Master in tehisintellekti

Üldine

Programmi kirjeldus

134526_photo-1531746790731-6c087fecd65a.jpg

Tehisintellekti magistriprogramm

Kas soovite anda oma panuse meie digitaalse ühiskonna praegusesse ümberkujundamisse tehisintellekti spetsialistina? Tehisintellekti magistriprogramm annab laiad teadmised AI alal ja süvendab teadmisi profiilivaldkondades nagu tehisintellekti teoreetilised alused, inimese ja AI interaktsioon, intelligentne robootika, masinõpe või infoteadus. Pärast kraadi omandamist võite jätkata teadlaskarjääri või karjääri AI spetsialistina tööstuses või avalikus sektoris.

AI uurimistööle lähedane haridus

Kunstliku intelligentsuse magistriprogrammis osalevad üliõpilased pidevas teadustegevuses AI laias valdkonnas.

Õppides

Tehisintellekti magistriprogramm annab laialdasi teadmisi tehisintellekti kohta ja süvendab teadmisi ühes viiest erilist huvi pakkuvas profiilivaldkonnas. Profiilivaldkonnad on tehisintellekti, inimese ja AI interaktsiooni, intelligentse robootika, masinõppe ja andmeteaduse teoreetilised alused.

Programmi vastuvõtmise vajalikud eeldused on algoritmiliste probleemide lahendamise teoreetilised teadmised ja praktilised oskused, sealhulgas hästi arenenud programmeerimisoskused. Tavaliselt omandatakse see arvutiteaduse õpingute kaudu. Lisaks hõlmavad eeldused matemaatika kursusi, näiteks arvandmeid, lineaarset algebrat ja loogika või statistika kursust.

Valige üks viiest profiilist

Programm sisaldab nelja kohustuslikku AI-kursust, mis on ühised kõigi profiilide jaoks ja milles osaletakse esimesel aastal: AI alustel, AI-l ja selle meetoditel ja rakendustel, masinõppel ja interaktiivsete intelligentsete süsteemide kujundamisel. Profiilipiirkonna andmeteaduses on veel neli kohustuslikku kursust, mida peate läbima matemaatilise statistika kraadi saamiseks. Ülejäänud neljas valdkonnas, mis viivad tehisintellekti profiiliga infotehnoloogia kraadini, on teil suurem vabadus valida kursusi vastavalt huvile, ehkki mõned kursused on tungivalt soovitatav.

Projektiülesanded

Programmi kursused koosnevad erinevat tüüpi ülesannete ja laboratoorsete töödega seotud loengutest, seminaridest, rühmatöödest ja õpetustest. Need ülesanded on tavaliselt kohustuslikud ja koosnevad sageli mingist tarkvaraarendusest. Kursustel, mis hõlmavad inimese-AI interaktsiooni käsitlevaid profiilivaldkondi, koosnevad ülesanded tavaliselt tudengiprojektist, mis viiakse läbi koostöös ühiskondliku organisatsiooniga, mis tegeleb ühiskondlike väljakutsetega. Nendes projektides oodatakse õpilastelt koostööd interdistsiplinaarsetes meeskondades ja ühiskondliku organisatsiooni esindajatega. Organisatsioonide hulka kuuluvad nii tööstusettevõtted kui ka avalikud organisatsioonid.

Arvestage 40-tunnise töönädalaga, isegi kui kavandatud tunde on vähem. Magistriõppes oodatakse teilt täielikku vastutust oma õppetöö tööülesannete korraldamise eest nii, et tähtaegadest oleks kinni peetud ja et tudengiprojektide raames tehtav ühistöö oleks tööaegadel juhitav.

Teie õpetajad on ka teadlased valdkondades, kus nad õpetavad. Kogu õppetöö toimub inglise keeles.

Loe programmi kohta lähemalt

Umeå ülikoolis Vimeo ülikoolis tehisintellekti magistriprogramm .

Programmi ülevaade

Põhikursused:

 • Loogika ja mudeliteooria alused või inseneride statistika
 • Tehisintellekti alused
 • Tehisintellekt - meetodid ja rakendused
 • Masinõpe

Arvutiteaduse profiilialad:

 • Põhjendamine ja otsustamine
 • Masinõpe
 • Inimese ja AI koostoime
 • Intelligentne robootika

Profiilipiirkonnad matemaatilises statistikas:

 • Andmeteadus

Arvutiteaduse algkursused:

Kui eesmärk on üks informaatikateaduse profiilivaldkondi, saate AI-ga profiili andmetöötluse kraadi ja peate võtma ka need kaks kohustuslikku kursust:

 • Interaktiivsete intelligentsete süsteemide kujundamine
 • Lõputöö projekt infotehnoloogia magistrikraadile (spetsialiseerumine tehisintellektile)

Matemaatilise statistika põhikursused:

Kui soovite jälgida andmeteaduse profiili, saate kraadi matemaatilises statistikas ja peate läbima järgmised viis kohustuslikku kursust:

 • Stohhastilised protsessid ja simulatsioonid
 • Katsete kavandamine ja täiustatud statistiline modelleerimine
 • Mitmemõõtmeline andmete analüüs
 • Suurandmed ja suure mõõtmega andmete analüüs
 • Matemaatilise statistika magistrikraadi lõputööprojekt

Karjäärivõimalused

Kunstlik intelligentsus on integreeritud meie digitaalsetesse tööriistadesse, et kasutada ära kogutud tohutut hulka andmeid, anda üksikisikutele ja olukordadele kohandatud lisaväärtust ning luua ühiskonna jaoks digitaalseid infrastruktuure. Meie digiühiskond on kiiresti muutumas viisil, mis mõjutab seda, kuidas me töötame, koolitame ja lõbustame end, suhelda ja ühiskonnas osaleda. Seetõttu seisab ühiskond silmitsi kiiresti suureneva nõudlusega tehisintellekti kompetentsi järele, mis on vajalik arengu toetamiseks ühiskonnale kasulikel viisidel. Tööstuse ja avalike organisatsioonide nõudlus tehisintellekti ekspertteadmiste järele kasvab lähitulevikus veelgi.

Arendage välja tulevased digitaalsed tööriistad

Kuna programm annab tehisintellekti laia ja põhipädevuse, sõltuvad teie tulevased töövaldkonnad peamiselt teie enda huvivaldkondadest. Tööülesanded võivad ulatuda tulevaste digitaalsete tööriistade väljatöötamisest keskkonna, tervise ja laste hariduse parandamiseks kuni tööriistadeni selliste ühiskondlike probleemide lahendamiseks nagu demokraatia, õiglus, turvalisus või taristu rajamine, isesõitvate autode tarkvara ja muud transpordisüsteemid. Võite välja töötada erinevat tüüpi otsuste toetamise ja äriteabe, AI arhitektuurid, andmehaldusstrateegiad ja vastutustundliku AI.

Näited ametinimetustest:

 • AI arhitekt
 • AI tootejuht
 • AI tehnoloogia tarkvara insener
 • Andmeteadlane
 • AI interaktsioonide kujundaja
 • AI eetik
 • Doktorant
 • Teadusinsener
Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society.

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society. Näita vähem