Master sisearhitektuuri

Üldine

Saadaval 2 asukohta

Programmi kirjeldus

Adaptive Reuse. Erinevate potentsiaalide ja olemasolevate poeetikate uurimine

Rahvusvaheline sisearhitektuur

Arhitektuuri ja kunstide teaduskond tervitab sisearhitektuuri uuendusliku rahvusvahelise magistriprogrammi taotlusi, kus keskendutakse adaptiivsele taaskasutamisele.

Võimalik eeldada, et (interjööri) arhitektid peavad ehitustööde ümberkujundamiseks ja kohandamiseks üha enam tegelema. Tänapäeval on demograafiliste, majanduslike ja ökoloogiliste väljakutsete tõttu ümber kujundatud arhitektuuri roll. Üleminek ja korduskasutamine on kesksel kohal kutseala praktikas ja teoorias. See akadeemiline magistriõppekava on uuenduslik, sest ta peab säilitamist adaptiivse taaskasutamise asemel lihtsalt säilitamise ja restaureerimisega.

Selle asemel, et tugineda arheoloogilisele vaatevinkile, rõhutab see disainerlikku lähenemisviisi, et anda hoonetele uut ja ootamatut energiat. Seetõttu püüab programm koolitada õpilasi, kes uurivad ja aktiveerivad olemasolevate saitide rikkalikku potentsiaali teadustöö ja teooria abil toetatava disaini kaudu.

Ideaalis asuvad piirkonnad, mis on täis mitmesuguseid identiteete (kultuuri-, kunsti-, religioosse ja tööstusliku) ajalooliste paikadega, teaduskond asub 600-aastasel potentsiaalsete juhtumite rikas laboratooriumil lähedasel geograafilisel lähedusel. Õpilastele õpetatakse neid saite pigem palimpsesti kui mälestiste kujutama. Seejärel julgustatakse neid uurima meie eelkäijate poolt leitavate saitide ilu, mälu, varjatud omadusi ja laiemaid võimalusi.

Lõpuks, magistriõppe programm erineb traditsioonilisest mõistest "sisustus" kui mõõdetav ruumiline kategooria, rõhutades oma rikkalikke kunstilisi ja eetilisi mõõtmeid kui avalikku sisemist.

Õppekava

Üheaastase magistriõppe programm koosneb kolmest peamisest komponendist: disaintuudio, teooria moodul ja magistritöö / projekt.

Disaintuba keskendub olemasolevate hoonete ja saitide uurimisele, ümberkujundamisele ja kohandamisele. Tüüpilised näited võiksid olla näiteks 17. sajandi kloostri ümberkujundamine, 1970-ndate konkreetsete kontoriruumide või 19. sajandi vangla muutmine panoptiliseks plaaniks.

Selle protsessi käigus pööratakse märkimisväärset tähelepanu pärandi väärtusele, atmosfääriomadustele, ehituslikele detailidele ja ruumilistele tunnustele, mis ei ole enam sobivad uute hoonete jaoks. Selles kontekstis lähtuvad disaintuudio ja teooria mooduli kaks uurimisseminari.

Üks seminar keskendub lugemisruumidele erinevate tehnikate abil, nagu käsitsi joonistamine ja fotograafia. Teine seminar uurib ruumide muutuvaid tähendusi, kuna nende funktsioonid on ümber kujundatud. Sel viisil uurib programm nii ehitatud keskkonna materiaalseid kui ka ebaolulisi väärtusi.

Teooria moodul tutvustab üliõpilasi adaptiivse korduvkasutusega seotud esilekerkivas raamistikus, uurides asjakohaseid tekste ja hiljutisi juhtumiuuringuid. Samuti pakub see asjakohaseid ajaloolisi teadmisi interjööri funktsiooni, ruumilise, dekoratiivse ja kontseptuaalse potentsiaali kohta. Ilmselgelt pööratakse erilist tähelepanu ka konkreetsetele tehnilistele ja materiaalsetele aspektidele.

Magistriprojekt ja doktoritöö lõpetavad programmi, mis koosneb isiklikust ja originaalsest projekteerimisest olemasolevas hoones ja selle ümbruses. Õpilastel palutakse kaaluda käimasolevate uurimisprojektide hulka kuuluvaid saite, kuid nad võivad ka pakkuda oma koduriigist saite.

