Ülevaade

Meie eriala ökonomeetria ja majandusteaduste magistriprogrammi ökonomeetria ja andmeteadus me õmbleme teid kiiresti arenevas maailmas ökonomeetria ja andmeteaduslike meetodite abil ultra-kõrge mõõtmetega andmekogumite jaoks. Selles spetsialiseerumises käsitleme suure mõõtmetega ruumide statistilist teooriat, arvutiteaduse oskusi suurandmete käsitlemisel, ökonomeetrilist meetodit põhjuslike majandussuhete kindlakstegemiseks andmete rikkalikus keskkonnas. Te õpid täiendavalt praktilisi oskusi peamiste finants- ja majandusnäitajate analüüsimisel, modelleerimisel ja prognoosimisel, et parandada poliitikat ja otsuste tegemist.

Spetsialiseerumine Econometrics and Data Science pakub suurepärase võimaluse neile, kes soovivad oma kvantitatiivset profiili täiustada andmeedastuse karjääri jaoks. Programm ühendab erinevaid akadeemilisi erialasid, sealhulgas statistikat, ökonomeetriaid, infotehnoloogiat, majandust ja äri, kuid see on rohkem kui lihtne nende lõikumine. Sisuliselt puudutab see teooriat ja praktikat suurte ja keeruliste andmekogumite muutmiseks teabeks, mis on potentsiaalselt kasulik paljude ettevõtete, majandus- ja valitsusasutuste ning finantsteenuste ettevõtete jaoks. See annab teile selge ja tugeva profiili, mis paneb sind positsioonile eduka karjääri jaoks, kes on professionaalne, äri- ja akadeemiline keskkond.

Õppekava

Kolm põhilist 6 EÜ kursust (kohustuslik):

 • Täiustatud ökonomeetria
 • Mitmemõõtmeline ökonomeetria
 • Aegridade mudelid

Üks spetsialiseerumise kursus (kohustuslik)

 • Juhtumiuuring andmete teaduses

Kolm valikainete kursust:

Valige üks kolmest:

 • Suuremahuline andmehaldus
 • Kombinatoorne optimeerimine
 • Evolutsiooniline arvutus

Valige üks 2-st:

 • Veebiandmete töötlemise süsteemid
 • Stokastilised gradientmeetodid optimeerimisel ja õppimisel

Valige üks kolmest:

 • Arvutuslik rahandus
 • Big Data Analytics
 • Data Mining Techniques

Thesis (18 EÜ): põhjalik uurimus ökonomeetria ja andmesideaduse keerulise teema kohta.

Karjääri väljavaated

Tüüpilised paigutused hõlmavad järgmist:

Doktorant, andmeanalüütik, riskianalüütik, kvantitatiivne riskianalüütik, riskimudel, investeerimisanalüütik, konsultantandmete analüüs, ennustav modelleerija, modelleerimisanalüütik, süstemaatiline kogus, süstemaatiline kaupleja, finantsriskianalüütik, finantsstabiilsuse analüütik, kapitalituru analüütik, statistikateadlane, Kvantitatiivne finantsanalüütik, Junior Economist, turundusandmete analüütik, kvantitatiivne uurija, kvantitatiivsete meetodite juhendaja, andmeteadlane, kapitalijuhtimise konsultant, statistik, statistikametnik, poliitikaanalüütik, klienditeabe analüütik, Quant Fundi analüütik, makro struktuuri analüütik ja palju muud.

Miks VU Amsterdam ?

Programmi võib iseloomustada järgmiselt:

Programm, mis tõstab teie analüütilisi oskusi, investeerib teie kvantitatiivsetesse teadmistesse, tutvustab teile analüütilise mõtlemise teaduslikku lähenemist ja laiendab üldiselt oma kvantitatiivseid vaatenurki.

Programm, mis õpetab teile, kuidas analüüsida ja modelleerida majandusandmeid, kuidas teha statistilisi hüpoteesi teste, kuidas uurida hindajate ja ennustajate teoreetilisi omadusi, kuidas kujundada empiiriline uuring, kuidas tõlgendada kvantitatiivseid tulemusi, kuidas tulemusi esitada ökonomeetrilise analüüsi, järelduste ja poliitiliste nõuannete mahaarvamise kvantitatiivsest analüüsist.

Programm, mis õpib teid olema juhtiv inimene, aidates teistel kvantitatiivsete meetodite mõistmisel ja töötamisel.

