Master klassika ja iidsete tsivilisatsioonide: iidne ajalugu

Üldine

Programmi kirjeldus

Taotluste tähtaja värskendus

  • EL-i / EMP-välised üliõpilased: 1. mai (esialgset tähtaega 1. aprill on pikendatud COVID-19 tõttu)
  • EL / EMP üliõpilased ja üliõpilased, kes ei vaja õppeviisa / elamisluba VU Amsterdam kaudu VU Amsterdam *: 1. juuni (esialgset tähtaega 1. mai on pikendatud COVID-19 tõttu)

Magistriprogramm Iidne ajalugu pakub teile ergutavat keskkonda, kus saate uurida mitmesuguseid ajaloolisi küsimusi, keskendudes iidsele maailmale. Saate valida oma isikliku õppeprogrammi ja saate edasi arendada oma huvi Kreeka ja Rooma antiigi valdkonnas.

Miks õppida muinasajalugu Amsterdamis?

  • Seda magistrikraadi programmi pakuvad kaks ülikooli. Amsterdami ülikool ja VU Amsterdam ühendasid oma teadmised muinasajaloo ja arheoloogia alal Amsterdami muinasuuringute ja arheoloogia keskuses (ACASA). Erinevate akadeemiliste erialade spetsialistide liitmine loob koostöö- ja õppimiskeskkonna.
  • Ainsad Hollandi ülikoolid, kus pakutakse võimalust uurida Graeco-Rooma maailma ja iidse Lähis-Ida vastastikust mõju.
  • Põhja-Kreeka, Rooma ja Lähis-Ida maailma poliitilise, sotsiaalse, kultuurilise ja usulise ajaloo põhjalikud teadmised ja mõistmine.
  • Intensiivsed klassid, mis koosnevad väikestest rühmadest ja otsene isiklik kontakt juhendajatega.
  • Võimalus uurida iidset ajalugu kaunil Amsterdami linnas, mis on üks maailma elavamaid kultuuri- ja kosmopoliitilisi linnu.
  • Amsterdamis on oma muististe muuseum, The Allard Piersoni muuseum, mis on programmiga tihedalt seotud. Muuseumis on suur Kreeka ja Rooma antiigi keraamika, klaasi ja pronkside kollektsioon, aga ka üks olulisemaid klassikalise antiigi teoste kollektsioone Hollandis ja laiemalt Euroopa regioonis.


See on see, mida teete
Programmi vältel puutute kokku peamiste metoodiliste ja teoreetiliste probleemidega, samuti raskustega eri tüüpi lähtematerjalide tõlgendamisel.

Teil on põhjalik väljaõpe keeruliste ajalooliste küsimuste analüüsimiseks, kasutades erinevaid lähtematerjale, ning ka aruandlusoskuse arendamiseks (nii suuliselt kui ka kirjalikult) Kreeka ja Rooma ajaloo ajalooliste arutelude kohta.

Programmi ülesehitus
Programm koosneb 60 EAP-st:
42 ainepunkti põhikursuste eest
18 krediiti magistritöö eest

Põhikursused
Esimene poolaasta (perioodid 1–3):
- suured arutelud
- interdistsiplinaarne seminar
- Magistrikursus Linn ja impeerium: sõda, mälu ja kodanlik identiteet vabariiklikus Roomas

Teine semester (perioodid 4–6):
- Linnaelu Rooma impeeriumis

Õpetus
Valite juhendajaks Kreeka eliitkultuuri Rooma impeeriumis ja iidse Lähis-Ida ajaloo ja kultuuri vahel.

Lõputöö
Oluline osa programmist, magistritöö võimaldab teil teha originaalseid uuringuid ühe töötaja järelevalve all. Töö teema peavad üliõpilane ja akadeemiline nõustaja omavahel kokku leppima.

Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over ... Loe edasi

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over 26,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Näita vähem