Master of Arts (MA) psühholoogias, rõhuasetusega psühholoogia nõustamisel

Üldine

Programmi kirjeldus

Master of Arts (MA) psühholoogias, rõhuasetusega psühholoogia nõustamisel

Websteri ülikooli magistrikraad psühholoogias rõhuasetusega nõustamispsühholoogias on arenenud rahvusvaheline ingliskeelne programm, mille eesmärk on rahuldada kasvavat nõudlust kvalifitseeritud spetsialistide järele, kes abistaks emotsionaalses hädas olevaid inimesi tänapäeva kultuuridevahelises ühiskonnas. MA psühholoogias rõhuasetusega nõustamispsühholoogias valmistab üliõpilasi ette mitmesuguste põnevate karjääride jaoks. Vastavate kutsealade hulka kuuluvad vaimse tervise agentuurid, sotsiaalteenused, erapraksised, personaliosakonnad, personali osakonnad ning mitmesugused haridus- ja organisatsioonilised seaded.

Programmi õppekava

Kraad nõuab 48 krediiditunni kursuste lõpetamist, mida pakutakse 2-aastase perioodi jooksul.

Kursuse kirjeldused

 • Nõustamispsühholoogia alused: See kursus tutvustab nõustamispsühholoogia valdkonda. Osalejad õpivad tundma eriala arengut, eetilisi ja kutsealaseid küsimusi ning teadusuuringute ja teaduse rolli valdkonnas. Kursuse põhieesmärk on paremini mõista nõustamisprotsessi ja terapeutilise suhte olulisust koos konkreetsete tehnikate kasutamisega.

 • Lähenemisviisid nõustamisele ja teraapiale: See kursus on ülevaade järgmistest peamistest lähenemisviisidest nõustamisele ja psühhoteraapiale: psühhoanalüütiline-psühhodünaamiline, käitumuslik, kognitiiv-käitumuslik ja peresüsteemide nõustamine ja teraapia. Kursus uurib nende nõustamise ja psühhoteraapia peamiste lähenemisviiside aluseks olevaid teooriaid, põhimõtteid, tehnikaid ja rakendusalasid.

 • Arenenud arengupsühholoogia: See kursus hõlmab teadusuuringuid ja teooriat, mis käsitlevad küpse inimese elu psühholoogilist arengut. Sellel kursusel rõhutatakse arengupsühholoogia uurimisbaasi ja arengupsühholoogia rolli nõustamisel ja teraapias.

 • Psühhopatoloogia: See kursus keskendub peamiste psühholoogiliste häirete mõistmisele ja tuvastamisele, nagu on üksikasjalikult kirjeldatud DSM-i (vaimsete häirete diagnostika- ja statistiline käsiraamat, välja andnud APA) ja RHK-d (haiguste ja nendega seotud terviseprobleemide rahvusvaheline statistiline klassifikaator, välja andnud WHO). Uuritakse psüühikahäirete käitumuslikke ilminguid ja psühholoogilist dünaamikat, keskendudes terapeutilise hindamise küsimustele ja juhtumi kontseptualiseerimisele. Kursus hõlmab ka psühhopatoloogiaga tegelemise praktiliste aspektide arutelu ambulatoorses ja statsionaarses keskkonnas.

 • Uurimistöö kavandamine: Sellel kursusel uuritakse nii teaduse rolli kui ka uurimismeetodeid nõustamispsühholoogias ja psühhoteraapias teoreetiliselt ja filosoofiliselt. Uuritakse nõustamispsühholoogia uurimistöö üldisi ja edasijõudnute aspekte, aga ka erinevaid uurimistööde kavandamise, uurimise, hindamise ja dokumenteerimise meetodeid, sealhulgas samaaegseid kvantitatiivseid ja kvalitatiivseid meetodeid.

 • Hindamine: See kursus hõlmab nõustamispsühholoogias hindamiseks olulisi teemasid, sealhulgas diagnostilise intervjuu protseduure, aruande kirjutamist, isiksuse ja jõudluse hindamise tõlgendamist ning testimise eetilisi küsimusi. Kursusel tutvustatakse õpilastele psühholoogia võtmekontseptsioone ja mitmeid psühholoogia nõustamisel tavaliselt kasutatavaid hindamisvahendeid, sealhulgas objektiivseid isiksuse ja intelligentsuse loendeid. See keskendub hindamise konkreetsetele aspektidele terapeutilises keskkonnas ja erinevates teraapiakoolides.

