Master klassika ja iidsete tsivilisatsioonide (teadusuuringud)

Üldine

Programmi kirjeldus

Taotluste tähtaja värskendus

  • EL-i / EMP-välised üliõpilased: 1. mai (esialgset tähtaega 1. aprill on pikendatud COVID-19 tõttu)
  • EL / EMP üliõpilased ja üliõpilased, kes ei vaja õppeviisa / elamisluba VU Amsterdam kaudu VU Amsterdam *: 1. juuni (esialgset tähtaega 1. mai on pikendatud COVID-19 tõttu)

Master klassika ja iidsete tsivilisatsioonide (teadusuuringud)

Teadusuuringute magistriprogrammi eesmärk on pakkuda hästi varustatud teadlasi muinasuuringute alal. See keskendub Vahemere piirkonna, Lääne-Euroopa ja Lääne-Aasia kultuuridele ja ühiskondadele alates c. 1000 eKr kuni 500 pKr.

Programm pakub head distsiplinaarse ja interdistsiplinaarse õppe- ja uurimistöö segu. Distsiplinaarne, kuna programm tugineb teie bakalaureuseprogrammis pakutavatele erialadele; interdistsiplinaarne, kuna kasutate seotud tudengite tulemusi nn tuummoodulite ajal. Need on kaks interdistsiplinaarset õpetust, milles iidsete uuringute ja arheoloogia osakonna erinevate erialade õppejõud õpetavad teile, kuidas läheneda ühisele uurimisteemale erinevatest vaatenurkadest ja anda selle teema jaoks teoreetiline alus.

Teadustöö magistriprogrammi valimine viib teid inspireerivasse teaduskeskkonda. Muinasuuringute ja arheoloogia osakond on viimastel aastatel olnud väga edukas uurimisvõimaluste loomisel doktorantidele ja järeldoktoritele, sealhulgas suurtele temaatilistele projektidele, kus on ruumi paljudele doktorantidele ja järeldoktoritele.

Programm lühidalt

Teadusuuringute klassika ja iidsete tsivilisatsioonide magistriprogramm algab iga aasta septembris. Õppekava kestab kaks aastat täistööajaga. Osakoormusega õpe pole võimalik.

Õpilastel on võimalik jälgida kõrgelt spetsialiseerunud, individualiseeritud õppeprogrammi ja seetõttu saavad nad neile määratud juhendajatelt tihedat isiklikku järelevalvet.

Kaks spetsialiseerumist

Teadustöö magistriprogramm pakub arheoloogilist / ajaloolist rada ja kirjanduslikku / kultuurilist rada.

Iga rada koosneb mitmest distsiplinaarõppe klastrist, mis on kooskõlas õppejõudude eri liikmete teadusuuringute huvidega. Need õppeklastrid pakuvad tudengitele juhendajaga konsulteerimisel aluse oma individuaalsete õppeprogrammide täitmiseks.

Programmi struktuur

Magistriprogramm koosneb järgmistest põhielementidest:

  • kaks põhimoodulit (interdistsiplinaarsed loengud teemal, mis varieerub aastast aastasse)
  • arv spetsialiseeritud mooduleid (loengud ja õpetused, mis võivad moodustada osa üldisest arheoloogia, klassika või iidsete õpingute magistriprogrammist); nende moodulite valik sõltub suuresti teie valitud õppeklastrist
  • juhendaja
  • kaks moodulit teadusprojektidesse kandideerimise ja akadeemilise inglise keele kirjutamise kohta
  • lõputöö

Selle kraadiõppe programmi lõppedes saate magistrikraadi (MA).

Lai valik karjäärivõimalusi


Akadeemiline karjäär

Muinasuuringute magistriprogramm on ideaalne samm akadeemilise karjääri jaoks arheoloogia, kreeka ja ladina keele ning kultuuri, I aastatuhande eKr muistse ajaloo ja assürioloogia alal. See avab tee doktoriõppeks ülikoolis või teadusinstituudis. Muinasuuringute ja arheoloogia osakonnas on praegu kokku 26 doktoranti ja 4 järeldoktoranti. Meie eesmärk on lähitulevikus doktorantide arvu suurendamine, nii et kui teil läheb teadustöö magistriõppes hästi, on teil hea võimalus saada doktorantuuri Vrije Universiteit Amsterdam .

Stipendiumid

VU Amsterdam kunstiteaduskond pakub mitmeid täielikult tasustatud doktorikraate. üliõpilaspraktikad igal aastal doktorantidele, kes esitavad hea teadusettepaneku, mis on kooskõlas teaduskonna teadusprogrammiga. Muinasuuringute osakonnas on ka mitmeid teadusprojekte, mida rahastab Hollandi Teadusuuringute Organisatsioon (NWO)

Muud valikud

Teadusuuringute magistriprogramm Klassikad ja iidsed tsivilisatsioonid ei koolita ainult tudengeid akadeemilisteks teadlasteks. Meie vilistlased leiate väljakutsetest ja huvitavatest töödest arheoloogi, klassitsisti või konsultandina muinasuuringutes arheoloogiaettevõtetes, klassikalise antiigi muuseumides, valitsuse teenistustes, ülikoolide raamatukogudes või ajalehe või ajakirja teadustoimetajana. Või kui soovite minna õppima, võite saada ülikooli õppejõuks või kõrghariduse (HBO) õppejõuks.

Vastuvõtutingimused


Teid võidakse lubada teadusuuringute magistriõppesse, kui teil on bakalaureusekraad arheoloogias, kreeka ja ladina keeles ja kultuuris, muinasuuringutes või ajaloos (mille esimene suurem osa on iidne ajalugu) Vrije Universiteit Amsterdam või sellega seotud kraad (sealhulgas Mesopotaamia ja Anatoolia keeled ja kultuurid) mõnest teisest Hollandi või välismaa ülikoolist, kui vastate järgmistele täiendavatele nõuetele:

  • bakalaureusetöö eest saite hinde 8 või rohkem;
  • teie eksamikomisjoni määratud asjakohaste ainete paketi keskmine hinne oli 8 või kõrgem;
  • bakalaureusetöö ja teie bakalaureuseõppe projektide aruanded näitavad, et teil on hinnatav teadustöö oskus;
Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over ... Loe edasi

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over 26,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Näita vähem