Master rahvusvaheliste suhete ja kodulugu

Üldine

Programmi kirjeldus

MA programmi Rahvusvahelised suhted ja regionaalteadused ühendab põhjalik uuring rahvusvaheliste suhete kui akadeemilise distsipliini ja poliitilist tava põhjalikku arusaamist üks või mitu olulist maailma piirkondades, sealhulgas Euroopa Liidu, Venemaa ja Euraasia ning Läänemere regiooni.

Miks uurida rahvusvaheliste suhete Tartu Ülikool?

  • Tartu Ülikool kuulub 1,2% maailma parimatest ülikoolidest (QS ja pingeread)
  • Teadus-ja õppetöö valdkonnas IR TÜ on rahvusvaheliselt nähtav ja tunnustatud asetades meie parima hulka IR koolid Ida- ja Kesk-Euroopas.
  • Ulatuslik rahvusvaheline koostöö USA ülikoolides (George Mason University, George Washington Ülikool), erinevate ülikoolide Euroopas, partnerinstitutsioonidel Venemaa (Higher School of Economics, MGIMO jt) ja suurte rahvusvaheliste akadeemiliste võrkude (nt PONARS-Euraasia EISA , CEEISA).
  • Huvitavad geograafiline asukoht: Eesti on üks väiksemaid Euroopa Liidu liikmesriikides, mis asub keskmes Läänemere piirkonna ja Venemaa käeulatuses.
  • Alates 1989. aastast on Eesti olnud kesklinnas demokraatlikke, majanduslikke ja geopoliitilisi muutusi Ida-Euroopas.
  • Täpsem õppebaasid, suurepärased raamatukogud, hästi varustatud arvuti Labs ja kaasaegse ühiselamut.
  • Interaktiivne ja uuenduslikke õppemeetodeid kasutatakse laialdaselt.
  • Mitmesuguseid võimalusi õppida välismaal, sh. Erasmus + kokkuleppeid ja ISEP.
  • Õppimine Tartu on nii atraktiivne ja taskukohase hinnaga - kvaliteetse hariduse madala hinnaga riigis, mis on üheaegselt nii iidne ja väga moodne, looduslähedane ja tehnoloogiliselt arenenud, uhked oma unikaalse kultuuri ja traditsioone ning maailmale avatud.

Programm sobib kõigile neile, kes plaanivad karjääri rahvusvahelise tähelepanu, olgu see diplomaatia, avalik teenus, erasektori või valitsusväliste organisatsioonidega.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Tartu (UT) is Estonia’s leading centre of research and training. It is the only university in the Baltics ranked in the top 2% of the world’s best universities (QS World University R ... Loe edasi

The University of Tartu (UT) is Estonia’s leading centre of research and training. It is the only university in the Baltics ranked in the top 2% of the world’s best universities (QS World University Rankings 2016-17). Founded in 1632, UT is the only classical university in Estonia. There are more than 13 000 students studying at UT (incl. 1300 international students (2016)) and UT has 3800 employees (incl. 1800 academic employees (190 professors)). To support and develop the professional competence of its students and academic staff, the university has 71 partner universities in 27 countries. Näita vähem