Master mängu- ja meediatehnoloogias

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Mängu- ja multimeediumid on meie ühiskonnas tähtsa koha omandanud, mis on põhjustanud õitseva tööstuse, mille käive ületab filmitööstuse käivet, ning hüppelise tarkvara ja riistvara arendamisel. Mängu- ja meediatehnoloogia magistriprogramm keskendub arvutiteaduse kontekstis mängude ja multimeedia tehnoloogilistele aspektidele.

Mängude ja simulatsioonide uurimisprogrammis uurite:

 • Virtuaalmaailma modelleerimine
 • Märkide animatsiooni ja käitumise loomine
 • Efektiivsete stsenaariumide loomine
 • Mitme sensori liideste loomine

Draama, stiil ja emotsioonid

See hõlmab ka selliseid aspekte nagu draama, stiil ja emotsioonid, keskendudes tehnilistele aspektidele. Reaalse maailma füüsika, bioloogia ja psühholoogia simuleerimine ja selle ellu viimine mitme sensoorse simulatsiooni abil on peamised väljakutsed, mida meie dünaamilises programmis uurite.

Uued mängude ja riistvara tüübid jõuavad turule regulaarselt. Veelgi enam, mängude kui haridusvahendi väärtust on üha rohkem tunnustatud ning multimeedia tööriistade integreerimine igapäevaelus jätkub. See loob viljaka aluse mängijate ja meediatehnoloogia valdkonna edasijõudnutele.

Programmi eesmärk

See mängu- ja meediatehnoloogia magistriprogramm pakub teile nii põhjalikke kui ka rakendusteadmisi ruumiandmete käitlemise tehnikate kohta. Saate oskused uurimistöö tegemiseks, teaduslike probleemide analüüsimiseks ja lahendamiseks - ning sammu pidada teaduse arenguga geomeetria, pildistamise ja virtuaalsete keskkondade valdkonnas. Mängu- ja meediatehnoloogia vilistlased on kõrgelt hinnatud töötajad paljudes ettevõtetes ja uurimisasutustes.

Karjääri väljavaated

Mängutööstus on viimastel aastakümnetel kiiresti arenenud ja käive on nüüd suurem kui meelelahutus- ja filmitööstuses. Ütlematagi selge, et tööstus nõuab paljusid asjatundlikke töötajaid, kellel on kõrge tase hasartmängude ja multimeedia alal. Lisaks tunnistatakse üha enam mängude kui haridusvahendi potentsiaali, mis loob uusi turuvõimalusi. Arvutiteaduste ja arvutiriistvara - sealhulgas uute mängude meediumide, näiteks mobiiltelefonide - kiire areng põhjustab pidevalt vajadust ajakohaste spetsialistide järele.

Akadeemiline karjäär

Lõpetajatele, kes on huvitatud teadusuuringutele orienteeritud karjäärist, pakub magistrikraad võimalust alustada doktorikraadi uurimistööga, mis viib doktorikraadini kõigil sellega seotud teemadel Madalmaade ülikoolis või välismaal. Täiustatud mängu- ja simulatsioonikeskuses on saadaval mitmeid selliseid ametikohti ning meie töötajad hoiavad tihedaid kontakte teiste ülikoolidega. Lõpetajad võivad leida ka väljakutseid pakkuvaid positsioone rahvusvaheliste ettevõtete teadusosakondades.

Professionaalsed karjäärid

Tarkvara arendamisega huvi pakkuvad lõpetajad on hästi kvalifitseeritud tööle mitmetes erinevates ettevõtetes järgmistes valdkondades:

 • Multimeedia
 • Koduelektroonika
 • 3D veebidisain
 • Mängude arendamine
 • Tööstuslik arvuti-nägemine
 • Meditsiinilise pildi analüüs
 • Automatiseeritud kartograafia
 • Geograafilised infosüsteemid
 • 3D-interaktiivsed süsteemid

Nende töö võib hõlmata uute toodete ja rakenduste väljatöötamist või järelevalvet. Lõpetajad saavad ka nõustamisteenuseid või saavad luua areneva turul alustava ettevõtte.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem