Sissejuhatus

Barcelonas pakub IAAC rahvusvahelist magistriprogrammi arenenud arhitektuuris (MAA). MAA on suunatud arhitektidele, inseneridele ja disaineritele üle kogu maailma, kes soovivad ette kujutada meie linnade ja ühiskondade tulevikku ning pühendunud selle ehitamisele.

Nagu esimene Master arenenud arhitektuur maailmas, IAAC MAA on nüüd jõudnud oma 19. väljaanne. Selle aja jooksul on IAAC saanud ja on olnud koduks enam kui 1000 üliõpilasele enam kui 70 riigist , muutes selle erakordselt rahvusvaheliseks ja mitmekultuuriliseks kohaks .

9 kuu (MAA01) või 18 kuu (MAA02) versioonis on Advanced Architecture arhitektuur akrediteeritud Universidad Politècnica de Catalunya (UPC) poolt vastavalt 75 ECTS ja 130 ECTS . MAA juhib arhitekt ja teadur Areti Markopoulou.

Master in Advanced Architecture programmis ilmub uuendusliku avatud struktuurina, keskendudes neljale valitud uurimisliinile (X-Urban Design, Iseseisvad ehitised, Digital Matter, Advanced Interaction), mida juhivad kõik rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid. Need õppevaldkonnad koondavad eri teadusharude ja päritolu üliõpilasi ja teadlasi võrgustiku tipptaseme keskuse loomiseks. IAACi kogukond pühendub 21. sajandi elujõulisuse uurimisele ja innovatsioonile.

Väljaspool ELi: 30 400 eurot
EL: 24 350 eurot

Sissepääs Arhitektuurikraad, bakalaureusekraad või kõrgem kraad teistest seotud kutsealadest. Arhitektuurikraad, bakalaureusekraad või kõrgem kraad teistest seotud kutsealadest.

Kontekst ja tegevuskava

Selleks, et tagada rakendusuuringute kõrgeim kvaliteet, pakub täiustatud arhitektuuri kapten multidistsiplinaarset ja multiscalarlikku lähenemist . MAA peab arhitektuuri transversaalse valdkonnana, mille jaoks on hädavajalik integreerida kõik teadus- ja rakendusteadmised spetsialistide teadmistega erinevatest teadmiste valdkondadest.

Selles mõttes kehtestab arenenud arhitektuuri tegevuskava vastutuse ülemaailmse linnastumise protsessile vastamisi mitmetasandilisest ja operatiivsest vaatenurgast, samuti arendades välja prototüüpe, mis edendavad keskkonnaalast, majanduslikku ja sotsiaalset jätkusuutlikkust.

20. sajandi alguses määratleti „eluruumi” mõiste kui „elusmasin”, mis viitab uuele viisile, kuidas mõista masinajastu iseloomustavate elamiskõlblike ruumide ehitamist.

Täna, sajandit hiljem, seisame silmitsi jätkusuutlike või isegi iseseisvate prototüüpide ülesehitamisega; elusorganismid, mis suhtlevad omavahel ja vahendavad ressursse oma keskkonnaga ning mis toimivad täiesti iseseisvate üksustena, sarnaselt sellele, kuidas puud põllul teha. Sel viisil eeldab iga territooriumil tegutsemine mitmete keskkonnaalaste jõudude manipuleerimist, mis on seotud arvukate voogude ja võrkudega, nagu energia, transport, logistika ja teave. Üheskoos tekitab see äsja elamiskõlblikke ja reageerivaid sõlme, millel on potentsiaali ressursse kasutada ja toota.

Territoriaalseid ja linnastrateegiaid ning ehitustöid kutsutakse seega kooskõlastatud protsessideks, mis laiendavad arhitektuurilisi teadmisi uutele juhtimis- ja planeerimisvormidele. Mitme skalaarse mõtteviisiga kaasneb ka arusaam muutuvast dünaamikast, energia ja info edastamisest ning pidevast kohandamisest.

Arhitektuur on alati vastutav tekkivate vajaduste, tehnoloogiate ja pidevalt muutuvate programmide lahendamise eest. Me peame küsima rohkem arhitektuuri: me kui arhitektid peaksid olema kohustatud kujundama elamiskõlblikke organisme, mis on võimelised arendama funktsioone ja integreerima looduskeskkonna protsesse, mis varem toimusid ümbritseva territooriumi muudes kohtades.

Möödunud sajandi metropoli jaoks loodud mudelid ei suuda kohandada uusi arenguid, mis on seotud tänapäeva linnaelustikuga, mis on ruumis ja ajal üha enam katkendlikud. Ülemaailmse maastiku ülesehitamine eeldab, et me peaksime samal ajal kavandama täis- ja tühja, loomuliku ja kunstliku ning nii, et majanduslik tõuge oleks kooskõlas säästva arenguga.

On vaja luua keerukaid teadmisi, mis on seotud traditsiooniliste, eraldi käsitletavate tegelikkuste mitmekihilise lugemisega, nagu näiteks energia manipuleerimine, loodus, linnaliiklus, elamud, tootmise ja tootmise süsteemid, tarkvara arendamine, infovõrgud. jne. See avab võimaluse luua uusi prototüüpe, mis on võimelised tegelema keeruliste ja muutuvate keskkondadega.

