Master in Language and Mind: keeleteadus ja kognitiivsed uuringud

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriõpe "Keel ja mõistatus". Keeleteadus ja kognitiivsed uuringud " on sõnastatud kahes õppekavas:

 • Keeleteadus ja tunnetus
 • Filosoofia ja tunnetus

Programm keskendub mõlemas õppekavas keeleõppele kognitiivsete uuringute ja keele ja vaimu filosoofia seisukohalt. See on suunatud peamiselt õpilastele, keda huvitab:

 • inimkeelte põhjalik kirjeldus nende erinevate sortide, sealhulgas erinevate murrete kohta;
 • keele kui kognitiivse suutlikkuse uurimine ja selle tähtsus esimese ja teise keele omandamise ja keelepatoloogia osas;
 • filosoofiliste, psühholoogiliste, bioloogiliste ja sotsiaalsete keelte ja tunnetuse aluste uurimine;
 • uurimus filosoofiliste uuringute inimkeele analüüsi asjakohasuse kohta.
Universéta di Siena fotoarhiiv

Magistriõppe üliõpilased "Keel ja mõistatus". Keeleteadus ja kognitiivsed uuringud "omandavad:

 • põhjalikud teadmised kaasaegse lingvistika teoreetilistest mudelitest ja analüüsimeetoditest, sealhulgas eksperimentaalsed meetodid ja väliuuringud;
 • võime rakendada erinevate keelte kirjeldamiseks ja analüüsimiseks võrdlusuuringutes keeleteaduslikke teooriaid ja meetodeid;
 • keele ja aju vahelise interdistsiplinaarse keele kui kognitiivse suutlikkuse, esimese ja teise keele omandamise erineva mõõtme tundmine;
 • keele kui kognitiivse suutlikkuse ning keele ja vaimu vahelise seose filosoofiliste probleemide tundmaõppimine ning looduslikus keeles loogika, järelduse ja tähenduse seos;
 • võime kasutada formaalse keeleteaduse teooriaid ja meetodeid erinevates kohaldatavates valdkondades, näiteks keeleõpetus, keele patoloogia uuring, arvutuslikud rakendused ja psühholingvistilised eksperimendid.

Kahe õppekava liigendamise eesmärgiks on luua ühtlane ja mitmekesine õppekogemus, kus esimesel aastal osaleb kahel õppekaval peamiselt kaks kursust, teine ​​aasta on pühendatud põhjalikule üks kahest õppekavast.

Inglise keele tase, mis on vajalik programmis adekvaatselt osalemiseks, on B2, mis tuleb omandada hiljemalt esimese aasta lõpuks.

KEELEKÜMBLUSE JA MUUDE MAASPROGRAMMI AKTIIVSED DOUBLEEGA PROGRAMMID

Õpilastel on võimalus taotleda kahekordne magistriõpe ühendades magistriprogrammi keele ja meelega. University of Siena lingvistika ja kognitiivsed uuringud magistriprogrammiga Pariisi Ülikooli loodusteaduste loogika ja filosoofia (POP), Panthéon Sorbonne (klassid prantsuse keeles). Lisaks sellele on LoPhiSc ja magistriprogrammi CogMaster-École Normale Supérieure (Ulm) -Paris partnerluskokkuleppe kaudu ka üliõpilastele mõeldud üliõpilasi võimalus osaleda CogMasteri raames pakutavatel klassidel.

Sisenemise nõuded

Rahvusvahelistel üliõpilastel, kes soovivad taotleda Laurea Magistrale'i (magistrikraadi), peab olema diplom või ülikooli kolmeaastane diplom või mõni muu välismaal õppimise kvalifikatsioon, mis on tunnistatud sobilikuks, ning konkreetsete õppekavade rekvisiidid ja piisav isiklik ettevalmistus, mis on kinnitatud režiimidega mis on sätestatud iga magistriõppe kursuse määrustes, milles täpsustatakse ka konkreetsed juurdepääsukriteeriumid.

Pidage meeles, et mõnel programmil võib olla piiratud juurdepääs ja taotlusele võidakse teha sissepääsu testid.

Rahvusvahelised üliõpilased, kes soovivad osaleda esimese kursuse (bakalaureuse- ja laurea triennaal) bakalaureuse- või laurala triennaalide programmis, mida õpetatakse itaalia või inglise keeles või Sienna University of Siena Giurisprudenza piiranguteta üheaastase University of Siena kraadiga, saavad esitada oma dokumendid kirja saamiseks vastuvõtmise kaudu veebipõhise platvormi kaudu ülikoolis määratud tähtajaks iga õppeaasta kohta.

