Master arenenud arhitektuur

Üldine

Programmi kirjeldus

Sissejuhatus

IAAC pakub Barcelonas rahvusvahelist magistriprogrammi Advanced Architecture (MAA). MAA on orienteeritud arhitektidele, inseneridele ja disaineritele kogu maailmast, ta on innukas ette kujutama meie linnade ja ühiskondade tulevikku ning on pühendunud selle ehitamisele olevikus.

Nagu esimene Master arenenud arhitektuur maailmas, IAAC MAA on nüüd jõudnud oma 19. väljaanne. Selle aja jooksul on IAAC saanud ja on olnud koduks enam kui 1000 üliõpilasele enam kui 70 riigist , muutes selle erakordselt rahvusvaheliseks ja mitmekultuuriliseks kohaks .

9 kuu (MAA01) või 18 kuu (MAA02) versioonis on Advanced Architecture arhitektuur akrediteeritud Universidad Politècnica de Catalunya (UPC) poolt vastavalt 75 ECTS ja 130 ECTS . MAA juhib arhitekt ja teadur Areti Markopoulou.

Master in Advanced Architecture programmis ilmub uuendusliku avatud struktuurina, keskendudes neljale valitud uurimisliinile (X-Urban Design, Iseseisvad ehitised, Digital Matter, Advanced Interaction), mida juhivad kõik rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid. Need õppevaldkonnad koondavad eri teadusharude ja päritolu üliõpilasi ja teadlasi võrgustiku tipptaseme keskuse loomiseks. IAACi kogukond pühendub 21. sajandi elujõulisuse uurimisele ja innovatsioonile.

MAA01 MAA02
Kraad Kataloonia Polütehnilises Ülikoolis kutseõppe- ja juhtimiskoolituse alal akrediteeritud magistrikraad kõrgtasemel arhitektuuris - Euroopa kõrgharidusruumi (EHEA) Kataloonia Polütehnilises Ülikoolis kutseõppe- ja juhtimiskoolituse alal akrediteeritud magistrikraad kõrgtasemel arhitektuuris - Euroopa kõrgharidusruumi (EHEA)
Väljaanne 20. väljaanne 11. väljaanne
Autorid 75 EAP 130 EAP
Kestus 9 kuud - oktoobrist 2020 kuni juunini 2021 // Täiskohaga 18 kuud - oktoobrist 2020 kuni juunini 2022 // Täiskohaga
Keel Inglise Inglise
Õppemaks EL-iväline: 18 750 €
EL: 15 000 €

Väljaspool ELi: 30 400 eurot
EL: 24 350 eurot

Sissepääs Arhitektuurikraad, bakalaureusekraad või kõrgem kraad teistelt seotud kutsealadelt. Arhitektuurikraad, bakalaureusekraad või kõrgem kraad teistelt seotud kutsealadelt.

Kontekst ja tegevuskava

Selleks, et tagada rakendusuuringute kõrgeim kvaliteet, pakub täiustatud arhitektuuri kapten multidistsiplinaarset ja multiscalarlikku lähenemist . MAA peab arhitektuuri transversaalse valdkonnana, mille jaoks on hädavajalik integreerida kõik teadus- ja rakendusteadmised spetsialistide teadmistega erinevatest teadmiste valdkondadest.

Selles mõttes kehtestab arenenud arhitektuuri tegevuskava vastutuse ülemaailmse linnastumise protsessile vastamisi mitmetasandilisest ja operatiivsest vaatenurgast, samuti arendades välja prototüüpe, mis edendavad keskkonnaalast, majanduslikku ja sotsiaalset jätkusuutlikkust.

20. sajandi alguses määratleti „eluruumi” mõiste kui „elusmasin”, mis viitab uuele viisile, kuidas mõista masinajastu iseloomustavate elamiskõlblike ruumide ehitamist.

