Master kriitilistes meediauuringutes

Üldine

Programmi kirjeldus

Uus programm. Esimene sissevõtmine 2020. aastal.

Kriitilistes meediauuringutes kasutatakse lähenemisi, meetodeid ja vaatenurki, mis käsitlevad mitmekesiste meediapraktikate tõlgendamist, uurimist ja analüüsimist tänapäevasel ja globaalsel maastikul. Programm on interdistsiplinaarne, keskendudes tava- ja alternatiivmeedia kanalite poliitilisele ja kultuurimajandusele, aga ka meediale ja laiematele kultuuriesitlustele alates klassist, soost ja rassist.

Programmi eelised

Kommunikatsiooni-, meedia- ja disainiteaduskonna pakutav kriitilise meedia õppe uus magistriprogramm annab tudengitele võimaluse uurida mitmesuguseid meediumivorme - alates televisioonist ja raadiosaadetest kuni veebipõhise sotsiaalmeediani -, rakendades samal ajal mitmeid teoreetilisi teoreetilisi teemasid. raamistikke, alates poliitökonoomiast kuni kultuuriuuringute ja muuni. See interdistsiplinaarne programm kasutab lähenemisviise, meetodeid ja vaatenurki, mis võimaldavad tõlgendada, uurida ja analüüsida mitmekesiseid meediapraktikaid tänapäevasel ja globaalsel maastikul.

Õpingute ajal

Programmis osalevad üliõpilased saavad teadmisi kaasaegse meediatootmise ja tööstuse enda kohta, õppides samal ajal ka teoreetilisi vahendeid erinevate sotsiaalsete rühmade (klass, rass, sugu jne) meediumiesitluste analüüsimiseks Venemaal, postsovetlikus ruumis, samuti laiem globaalne kontekst.

Eesmärgiga võimaldada õpilastel arendada oma kriitilisi, analüütilisi ja uurimisoskusi, sisaldab programmi õppekava kolme vajalikku põhikursust ja umbes 20 valikainet. Kolm põhikursust annavad õpilastele põhjaliku ülevaate kriitiliste meediauuringute maastikust ja hõlmavad järgmist:

  • Meedia poliitiline ökonoomia
  • Kriitiline diskursuse analüüs
  • Meediapraktikad

Lisaks põhiõppekavale pakub programm igal aastal 3-4 lühiajalist seminari (igaüks kestab paar nädalat või paar kuud), mille on kavandanud ja juhendanud välismaiste juhtivate ülikoolide külalislektorid.

Lõpuks kavandavad ja arendavad õpilased oma innovaatilisi uurimisprojekte valdkonna juhtivate rahvusvaheliste ekspertide juhendamisel.

Karjäärivõimalused

Programmi lõpetanud sobivad hästi karjääriks meedias või kultuuriasutustes, akadeemilistes ringkondades ja valitsussektoris, sealhulgas nii sisu loomise, nõustamise kui ka meedias ja kultuuriorganisatsioonides juhendamise osas.

Kuidas kandideerida

Kriitiliste meediauuringute magistriprogrammi vastuvõtt põhineb portfellikonkursi tulemustel. Võimalikud üliõpilased peavad esitama järgmised materjalid, mida arvestada:

  • CV
  • Isikliku avalduse
  • Uurimistöö avaldus
  • Akadeemilised viited

Juhendamine toimub inglise keeles ja vene keele oskust ei nõuta. Arvesse võetakse kandidaate, kellel on bakalaureuse kraad rahvusvaheliselt akrediteeritud ülikoolist, ning eelistatakse neid, kellel on taust meedia- ja kommunikatsiooniuuringute, ajakirjanduse, disaini, kultuuriõppe, kriitilise teooria, antropoloogia, kunstiteooria ja sellega külgnevate erialade alal.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-dr ... Loe edasi

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-driven approach to higher education. Based in the vibrant centre of Moscow, with campuses in St. Petersburg, Nizhny Novgorod and Perm, HSE offers outstanding academics at all levels and includes more than 40 English-taught Master’s programmes and 8 English-taught Bachelor's degree programmes. Näita vähem
Moskva , Nižni Novgorod , Peterburi + 2 Rohkem Vähem