast lõpetamist? Milliseid karjäärivõimalusi olete võtnud? Ja: kas uuring õnnestus? Lõpetajad kraadi programm on meile öelnud, kuidas nende karjäär arenenud pärast lõpetamist.

Viidete all leiad ka lingid mõnest programmi projektist.

Tasud, rahastamine ja stipendiumid

Magistriprogrammi New Media ajakirjandus õppemaks on 3850 eurot semestri kohta. Kokku on nelja semestri uuringu kulud kokku 15 400 eurot. Eksamitasu 670 euroga seotud kulud võetakse eraldi.

Mittetulundusühinguna ei kavatse LSoM kasumit teenida. Õppemaksud lähevad otse õpetamisele ja tagavad tuntud õppejõududele teaduse ja praktika.

Meie teeninduspiirkonnas oleme kogunud ulatuslikku teavet meie pakkumiste rahastamise kohta. Muuhulgas anname üliõpilastele varajase linditasu 10%, kui nad kohaldavad LSoM-i märtsi lõpuks ja allkirjastavad oma õppelepingu aprilli lõpuks. Õppemaksud on ka käibemaksust vabastatud.

LSoM kirjutab regulaarselt stipendiume, mõnikord koostöös partneritega. Selliste pakkumiste õigeaegseks saamiseks lugege meie e-posti uudiskirja või külastage regulaarselt LSoMi veebisaiti või sotsiaalmeedia kanaleid.

Uuringute alustamine, vastuvõtu nõuded ja taotlus

Uute ajakirjanike õppeprogramm algab igal aastal talve semestri jaoks. Taotlejad peavad vastama järgmistele sisenemise nõuetele:

  • Ülikoolikraad.
  • Tõend töökogemuse kohta, mis on tavaliselt alla ühe aasta.
  • Mitte-emakeelena kõneleja: piisav, see on tõestatav, teadmised saksa keelt.

Isegi mitte-Saksa ülikoolidiplomid on tunnustatud; Ainult erandjuhtudel peavad ülikoolikraadi taotlejad tõestama oma teadusliku metoodika alaseid teadmisi või omandama selle esimesel poolaastal.

Õppekohtade arv aastas on 15, et tagada optimaalne järelevalve ja õpetamise kvaliteet. LSoM aktsepteerib taotlusi igal ajal. Leiad infot vajalike taotlusdokumentide, sobivustesti ja lepingu sõlmimise kohta ning taotluse vormi taotluslehelt.

Kas me oleme teie huvi äratanud?

Seejärel võtke meiega igal ajal ühendust. Meil on hea meel teile nõu anda.

Loomulikult võite programmi külalisena õppida ka külalisena. Korraldame meeleldi teie igapäevase proovipäevaga Leipzigis asuvas Media Campus Villa Ida või Hamburgi, Salzburgi ja Lucerne NMJi kohtades.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Gemeinnützige Gesellschaft für akademische Weiterbildung.

Gemeinnützige Gesellschaft für akademische Weiterbildung. Näita vähem