Täna, sajandit hiljem, seisame silmitsi jätkusuutlike või isegi iseseisvate prototüüpide ülesehitamisega; elusorganismid, mis suhtlevad omavahel ja vahendavad ressursse oma keskkonnaga ning mis toimivad täiesti iseseisvate üksustena, sarnaselt sellele, kuidas puud põllul teha. Sel viisil eeldab iga territooriumil tegutsemine mitmete keskkonnaalaste jõudude manipuleerimist, mis on seotud arvukate voogude ja võrkudega, nagu energia, transport, logistika ja teave. Üheskoos tekitab see äsja elamiskõlblikke ja reageerivaid sõlme, millel on potentsiaali ressursse kasutada ja toota.

Territoriaalseid ja linnastrateegiaid ning ehitustöid kutsutakse seega kooskõlastatud protsessideks, mis laiendavad arhitektuurilisi teadmisi uutele juhtimis- ja planeerimisvormidele. Mitme skalaarse mõtteviisiga kaasneb ka arusaam muutuvast dünaamikast, energia ja info edastamisest ning pidevast kohandamisest.

Arhitektuuril on alati vastutus reageerida tekkivatele vajadustele, tehnoloogiatele ja pidevalt muutuvatele programmidele. Peame nõudma rohkem arhitektuuri: meilt, arhitektidelt, tuleks nõuda selliste elavate organismide kavandamist, mis on võimelised arendama funktsioone ja integreerima loodusmaailma protsesse, mis varem toimusid ümbritseva territooriumi teistes punktides vahemaa tagant.

Möödunud sajandi metropoli jaoks loodud mudelid ei suuda kohandada uusi arenguid, mis on seotud tänapäeva linnaelustikuga, mis on ruumis ja ajal üha enam katkendlikud. Ülemaailmse maastiku ülesehitamine eeldab, et me peaksime samal ajal kavandama täis- ja tühja, loomuliku ja kunstliku ning nii, et majanduslik tõuge oleks kooskõlas säästva arenguga.

On vaja luua keerukaid teadmisi, mis on seotud traditsiooniliste, eraldi käsitletavate tegelikkuste mitmekihilise lugemisega, nagu näiteks energia manipuleerimine, loodus, linnaliiklus, elamud, tootmise ja tootmise süsteemid, tarkvara arendamine, infovõrgud. jne. See avab võimaluse luua uusi prototüüpe, mis on võimelised tegelema keeruliste ja muutuvate keskkondadega.

Lõpuks peab iga uus linna- või arhitektuuritoodang ajakohastama oma olulisust ja tõlgendama viimase sajandi ehitusmeetodeid, mis põhinevad otseselt kohalike materjalide ümberkujundamisel. Nüüd on aeg suhelda distsipliinide ja tehnoloogiate vahel, et kaasata visioon, mis hõlmab erinevaid teadusvaldkondi.

Uurimisliinid

Multidistsiplinaarsuse ja transkalaarsuse seisukohalt on MAA korraldatud avatud akadeemilises struktuuris, mis ühendab kohustuslikke ja valikulisi kursusi erinevate peamiste uurimisliinide vahel:

MAA01 ja MAA02 uuringute read (esimene aasta)

 • RS1: X-URBAN DESIGN, režissöör Willy Müller
 • RS2: SUF-SUURIVAD EHITUSED, režissöör Enric Ruiz Geli ja Mireia Luzárraga
 • RS3: DIGITAL MATTER, režissöör Areti Markopoulou
 • RS4: VASTAVALT KOOSTAMINE, režissöör Luis Fraguada

Lõputöö stuudiod MAA02 jaoks (teine aasta)

 • TS1: C-BIO.MA, lavastaja Marcos Cruz
 • TS2: CLIMATIC MATTER, lavastaja Jordi Pagés ja Lluis Viu
 • TS3: HIPEROBJEKTIDE VANUS, Peter Trummer lavastaja

Akadeemiline struktuur

Magistriõpe arenenud arhitektuuris on liigendatud kolme erinevasse programmi: MAA01, MAA01 OTF ja MAA02. Esimese aasta jooksul töötavad programmidesse õppivad tudengid koos ühises haridusplatvormis, ühise korralduse ja akadeemilise struktuuriga. Pärast MAA01 läbimist jälgivad MAA01 OTF-i või MAA02-le registreerunud tudengid kahte erinevat organisatsiooni ja akadeemilist struktuuri.