 • Rühmaprotsessid ja rühmateraapia: See kursus tutvustab osalejatele rühmade kõige olulisemate protsesside ja nähtuste teooriat. Selles uuritakse erinevat tüüpi rühmi, rühmajuhi või juhendaja rolli ning rühmaprotsessi. Rühma nähtused, mida arutatakse ja kogetakse, puudutavad erinevaid valdkondi ja rühmade vorme. Kaasatud aspektid on sotsiaalsed mõjud üksikisikutele gruppides, uskumused ja hoiakud, sotsiaalne hõlbustus, grupinormid ja hälbed, vähemuste mõjutamine, rühmadesse aitamine, rühmade hõlbustamine, jõu ja kontrolli dünaamika, grupi areng, grupi interaktsiooni mudelid, grupi tulemuslikkus ja konflikt gruppides.

 • Psühhofarmakoloogia: Sellel kursusel uuritakse psühholoogilise nõustamise, psühhoteraapia ja psühhotroopsete ravimite seoseid. Käsitletakse aju neuroanatoomiat, erinevat tüüpi psühhofarmakoloogilisi aineid ja nende mehhanisme. Kaasa on võetud psühhofarmakoloogia uuringute hetkeseis ja kaasaegne rakendus.

 • Eetilised ja juriidilised alused: See kursus keskendub eetiliste dilemmade tuvastamisele ja lahendamisele, isiklike väärtuste seosele eetiliste tavade ja eetiliste tavade filosoofiliste alustega. Lisaks eetiliste aluste uurimisele uuritakse kursusel ka psühholoogia ja psühhoteraapia nõustamiskeskkonna tingimusi ja õigusraamistikku. Uuritakse rahvusvahelisi ja riiklikke õigusnorme erinevatest õigusvaldkondadest.

 • Rakendusstatistika ja uurimismeetodid: See kursus põhineb bakalaureuse teadmistel statistika ja uurimismeetodite kohta. See on mõeldud kraadiõppuritele, kes tegelevad või peagi tegelevad oma empiiriliste uuringutega (magistritöö). Kursus (1) annab praktikale orienteeritud ülevaate valitud statistilistest protseduuridest ning kvantitatiivsetest ja kvalitatiivsetest uurimismeetoditest ning (2) annab võimaluse arendada ideid ja oskusi enda uurimistöö läbiviimiseks ja enda andmete analüüsimiseks.

 • Magistritöö: Magistritöö koosneb üliõpilase kavandatud individuaalsest uurimisprojektist, mis viiakse läbi vähemalt ühe semestri vältel lõputöö teaduskonna juhendaja juhendamisel. Lõputööprojekt võimaldab tudengitel panustada valdkonna teadusuuringutesse ja saada olulist uurimiskogemust, mis on vajalik doktoriõppesse astumiseks.

 • Praktika ja juhendamine: see kursus annab õpilastele võimaluse harjutada ja arendada oma nõustamisoskusi koos teistega ning see annab juhendajale võimaluse jälgida, hinnata ja arendada õpilasoskusi interaktsioonide nõustamisel. Klassi aluseks on tegevused ja harjutused nõustamislaboris, mida toetavad kaasaegsed tehnilised seadmed ja rühma juhendamine.

 • Praktika: praktika, välitöökogemus, annab juhendatud ülemineku klassiruumis õppimisest nõustamise erialale, pakkudes õpilasele nõustamisalaseid teadmisi ja oskusi praktiliselt rakendatavaks. See koosneb 480-tunnisest töökogemusest sotsiaal- ja / või tervishoiusüsteemi kvalifitseeritud asutustes, mis annab võimaluse teha mitmesuguseid psühholoogia ja teraapia nõustamisega seotud tegevusi.
Viimati uuendatud okt 2019

Teave kooli kohta

With its home campus in St. Louis, Missouri (USA), Webster University is a worldwide institution committed to delivering high-quality learning experiences that transform students for global citizenshi ... Loe edasi

With its home campus in St. Louis, Missouri (USA), Webster University is a worldwide institution committed to delivering high-quality learning experiences that transform students for global citizenship and individual excellence. Founded in 1915, Webster offers undergraduate, graduate, and MBA degree programs, as well as a global network of more than 100 campuses in 8 countries (Austria, China, Ghana, Greece, Switzerland, Thailand, The Netherlands, United States) on 4 continents. Its 20,000-plus student population represents almost 150 nationalities. Webster is one of the most diverse and global universities in the world. Näita vähem