Lõpuks peab iga uus linna- või arhitektuuritoodang ajakohastama oma olulisust ja tõlgendama viimase sajandi ehitusmeetodeid, mis põhinevad otseselt kohalike materjalide ümberkujundamisel. Nüüd on aeg suhelda distsipliinide ja tehnoloogiate vahel, et kaasata visioon, mis hõlmab erinevaid teadusvaldkondi.

Uurimisliinid

Multidistsiplinaarsuse ja transkalaarsuse seisukohalt on MAA korraldatud avatud akadeemilises struktuuris, mis ühendab kohustuslikke ja valikulisi kursusi erinevate peamiste uurimisliinide vahel:

MAA01 ja MAA02 uuringute read (esimene aasta)

 • RS1: X-URBAN DESIGN, režissöör Willy Müller
 • RS2: SUF-SUURIVAD EHITUSED, režissöör Enric Ruiz Geli ja Mireia Luzárraga
 • RS3: DIGITAL MATTER, režissöör Areti Markopoulou
 • RS4: VASTAVALT KOOSTAMINE, režissöör Luis Fraguada

Lõputöö stuudiod MAA02 jaoks (teine aasta)

 • TS1: C-BIO.MA, lavastaja Marcos Cruz
 • TS2: CLIMATIC MATTER, lavastaja Jordi Pagés ja Lluis Viu
 • TS3: HIPEROBJEKTIDE VANUS, Peter Trummer lavastaja

Akadeemiline struktuur

Master in Advanced Architecture on liigendatud kolmesse erinevasse programmi: MAA01, MAA01 OTF ja MAA02. Esimesel aastal töötavad programmidesse kaasatud õpilased ühises hariduse platvormis, millel on ühine korraldus ja akadeemiline struktuur. Pärast MAA01 lõpetamist järgivad MAA01 OTF või MAA02 õpilased kahte erinevat organisatsiooni ja akadeemilist struktuuri.

MAA01

Seitsmepäevase juurdepääsuga IAAC stuudio tööruumile ja selle prototüüpide valmistamise laborile on üliõpilastel võimalus olla osa väga rahvusvahelisest grupist, sealhulgas õppejõududest, teadlastest ja õppejõududest, kus neid julgustatakse välja töötama kollektiivseid otsustusprotsesse ja realiseerida oma projekti ideid. Instituudi eesmärk on moodustada lõpetajaid, kes pärast programmi lõpetamist suudavad arendada omandatud oskusi mitmekesises töökeskkonnas, osaledes projektides, mis ulatuvad ulatuslikust jätkusuutlikust planeerimisest ja ehitamisest kuni tööstusriigisteni. arhitektuuriliste komponentide valmistamine. Master in Advanced Architecture on korraldatud kolmel kujul ja koosneb järgmistest elementidest:

 • Sissejuhatavad stuudiod
 • Research Studios
 • Arendusstuudiod
 • Kohustuslikud seminarid
 • Studio Support Workshop
 • Valikained
 • Töötoad
 • Loengute seeria

MAA02

Ühendab esimese aasta magistritöö teise uurimismakseaastaga, et töötada välja väitekirja. Teisel aastal peavad õpilased tegelema projektiga, mis põhineb võimalusel seda arendada rahvusvahelistes teaduskondades ja ettevõtetes, mis on spetsialiseerunud eri valdkondadele.

Arenenud arhitektuuri magistrikraadi teine õppeaasta koosneb järgmistest elementidest:

 • Teadusuuringud
 • Seminaride seminar
 • Loengute seeria
 • Töökoda

Programm on korraldatud kolmes etapis, millest igaüks võtab aega 3 kuud ja lõpeb lõpliku esitlusega.

MAA01 OTF

Ühendab MAA01 kraadiõppe programmi Open Thesis Fabrication (OTF), mis on intensiivne rakendusuuringute programm, mis ühendab akadeemiat ja tööstust ning keskendub innovaatiliste lahenduste väljatöötamisele paljudes valdkondades.

Õpilasprofiil

Kvalifitseeritud arhitektuuri magistri kandidaadid on arhitektid, insenerid ja disainerid üle kogu maailma uudishimulikud selle üle, kuidas maailm muutub ja on pühendunud sellele muutusele.

Seetõttu on programm suunatud kõrgkoolilõpetajatele, kes soovivad kujundada ja arendada oma disainiuuringute oskusi arhitektuuri ja urbanismi uute tavadega seoses, ulatudes ulatuslikest keskkondadest kuni tektooniliste detailideni ja materjaliomadustele.

Kui kapten on edukalt lõpetanud, ühinevad IAAC õpilased IAAC vilistlaste kogukonnaga. See on tänapäeval aktiivne ja dünaamiline võrgustik, mis jaguneb üle kogu maailma, edendades täiustatud arhitektuuri põhimõtteid ja rakendusi, uurides uusi akadeemilisi ja teaduslikke algatusi, juhtides auhinnatud praktikaid või töötades rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtetes ja asutustes.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 4 kursust Institute for Advanced Architecture of Catalonia - IAACis »

Viimati uuendatud Märts 26, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
9 - 18 kuud
Päevane õpe
Price
15,000 EUR
(75 ECTS: 18,750 eurot väljaspool ELi, 15.000 € EL ------ 130 ECTS: 30,400 eurot väljaspool ELi, 24 350 eurot EL-is)
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date

IAAC Alumni - Natalie Alima

IAAC Alumni - Alexandre Dubor

IAAC Alumni - Aldo Sollazzo

IAAC Alumni - Maria Cynthia Funk

IAAC Master in Advanced Architecture - Exhibition & Debate

Master in Advanced Architecture