Master biobased materjalid

Üldine

Programmi kirjeldus

Kunagi mõelnud, kust plastmassid tulevad pärast nafta väljavoolu lõppemist? Kas bioloogilistest ressurssidest on võimalik toota funktsionaalseid materjale ja plastikke? Kas looduslike molekulaarstruktuuride abil saab luua uusi jätkusuutlikke materjale?

Meistrimeeste bioloogilises materjalis pakume teile nende väljakutsetega toimetulemiseks teadmisi ja pädevusi.

Biobased: jätkusuutlikud materjalid, millel võib olla täiesti uusi omadusi

Planet Earth põleb fossiilkütustest. Materjalide ja plastide alternatiivsed vahendid tuleb leida ja arendada. Uute põlvkondade teadlased peavad avastama uudseid materjale ja säästvaid tootmismeetodeid, kasutades bioloogilisi ressursse. See annab võimaluse täiesti uute materjalide omadustega uudsete materjalide väljatöötamiseks. See programm valmistab teid karjäärile biotehnoloogial põhinevate materjalide uurimisel, arendamisel, tootmisel ja kasutamisel, et aidata üleminekul jätkusuutlikumale ja bioloogilisele baasil põhinevale majandusele.

Kiired faktid

 • Aste / pealkiri: MSc Bio-põhised materjalid
 • Kestus: 2 aastat täistööajaga
 • Õppekeel: inglise keel
 • Alustatakse septembris
 • Asukoht: Brightlands Chemelot Campus, Sittard-Geleen

Miks uurida Maastrichti ülikoolis olevaid Biobased materjale?

 • Multidistsiplinaarne programm biobased materjaliteaduses;
 • Avatud õppekava, kus õpilased saavad valida oma pala bioobesti materjalide valdkonnas;
 • Uuenduslik viis materjalide teaduse õpetamiseks magistriõppes, kasutades probleemipõhist õpet ja teadustööpõhist õpet;
 • Selge seos kohalike tootjatega, kes tegelevad materjalide ja polümeeride uurimise ja arendamisega, samuti bio- ja nende biomõhiste polümeeride variantidega;
 • Selge seos teaduse, tööstuse ja ühiskonna väga oluliste arengutega;
 • See programm asub Brightlandi Chemelot Campus'is; Euroopas üks suuremaid keemilisi saite, kus on state-of-the-art infrastruktuur ja laboratooriumid;
 • Äärmiselt motiveeritud töötajad, kellel on bio-baasil valmistatud materjalide alane asjatundlikkus, koos tööstusliku kogemusega, mis rikastavad nende vaateid selles küsimuses;
 • Õppekava, mille eesmärk on mitte ainult teadmiste edasiandmine, vaid nõuab tugevalt programmi kompetentsi ja oskuste arendamist;
 • Võimalus kohtuda tulevase tööandjaga kohapeal või piirkonnas.

Õpetamismeetodid

Probleemipõhine õppimine (PBL)

Meistril baseeruvates materjalides kasutame juhtimismeetodina probleemipõhist õpet (PBL). PBL-keskkonnas töötate teaduslikel juhtudel väikestes 12 õpilaskoolituses. Teete arutelusid, vaheta teadmisi ja sõnastad oma õppe eesmärgid rühmana. Juhtumite aktiivseks lahendamiseks võite teoori paremini aru saada ja õpi oma arusaamu erinevatele küsimustele rakendama. Lisaks saate olulisi oskusi, näiteks seisukohtade esitamist, arutamist, tekstide kirjutamist ja koostööd.

Teadustöö aluseks olev õppimine (RBL)

Magister Biobased materjalides võtame PBLi ühe sammu edasi, integreerides uurimusi võrrandi: Research Based Learning (RBL). RBL-s teete oma hariduse raames tänapäeva teadustöö teemasid. Selles programmis lisatakse praktilise väljaõppe kursused. Sel moel saab omandada akadeemiliste ja praktiliste oskuste täieliku integreerimise. Lisaks sellele integreerite projektidesse oma teadmised ja pädevused ning uurite loomingulisi viise, kuidas lahendada tõelisi uurimisprobleeme akadeemilistel ja tööstuslikel tavadel.

