Keelte ja kultuurikeskkonna magistriprogramm

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

118352_ScreenShot2019-07-13at10.23.37AM.png

Te omandate mitte ainult teoreetilisi teadmisi ja oskusi valitud keele ja kultuuriga seotud küsimustes, vaid ka kultuuridevahelise ja digitaalse suhtluse oskused, mis võimaldavad õpilastel edukalt konkureerida ja kohaneda muutuva globaalse äri- ja diplomaatilises keskkonnas.

Pakume teile dünaamilist ja mitmekülgset õpetamisprotsessi ja uusimaid tõlketehnoloogiaid.

Õnnestub inglise, hiina, saksa või vene keeles. Tee oma valik!

Nõuded vastuvõtmisele: humanitaarteaduste bakalaureusekraad.

Kursused

 • Kultuuridevahelise suhtluse teooriad ja mudelid
 • Keeleline uurimine interdistsiplinaarses aspektis
 • Läti keel: meediatekstide redigeerimine
 • Interdistsiplinaarse uurimise metoodika
 • E-meedia keele analüüs
 • Hiina keele kontrasti
 • Hiina ühiskond, kultuur ja traditsioonid
 • Kultuurilugu digitaalses Wordis
 • Läti keel: teksti redigeerimise metoodika
 • Hiina keele kontrasti
 • Hiina keel
 • Inglise keele arengu suundumused
 • Tehnoloogiad keelel ja kultuuridevahelises suhtluses
 • E-turunduse kultuuridevahelised aspektid
 • Keelekultuuri analüüs
 • Tõlke roll kommunikatsioonis Ajalooliselt ja tänapäeval
 • Inglise keel ja tähendus
 • Massimeedia vene keel
 • E-meedia

Karjäärivõimalused

Keele- ja kultuuridevahelise suhtluse spetsialistid, kes suudavad täita vanemkonstaabliametniku ja nende ametnike ülesandeid, kellel on avalike suhete, personalijuhtimise ja turunduse valdkonnas ühtlustatud töökohustused, töötades kultuuridevahelise suhtluse ja keelekasutusega seotud probleemidega .

Õpilaste vastused

Alyona Ryabovalova Usbekistanist

Mul on sõber, kes soovitas mul kaaluda Lätit, kuna see on turvaline riik, huvitav kultuur ja hämmastav loodus. [Põhjus, miks ma valisin Ventspilsi, on asjaolu, et see asub otse kauni Läänemere rannikul.] Pealegi leidsin programmi, mis meeldis mulle. Olin veetnud hämmastavalt 3 aastat bakalaureusekraadi omandamisel ärijuhtimises ja otsustasin jätkata magistrikraadiga samal alal.

Programm on ületanud minu ootused. Meil on hämmastavaid professoreid, kes on pärit erinevatest riikidest, näiteks USA-st, Šveitsist, Saksamaalt ja Austriast. Kõigil professoritel on uskumatu taust ja nad annavad endast parima, et anda meile teadmisi, mille nad olid kogu oma kogemuse jooksul omandanud.

129577_AlyonaRyabovalova.png

Monika Majoros Ungarist

Õpin magistriõppe programmis Keeled ja kultuurikeskkond. Põhjus, miks selle programmi valisin, on lihtne - vajasin võimalust keelte õppimiseks. Arvan, et mida rohkem keeli oskame, seda rohkem võimalusi meil on. Läti on minu jaoks uus algus, lõputu seiklus ja suur väljakutse.

129578_MonikaMajoros.png

Rohit Gupta Indiast

Olen VeUASi uhke tudeng. Infotehnoloogia kursus, mida ma õpin, koosneb olulistest ainetest nagu arvuti riistvara, programmeerimine, opsüsteemid jne. Minu isiklikud lemmikud on programmeerimine, füüsika ja läti keel. VeUAS on mind alati abistanud õpingutes ja praktilistes küsimustes, mis aitavad mul mõista, kuidas erinevad asjad siin töötavad, ja aitavad mul end koduselt tunda. Ülikool ületab minu ootusi ja olen tänulik, et mul on võimalus siin õppida ja elada. Siin toimuvad erinevad tegevused ja üritused hoiavad VeUAS-i atmosfääri värske ja lõbusana. Üldiselt on siinne elukvaliteet ja hariduse tase hea ning ma tunnen end selle Läti kauni looduse nimel õppides väga rahulikult.

129579_RohitGupta.png

Vilistlaste tunnistajad

Dana Reizniece-Ozola, magistrikraad kirjaliku tõlke alal, Läti poliitik, endine rahandusminister ja endine Läti Vabariigi majandusminister

Ventspils University of Applied Sciences oli minu pilet õnnestumisele: tugev haridus, nutikad inimesed ja keskkond, kus saab ellu viia kõige kosmilisemad ideed.

129580_DanaReizniece-Ozola.png

Andris Slavinskis, arvutiteaduse magistrikraad, töötab NASA Amesi uurimiskeskuses USA-s, Tartu observatooriumis, Soome meteoroloogia instituudis ja Alto ülikoolis Soomes.

Pean õpingute alustamist üheks oluliseks etapiks oma elus, kuna see andis mulle võimaluse töötada koos andekate õpetajatega, kes hoolivad õpilastest, õppida iseseisvalt ja klassikaaslastega ning võtta vastutus oma elu eest. Õpingute ajal olin täielikult pühendunud tudengielule - pildistada ja fotorühmas osaleda, rahvatantse tantsida ja sõbrustada, kellega ma peale Ventspilsi ka edasi kasvasin. VeUAS on arenemiskoht õpilastele, kes ei karda väljakutseid.

129581_AndrisSlavinskis.png

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Ventspils University of Applied Sciences (VeUAS) was founded in 1997 as a self-governing state university and scientific institution. Its basic activity is to carry out scientific research and to impl ... Loe edasi

Ventspils University of Applied Sciences (VeUAS) was founded in 1997 as a self-governing state university and scientific institution. Its basic activity is to carry out scientific research and to implement academic and professional study programs. Näita vähem