MAA01

Seitsmepäevase juurdepääsuga IAAC Stuudio tööruumile ja selle prototüüpide valmistamise laborile on üliõpilastel võimalus kuuluda väga rahvusvahelisse rühma, kuhu kuuluvad õppejõud, teadlased ja õppejõud, kus neid julgustatakse arendama ühiseid otsustusprotsesse ja realiseerida nende projektiideed. Instituudi eesmärk on moodustada koolilõpetajaid, kes saavad pärast programmi läbimist arendada omandatud oskusi mitmekesises töökeskkonnas, osaledes projektides, mis ulatuvad suuremahulisest säästlikust planeerimisest ja hoonete ehitamisest kuni tööstusriikideni arhitektuurikomponentide valmistamine. Magistriõpe arenenud arhitektuuris on korraldatud kolmes osas ja see koosneb järgmistest osadest:

 • Sissejuhatavad stuudiod
 • Research Studios
 • Arendusstuudiod
 • Kohustuslikud seminarid
 • Studio Support Workshop
 • Valikained
 • Töötoad
 • Loengute seeria

MAA02

Ühendab esimese aasta magistritöö teise uurimismakseaastaga, et töötada välja väitekirja. Teisel aastal peavad õpilased tegelema projektiga, mis põhineb võimalusel seda arendada rahvusvahelistes teaduskondades ja ettevõtetes, mis on spetsialiseerunud eri valdkondadele.

Arenenud arhitektuuri magistrikraadi teine õppeaasta koosneb järgmistest elementidest:

 • Teadusuuringud
 • Seminaride seminar
 • Loengute seeria
 • Töökoda

Programm on korraldatud kolmes etapis, millest igaüks võtab 3 kuud ja lõpeb lõppesitlusega.

MAA01 OTF

Kombineerib MAA01 kraadiõppeprogrammiga Open Thesis Fabrication (OTF), mis on intensiivne rakendusuuringute programm, mis ühendab akadeemiat ja tööstust ning keskendub uuenduslike lahenduste väljatöötamisele väga erinevates valdkondades.

Õpilasprofiil

Kvalifitseeritud arhitektuuri magistri kandidaadid on arhitektid, insenerid ja disainerid üle kogu maailma uudishimulikud selle üle, kuidas maailm muutub ja on pühendunud sellele muutusele.

Seetõttu on programm orienteeritud lõpetajatele, kes soovivad pühenduda ja arendada oma disaini-uuringute oskusi arhitektuuri ja urbanismi uute praktikavormide kontekstis, alates suuremahulistest keskkondadest kuni tektooniliste detailide ja materjalide omadusteni.

Kui kapten on edukalt lõpetanud, ühinevad IAAC õpilased IAAC vilistlaste kogukonnaga. See on tänapäeval aktiivne ja dünaamiline võrgustik, mis jaguneb üle kogu maailma, edendades täiustatud arhitektuuri põhimõtteid ja rakendusi, uurides uusi akadeemilisi ja teaduslikke algatusi, juhtides auhinnatud praktikaid või töötades rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtetes ja asutustes.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The IAAC (Institute for Advanced Architecture of Catalonia) is a center for research, education, production, and outreach, with the mission of envisioning the future habitat of our society and buildin ... Loe edasi

The IAAC (Institute for Advanced Architecture of Catalonia) is a center for research, education, production, and outreach, with the mission of envisioning the future habitat of our society and building it in the present. Näita vähem