Magister Raamatupidamine

Üldine

Programmi kirjeldus

Meie programm

Pakutakse täistööajaga režiimis, arendab HKU raamatupidamise magistriprogramm teie põhilisi kompetentse raamatupidamises, rahanduses, juhtimises ja ärianalüütikas, mis on elutähtsa raamatupidaja, finantseksperdi ja ärijuhi edu saavutamiseks ülioluline.

Meie programm pakub ranget õppekogemust väga erinevates valdkondades, sealhulgas finants- ja juhtimisarvestus, maksustamine, auditeerimine, õigus, finantsjuhtimine, ettevõtte juhtimine, raamatupidamisanalüütika, strateegiline juhtimine ja ärijuhtimine. Õppekaval on järgmised eristatavad tunnused:

 • Põhjalik kraadiõppe õppekava, mis hõlmab raamatupidamist, rahandust, juhtimist ja ärianalüütikat
 • Teooriad, mis selgitavad raamatupidamise olulist rolli majandusotsustes
 • Ärikoolituse juhtimise, strateegilise juhtimise aruandluse ning edasijõudnute finants- ja tulemusjuhtimise alane koolitus sai kasu partnerlusest ACCA-ga (Chartered Certified Accountants)
 • Raamatupidamisandmete analüüs, mis teisendab teabe käivitatavateks toiminguteks
 • Nurgakivikursus, mis seob uuringu erinevad elemendid reaalse maailma äriprojektide kaudu

Õpilased peavad läbima edukalt kaksteist 6-ainepunktilist kursust (72 ainepunkti), sealhulgas kaheksa põhikursust (48 ainepunkti) ja neli valikainete kursust (24 ainepunkti). Need, kes pole baaskursuse läbinud, peavad selle uuesti õppima. Kui ebaõnnestunud kursus on valikaine, võib selle asendajaks valida teise valikaine. Meie programmi lõpetamiseks ei tohi kogu õppeaja jooksul läbikukkunud kursuste arv ületada kahte ja tuleb saavutada kumulatiivne GPA - 2,0 või suurem. Kõigil MAcct-kursustel tuleb osaleda 70%, selle nõude täitmata jätmine põhjustab vastava kursuse ebaõnnestumise.

Ajakava

Õppekava kestab vähemalt ühe õppeaasta jooksul kuni kahe õppeaastani. Õpilane lõpetab programmi tavaliselt ühe õppeaasta jooksul.

Tunnid viiakse läbi tööpäeviti (hommikul / pärastlõunal / õhtul) ja laupäeviti (hommikul / pärastlõunal) HKU Cyberport Campus. Teatavaid kursusi võib läbi viia meie Admiraliteedi kesklinnas või muudes kohtades.

Boot Camp (kohustuslik kõigile õpilastele)

Raamatupidamise kutsealase akrediteerimise nõuete täitmise tagamiseks pakutakse majanduse, raamatupidajate turunduse juhtimise ja statistilise analüüsi Boot Camp'i.

 • Iga teema koosneb 15 klassitunnist
 • Pärast iga kursuse läbimist toimub eksam
 • Õpilased peavad osalema kõigis klassides ja läbima kõik kolm alglaagri kursust

Kursuseelne tugi

Pakutakse veebipõhist kursuste loomist ja soovitatavate näitude loendit, mis aitavad õpilastel aru saada finantsarvestuse põhimõistetest.

Kursuse vabastus

Kursuse vabastus võib olla kuni kaks põhikursust, välja arvatud nurgakivikursus, kui te:

a) oskab tõestada, näiteks ärakirja ja kursuse õppekava olemasolu, et kursus on sisult samaväärne mujal kursusega, mille eest on saadud rahuldav hinne; või

b) kellel on asjakohane kutsekvalifikatsioon, mis on omandatud enne programmi vastuvõtmist.

Vabastatud kursuse eest ainepunkte ei anta ja peate läbima sama krediidiväärtusega kinnitatud alternatiivse valikaine.

