Master PICS programm pakub laiaulatuslikku programmi kursuste, mis hõlmavad teoreetilisi, eksperimentaalseid ja inseneri aspekte fotoonika, mikro / nano tehnoloogiaid, aja-sagedus metroloogia, teabe teooria ja keerulised süsteemid. Seda toimetab Bourgogne Franche-Comté (UBFC) ülikool Besançoni linnas. Selle eesmärk on katta mitmesuguseid teemasid füüsika ja inseneriteaduste liideses, mis on tihedalt integreeritud Bourgogne Franche-Comté (BFC) piirkonnas välja töötatud teaduse tipptaseme valdkondadega.

Magistriõppekava pakub täiendavaid kursusi distsiplinaar- ja interdistsiplinaarsetes teadmistes, samuti laiaulatuslikke digitaalseid, ühiskondlikke, kultuurilisi, keskkonnaalaseid ja ettevõtlusalaseid oskusi. See on avatud üliõpilastele, kellel on bakalaureuseõppe füüsika kraad, ning selle eesmärk on pakkuda täiendavaid kursusi, et valmistada üliõpilasi ette karjääri tegemiseks kas tööstuses või tulevikus. taseme uuringud. PICS-meistrit toetavad tugevalt FEMTO-ST Instituut ja ICB Laboratoorium, teadusasutused, millel on suured rahvusvahelised mained füüsikalistes teadustes ja inseneriteadustes.

PICS magistriõppekava on saanud riikliku märgise kui inseneri- ja teadusteaduse magistrikraadi CMI (“Cursus master en Ingénierie”), mida pakub CMI-FIGURE võrgustik, mis koosneb 28 ülikoolist Prantsusmaal.

Programmi kirjeldus

Fotoonika ja nanotehnoloogiad on üks kuuest peamisest võimaldavast tehnoloogiast, mille Euroopa Komisjon on määratlenud innovatsiooni ja konkurentsivõime allikana tulevikus. Need on tehnoloogiasektorid, mis toidavad konkurentsivõimelisi ja kiiresti kasvavaid turge (keskkond, tervishoid, autotööstus, ohutus jne) ning on vaja, et kvalifitseeritud lõpetajad toetaksid Euroopa tööstuse arendamist. Võrreldes teiste sarnaste valdkondade Prantsuse magistriprogrammidega on Magistriõpe PICSi uus uudsus see, et see keskendub multidistsiplinaarsete oskuste õpetamisele nii praktilisel kui ka fundamentaalsel tasandil väga paljudes teemadel: fotoonika, mikro- ja nano-optika kvantoptika, mikro-nanotehnoloogiad, mõõteriistad, aja-sageduse metroloogia, mikroostsillaatorid, mikro- ja nanoakustika, biofotoonika ja keerulised süsteemid.

FEMTO-ST ja ICB instituudid on aluseks olevad UBFC laborid, mis toetavad PICS programmi. FEMTO-ST Instituut Besançonis (www.femto-st.fr/en/), kus on rohkem kui 750 töötajat, on üks suurimaid laboreid Prantsusmaal inseneriteadustes, millel on suur rahvusvaheline nähtavus fotoonikas, nanotehnoloogias ja aja-sageduses tehnoloogia. Dijoni ICB Instituut (icb.ubourgogne.fr/en/), kus töötab 300 inimest, on ka PICS-i magistriõppe aluseks olev UBFC-labor. PICS magistriõppekava põhineb kõigi nende laborite rahvusvaheliselt tunnustatud teadustegevusel fotoonikas, mikro

Kursused, mida õpetatakse inglise keeles (vt Õppetöö osa), jagunevad loengute, harjutuste / õpetuste, praktiliste laborite ja projekti tegevuste vahel. Õpilased kastetakse laborisse oma esimesest õppeaastast, mis on tihedalt seotud uurimisrühmadega laboriprojektide kaudu, mis kestavad kogu semestri 1 kuni 3 jooksul. Individuaalset järelevalvet antakse kõigile õpilastele, kombineerides isikliku projekti nõustaja ja mentori.

Femto-ST, ICB või kohaliku või riikliku tööstuspartneri juures võib läbi viia ühe semestri 4-aastase praktika. Üliõpilastel on ka võimalus saada märkimisväärset rahvusvahelist kogemust, tehes magistriõppe (5-6 kuud) välismaal rahvusvaheliselt tuntud ülikoolides, millel on tugevad teaduskoostööd FEMTO-ST ja ICB-ga. Kavandatud PICS magistriprogramm põhineb ka tugevatel suhtlustel kõrgtehnoloogiliste tööstuspartneritega nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Õppekava

PICS magistriõppekava toimub üle 2 õppeaasta, mis on jagatud neljaks semestrist. Iga semester vastab akrediteerimisele 30 ECTS, mis viib kokku 120 ECTS lõpus.

Programmil on ulatuslik rahvusvaheline maitse, kõik inglise keeles õpetatavad kursused, välja arvatud kaks 3-ECTS moodulit 1. ja 3. semestris, mis tutvustab prantsuse kultuuri ja keelt välisüliõpilastele ning korraldatakse tihedalt seoses teise magistriõppega. Pakume võimalust saada prantsuse keele sertifikaat (vähemalt B2).

Õppejõud on rahvusvaheliselt tunnustatud kõrgelt kvalifitseeritud teadlased ja kõik õpetajad töötavad vabalt inglise keeles, paljud on kohalikul või peaaegu kohalikul tasandil.

Tulevased karjäärivõimalused

Fotoonika ja mikro- / nanotehnoloogiad on Euroopas väga dünaamilised tööstussektorid ja neil on potentsiaali tohutu turu kasvuks. See mõjutab oluliselt Euroopa majandust ja tööjõudu: 20–30% majandusest ja 10% tööjõust sõltuvad fotoonikast, mis mõjutab otseselt umbes 30 miljonit töökohta.

Magistriõppes pakutakse intensiivseid haridusalaseid tegevusi, mis põhinevad kõrgetasemelistel teadustegevustel nendes valdkondades. See keskendub põhilisele

Riiki sisenemise nõuded

Õpilased, kellel on õigus saada PICS programmi, peavad olema omandanud bakalaureusekraadiga võrdse või kõrgema kraadi. Üldteabe, optika, elektromagnetismi, elektroonika ja kvantfüüsika taustteadmised on kohustuslikud. Kandidaatidel peab olema väga hea akadeemiline kvalifikatsioon ja väga hea inglise keele praktika.

Taotlemise kord

Kõigile kandidaatidele

kohaldatakse e-kandidaadi kaudu

  • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
  • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Oluline: Kandidaadid, kellel on väljaspool Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi Konföderatsiooni kuuluvate riikide kodakondsus ja kes elavad ühes järgmistest riikidest Campus France'i bürooga:

Alžeeria, Argentina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, India, Indoneesia, Iraan, Côte d'Ivoire, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Peruu, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Süüria, Taiwan, Togo, Tuneesia, Türgi, USA, Vietnam .

Kui saate ametliku teate vastuvõtmise kohta, peate looma oma elukohariigi Campus France'i veebisaidil konto ja täitma oma failid vahekaardilt «Je suis accepté» või «Olen vastu võetud» ja taotlen viisat.

Toetused

Kvaliteetsetele välisüliõpilastele antakse igal aastal palju stipendiume.

Koolituse asukoht

Besançon on ajalooline linn, millel on tugev ülikoolide kogukond ja kellest on pidevalt hääletatud suurepärase elukvaliteediga. See on koduks UNESCO maailmapärandi nimekirjas olevale linnuse ja kindlustuse asukohale ning on tuntud oma läheduse poolest suurepärasele väljasõidule, sealhulgas matkamisele, mägirattasõidule, suusatamisele ja ronimisele.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 14 kursust University Bourgogne Franche-Comté (UBFC)is »

Viimati uuendatud Aprill 11, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
243 EUR
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
End Date
Juuni 30, 2021
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Juuni 30, 2021

Mathilde, étudiante en master PICS-UBFC