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheline sisearhitektuuri kapten keskendub arhitektuuri- ja / või sisearhitektuuri bakalaureuse või magistriõppele, kellel on suur huvi adaptiivse taaskasutuse järele.

Hasselt Ülikooli hindab õpilaste individuaalselt lähtudes oma eelmise akadeemilise rekord ja kvalifikatsiooni. Üldnõuded tähendavad diplomi nõudeid ja keelelisi nõudeid. Programmi eksamikomisjon hindab iga taotlust individuaalselt taotleja akadeemilise rekordi osas. Sõltuvalt eelmisest kvalifikatsioonist peate võib-olla lõpetama ettevalmistava või sildade programmi.

Välismaise kraadi omanikud peaksid saatma portfelli koos nende taotluse failiga.

Diplomi nõuded

Otseühendus :

  • Sisemajanduse arhitektuuri akadeemilise bakalaureusekraadi omanikud (vähemalt).

Vastu võetud tingimuslikult :

  • Välismaise kraadi omanikud, mis on samaväärsed sisearhitektuuriga Flaami kraadiga ja mis on välja antud vähemalt 180 ECTS ainepunkti (või kolmeaastase täiskoormusega õpingud) ülikoolis või kõrgkoolis.
  • Kandidaadid, kellel on välismaine akadeemiline bakalaureuse- või magistrikraad arhitektuuril, võivad taotleda, kuid võib-olla peavad nad läbima ettevalmistusprogrammi, mis on kohandatud nende konkreetse taustaga, enne kui nad saavad magistriprogrammi.

Tõendatakse ettevalmistava või sildprogrammi kaudu :

  • Kandidaadid, kellel on Flaami akadeemiline bakalaureuse- või magistrikraad arhitektuur, peavad läbima ettevalmistusprogrammi, mis koosneb maksimaalselt 39 ECTS ainepunktist.
  • Sisearhitektuuri mitteakadeemia bakalaureusekraadi omanikud peavad läbima ettevalmistamise või sildade programmi, mis koosneb maksimaalselt 48 ECTS ainepunktist.

Teadustöö

Programm on tugevalt kaasatud Hasselt ülikooli arhitektuuri- ja kunstiteaduste instituudi käimasolevasse uurimusse adaptiivse korduvkasutuse kohta. Meie eesmärk on aktiivselt kaasata rahvusvahelised üliõpilased sellesse uurimusse.

Käimasolev ja lõpetatud doktoriõpe adaptiivse taaskasutamise kohta käsitleb väga mitmekesiseid tüpoloogiaid, nagu kaevandusalad, kloostrid ja kirikud ning sõjajärgsed üksikelamud. Kuigi uuringud on alati seotud disaini väljundiga, arendame välja potentsiaalseid strateegiaid ja programme hoonete ja saitide jaoks, millel pole valmis vastuseid. See on nii näiteks siis, kui hoone on loetletud monument ja selle taaskasutamine tähendaks tugevat ruumilist kohandamist. Lõpuks analüüsime alade materiaalseid ja immateriaalseid omadusi, eriti kui viimane näitab üleminekuprotsessis väärtuslikke erakordseid atmosfääri tingimusi.

Üldisemalt käsitletakse meie teaduskonnas läbiviidud teaduskeskustes arhitektuuri, sisearhitektuuri ja visuaalse kunsti teemasid. Õppeosakonnas on umbes kuuskümmend teadlast ja see on PXL-MADi partner, kunstikool, mis pakub rahvusvahelisi magistriprogramme Object & Ehted, Art Sense (s) Lab ja Reading Type & Typography.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Hasselt University is a young, dynamic centre of expertise for teaching, research and service provision. It regards it as its social responsibility to contribute actively to a sustainable and innovati ... Loe edasi

Hasselt University is a young, dynamic centre of expertise for teaching, research and service provision. It regards it as its social responsibility to contribute actively to a sustainable and innovative region. It aspires to be a hub in this innovation web. Näita vähem
Hasselt , Diepenbeek + 1 Rohkem Vähem