Koostöö atesteeritud raamatupidajate ühinguga (ACCA)

Meie ACCA-ga eksklusiivse partnerluse põhiosa on suunatud selle strateegilise kutsetaseme eksamite integreerimisele meie õppekavasse. ACCA pakub õpetamisjuhiseid, juhtumianalüüse ja õppematerjale, et tagada oma strateegiliste kutseeksamite sisu otse integreerimine meie programmi.

Globaalne majandus läbib enneolematute muutuste aega - globaliseerumine, digitaaltehnoloogia, regulatiivne surve ja sotsiaalsed ootused muudavad ärimaastikku. Maailm vajab rohkem kui kunagi varem tulevikku vaatavaid strateegilisi mõtlejaid, kellel on segu äri- ja rahandusoskustest ning eetilisest terviklikkusest.

Sellesse programmi manustatud ACCA strateegilise kutsetaseme põhielementidega seame uue standardi, integreerides täielikult põhjalikud, laialdased ja asjakohased tehnilised teadmised eetika ja kutseoskustega. Igal elemendil on fookus reaalmaailmas, pakkudes õpilastele ainulaadset segu oskustest ja spetsialiseerumisvõimalustest, mis lisab ühele karjääri ja jätab tööandjatele mulje.

Partnerlus KPMG-ga

HKU ettevõtlus- ja majandusteaduskonna ning KPMG koostöö keskendub KPMG analüütikatehnoloogiate ja reaalse elu ettevõtluskogemuse toomisele meie raamatupidamise magistrantidele mitmesuguste programmide ja tegevustega, näiteks kursuste, seminaride, töötubade, mentorluse ja praktikavõimalustega . Nad mitte ainult ei omanda teadmisi uusimatest analüüsitööriistadest, vaid saavad ka tööstustöötajatelt nii akadeemilisi kui ka praktilisi teadmisi.

Sisseastumiskava

Intake 2020 taotlus on algamas (rakendussüsteem avatakse 2019. aasta septembri alguses).

Taotlemise tähtajad:

 • 1. voor: kell 12.00 (HKT), 22. oktoober 2019
 • 2. voor: kell 12.00 (HKT), 30. detsember 2019
 • 3. voor: kell 12.00 (HKT), 13. veebruar 2020

Vastuvõtutingimused

Raamatupidamise magistriõppesse lubamiseks peate:

 • Omama tunnustatud bakalaureusekraadi;
 • Hankige kahelt kohtunikult avaldused programmi sobivuse kohta; ja
 • Hankige TOEFL / IELTS * skoor, kui te ei ole ingliskeelsest ülikoolist.

Kandidaate, kellel on hea GMAT / GRE hinne või kellel on ettevõtluse bakalaureuse kraad või kellel on raamatupidamisega seotud töökogemus, arvestatakse soodsalt.

* Testi tulemuste aruannete koolikoodid:

 • TOEFL: 9671 | GRE: 2482 | GMAT: FS2-WL-21

TOEFL ja IELTS skooride aruanded kehtivad ainult kaks aastat. GMAT skooride aruanded kehtivad viis aastat. Näiteks kui esitate oma taotlusvormi 2. veebruaril 2017, loetakse kehtivaks ainult TOEFL / IELTSi testi aruanne, mis on tehtud pärast 1. veebruari 2015. Samuti veenduge, et saaksite meile ametliku katseprotokolli aegsasti korraldada, kuna testimisasutused ei pruugi teie tulemust aegunud teie aruannet välja anda.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Tracing its roots back over a century, the University of Hong Kong (HKU) today proudly stands as one of the leading institutions of higher education in Asia. And with it, the Faculty of Business and E ... Loe edasi

Tracing its roots back over a century, the University of Hong Kong (HKU) today proudly stands as one of the leading institutions of higher education in Asia. And with it, the Faculty of Business and Economics (FBE) has grown to become a widely recognised and respected business school in the region. Näita vähem
Telegraafi laht