Me tervitame motiveeritud ja ambitsioonikaid õpilasi, kes on huvitatud oma teadmiste edendamisest ökonomeetria ja sellega seotud teemadel ning on teadlikud oma rollist ühiskonnas. Selleks, et selles programmis olla edukas, on vaja tugevat alust matemaatikas, statistikas ja ökonomeetrias. Eriti ootame, et olete läbinud matemaatika (matemaatika, analüüsi), tõenäosuse, matemaatilise statistika ja ökonomeetria kursused. Samuti on vaja põhiteadmisi arvutiprogrammis.

Vastuvõtutingimused rahvusvaheliselt

Raja ökonoomika ja magistriprogrammi ökonomeetria ökonomeetria ja operatsioonide uuringud, spetsialiseerumine ökonomeetrilisele teooriale, finantsökonometriale, empiirilisele turundusele ja kvantitatiivsele majandusele, on avatud ülikooli bakalaureusekraadiga üliõpilastele, kes annavad põhjalikke teadmisi matemaatikas (analüüs, arvutus), tõenäosus (matemaatiline) statistika, ökonomeetria ja arvutiprogrammeerimine. Te peate olema edukalt läbinud kursused ja õppinud kirjandust, mis on seotud selle programmi tuumaga, mis põhineb järgmistel raamatutel.

Matemaatika:

 • Calculus Early Transcendentals, James Stewart, Cengage'i õppimine, International Metric Edition - 7. väljaanne, 2011.
 • Lineaarne algebra ja selle rakendused, David C. Lay, Steven R. Lay ja Judi J. McDonald, Pearson Education, 5. väljaanne, 2016.

Tõenäosus:

 • Esimene tõenäosuse kursus, Seldon M. Ross, Pearson Education, 9. väljaanne, 2013.
 • Tõenäosuse alused, stohhastiliste protsessidega, Saeed Ghahramani, CRC Press, Taylor ja Francis Group, 3. väljaanne, 2016.

Matemaatiline statistika:

 • Statistiline järeldus, George Casella ja Roger L. Berger, Cengage Learning, 2008.

Sissejuhatav ökonomeetria

 • Sissejuhatus ökonomeetriale, James H. Stock ja Mark W. Watson, Pearson Education, 3. väljaanne, 2014.
 • Sissejuhatavad ökonomeetria: moodne lähenemine, Jeffrey M. Wooldridge, Cengage'i õpe, 2013.

Kesktase ökonomeetria

 • Moodsa ökonomeetria juhend, Marco Verbeek, Wiley, 5. väljaanne, 2017.

Põhioskused arvutiprogrammis Pythonis, R, Matlabis, Oxis või Java'is.

Kui Teil on võimalik näidata sertifitseeritud eksamitulemusi kursuste puhul, mis on seotud teemaga ja on võrreldava tasemega (iga kursus, mille töökoormus on 6 EC või selle lähedal), on see rahuldav. Vastavust hindab eksamikomisjon ja selle heakskiit määrab vastuvõtmise.

Inglise keele oskus

Vastuvõtukomisjon tahab rõhutada programmi intensiivsust: teadustööde lugemine ja kirjutamisdokumendid on võtmetähtsusega, kõik väga kiires tempos. Teie inglise keele oskus, nii suuline kui ka kirjalik, on selles programmis äärmiselt oluline. Nagu peate tihti oma kaasõpilastega suhtlema ja te töötate koos rahvusvaheliste ettevõtetega.

VU Amsterdam nõuab, et kõik taotlejad võtaksid inglise keele testi. Saate juba taotleda veebipõhist ilma testitulemusi. Soovitame teil katse kuupäevast planeerida nii kiiresti kui võimalik. Allpool leiate järgmised ingliskeelse testi testi tulemused:

IELTS (akadeemiline):

 • Minimaalne üldskoor 6,5
 • Minimaalne skoor 6,5
 • Minimaalne punktisumma kuulamine 6,5
 • Minimaalne punktisumma kirjutamine 6,0
 • Minimaalne skoori lugemine 6,0

TOEFL:

 • Paberil põhinev test 580
 • Interneti-põhine test 92-93

Cambridge English:

 • Cambridge'i eksami eksam A, B, C
 • Cambridge Advanced eksam A, B, C

TOEFL ITP:

VU-test Inglise keele oskus: pakub VU Taalloket.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 80 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud April 5, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 1, 2019
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
14,600 EUR
EU / EER üliõpilane: 2,083 € | Mitte-EL / EER õpilane: 14,600 eurot
Deadline
Võta kooliga ühendust
For Dutch degree holders and international degree holders from EU/EEA countries
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 1, 2019
End Date
sept 1, 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
For Dutch degree holders and international degree holders from EU/EEA countries

sept 1, 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
For Dutch degree holders and international degree holders from EU/EEA countries
End Date
sept 1, 2020

Study in Holland