RBL-s uurite nii põhi- kui ka rakenduslikke uurimisprobleeme, mille kohta vastus veel pole teada. Sel viisil on võimalik saada kohalikke tööstus- ja uurimisinstituute, kes on esindatud Brightlandi Chemelot'i ülikoolilinnakus, kes on huvitatud ja kaasatud akadeemilistesse ringkondadesse.

Juhendaja rühmad ja juhendajad

PBL ja RBL on õppijakesksed õppimisviisid. Õpetaja juhendab teid, kes saavad jälgida grupiprotsessi, küsida kriitilisi sisulisi küsimusi, jagada teadmisi ja vajadusel toetada õpilasi. Teil on intensiivne suhtlemine õpilaste ja töötajatega ning meie ligipääsetavad juhendajad aitavad teil oma andeid ja teadmisi täielikult kasutada.

Õpilaste jõudlus

PBL-d ja eriti RBL-d kogevad õpilased väga inspireerivana. Te olete vastutav teie õppeprotsessi eest, mis suurendab teie motivatsiooni. Töötades aktiivselt õppematerjaliga, süveneb teid probleemidesse ning teie võime koguda, struktureerida ja säilitada teavet oluliselt suureneb.

Kursused

Programmis Biobased Materials saate mängida keskset rolli oma hariduse kujundamisel. Kohustuslike kursuste ja valikainetega on teil piisavalt ruumi, et valida endale sobivad kursused, mis sobivad teie konkreetsete huvidega ja karjääri ambitsioonidega.

Master Biobased Materials koosneb kohustuslikest kursustest semestril 1. Semestrite 2 ja 3 õpilased saavad valida kursusi, mis sobivad nende huvi ja on abisaaja nende akadeemilise arengu. Lõpuks teete oma magistritöö uurimisprojekti, mis hõlmab 8 kuud teadustööd.

Kursuste loetelu, mida te järgite esimesel ja teisel aastal, leiate meie programmi veebisaidilt .

Sinu tulevik

Üheks suureks väljakutseks bioobase ühiskonna üleminekule on praegusel ajal kasutatavate materjalide ja uute säästvate materjalide väljatöötamisel kasutatavate bioobestlike alternatiivide väljatöötamine. Sellest tulenevalt on materjalide teadustöös oluliseks keskpunktiks bioobase materjalid.

Ülikoolid, uurimisinstituudid ja ettevõtted ühinevad jõududega, et töötada välja ja rakendada ühiskonnale bioobase materjali. Selles valdkonnas on kasvav nõudlus selle valdkonna asjatundjatele, seega on meie lõpetajate karjäärivõimalused paljulubavad. Multidistsiplinaarse meistrid Biobased Materials valmistab teid karjäärivõimalusi: ülikoolid, ettevõtted: R

Meie veebisaidil leiate lisateavet Maastrichti ülikoolis pakutavate magistriprogrammide kohta ning oma tuleviku karjäärivõimalusi.

112811_Photonumber1.jpg

Vastuvõtutingimused

Bakalaureusekraad ühes või allpool loetletud valdkondades või samaväärsetes valdkondades (sisaldab Hollandi-HBO / kõrgema kutseõppeprogrammide bakalaureuseõppe diplomeid, millele on vaja täiendava nõusoleku ülikoolide vastuvõtukomisjonist):

 • Bioloogilised uuringud, mis on seotud bioloogiliste ainetega;
 • Keemia;
 • Polümeeride teadus ja tehnoloogia;
 • Biomeditsiinitehnika;
 • Biotehnoloogia;
 • ja muud keemia ja / või materjalidega seotud bakalaureuseprogrammid.
 • 15 ECTS (või samaväärne) matemaatika bakalaureuse tasemel.

Vastuvõtutingimused ja taotluse esitamise kord on meie veebisaidil üksikasjalikult selgitatud.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Faculty of Science and Engineering (FSE) is the incubator and home of several outstanding departments and prestigious institutions in education and research.

The Faculty of Science and Engineering (FSE) is the incubator and home of several outstanding departments and prestigious institutions in education and research. Näita vähem