University of Siena Itaalias või inglise keeles õpitud esimese (bakalaureuse) või teise (magistriõppe) kraadiõppeprogrammi taotlustel osalevate rahvusvaheliste üliõpilaste sisenemise kvalifikatsiooni hindamiseks kasutatavate veebipõhiste platvormide taotlused on University of Siena erinevad. erinevad kursused. Õpilastel palutakse perioodiliselt külastada seda platvormi - http://enrolment.unisi.it/ - selleks, et näha, millised taotlused on avatud ja asjakohased tähtajad.

Ülikoolidel ja kõrgharidusasutustel on õigus rahvusvahelisele kvalifikatsioonile ametlikult tunnustada.

Pidage meeles, et see menetlus ei muuda välismaise keskkooli diplomi Itaalia kvalifikatsiooniks.

Universéta di Siena fotoarhiiv / Shutterstock

Akadeemiline kalender

University of Siena osakonnad on vastu võtnud semestri süsteemi.

Akadeemiline aasta on jagatud kaheks: oktoobrist jaanuarini ja märtsist maini. Iga õppeperioodi lõpus planeeritakse eksami sooritamist.

Kuid igal osakonnal on oma akadeemiline kalender, mis asub osakondade veebisaidil (jaotises "Didattica"): http://www.unisi.it/strutture/dipartimenti

2018-2019 soovituslik akadeemiline kalender

Sügisperiood (1. semester)

 • Loenguperiood: 1. oktoober 2018 - 18. jaanuar 2019
 • Eksami aeg: 21. jaanuar - 1. märts 2019

Kevadine semester (2. semester)

 • Loenguperiood: 4. märts - 14. juuni 2019
 • Eksami aeg: 17. juuni - 31. juuli 2019

Õppemaksud

Toetuse suuruse kindlaksmääramine

University of Siena pakutavad üliõpilased, kes saavad üliõpilasi magistrikursustel, magistrikursustel või ühekordse magistriõppe kursustel, määratakse kindlaks järgmiste elementide põhjal:

a) kategooria kraad kursus kuulub

b) üliõpilase lähimate pereliikmete majanduslik seisund, nagu seda väljendab registreerumisaasta vahetult eelnenud aasta võrdväärne majandusolukorra näitaja (ISEE)

c) registreerumisaasta

d) Ülikooli krediiti (ECTS ainepunktid) kaheteistkümne kuu jooksul enne 10. august

Õppekursus kuulub ühe alltoodud kolme kategooria alla:

a) humanitaar- ja sotsiaalteadused (USA)

b) tehniline teaduslik (TS)

c) ELi reguleeritud tervishoiuteenused (EL)

Märkus: õpilastele, kes on kolmandate riikide kodanikud ja kes ei ole Itaalia elanikud, ja üliõpilastele, kellele ISEE arvutamist ei kohaldata nende lähimate pereliikmete suhtes, võib kohaldada päritoluriigist sõltuvat kohandamise koefitsienti.

University of Siena teeb õppemaksu arvutamise lehe kättesaadavaks: http://www.maprin.unisi.it/tasse18_19/index_eng.php

Universéta di Siena fotoarhiiv / Shutterstock

Tugev rahvusvaheline missioon

Oma kaheksa sajandikuise ajaloo vältel University of Siena viinud mitmesuguseid uuringuid paljudes erinevates kultuurivaldkondades.

Aastate jooksul University of Siena täiustanud oma rahvusvahelistumise strateegiat, eesmärgiga tugevdada oma rahvusvahelisi akadeemilisi suhteid ning meelitada ligi tudengeid ja teadlasi maailma eri paigust.

21. sajandi alguses on see ajalooline institutsioon suutnud lahendada väljakutsed, mis on seotud õppimise, teadmiste ja teadusuuringute globaliseerumisega paljude rahvusvaheliste koostööprojektide abil.

Igal aastal sõlmitakse uusi rahvusvahelisi koostöölepinguid ja -projekte, suurendatakse inglise keeles pakutavate kraadi ja kursuste arvu, hoides head positsiooni riiklikus ja rahvusvahelises edetabelis; need on mõned University of Siena tugevad küljed.

Tere tulemast Siena

University of Siena on üks vanimaid ülikoole Euroopas, see on asutatud 1240. aastal.

Selle ajalugu on arenenud koos Toscana kultuuritraditsioonidega keskajast tänapäevani.

Siena asub Toscana südames õrnalt veerevate mägede maastiku keskel. Kolmele järsule künkale ehitatud ja iidsete müüridega ümbritsetud on ainulaadne linn, kus tudengid saavad veeta kasumliku õppeperioodi, mis on täis võimalusi isiklikuks rikastumiseks.

Viimati uuendatud sept 2019

Teave kooli kohta

The University of Siena is one of the oldest universities in Europe, having been founded in 1240. Its history has evolved alongside Tuscany’s cultural tradition from the Middle Ages to modern times.

The University of Siena is one of the oldest universities in Europe, having been founded in 1240. Its history has evolved alongside Tuscany’s cultural tradition from the Middle Ages to modern times. Näita vähem