Magistriõpe majandusuuringutes

Üldine

Programmi kirjeldus

Kvaliteetse USA stiilis kraadiõppe programm, mis on mõeldud õpilastele, keda huvitab moodne majandus. Programm koosneb kaheaastasest kursustest, mis varustab õpilasi majandusteooria ja empiiriliste uurimismeetodite süstemaatiliste teadmistega. Õpilased osalevad ka juhendatud sõltumatus uurimisprojektis, mille tulemuseks on kõrge magistritöö. Selle programmi eesmärk on valmistada üliõpilasi ette edasiseks kraadiõppeks (mis viiks majanduse doktorikraadini) ja karjääriks avaliku poliitika institutsioonides, valitsusorganisatsioonides või erasektoris.

124021_computer-1185626__340.jpg

janeb13 / Pixabay

Sisenemise nõuded

Taustanõuded

 • Tugev taust edasijõudnute matemaatikas.
 • Suurepärane kirjaliku ja suulise inglise keele oskus.
 • Varasem majandusharidus on teretulnud, kuid seda ei nõuta.

Haridusnõuded

 • Bakalaureusekraad või sellele vastav kvalifikatsioon, mida saab tunnustada Tšehhi Vabariigis (või eeldus, et bakalaureusekraad lõpetatakse selle aasta septembriks, milleks kandideerite).

Kuidas kandideerida

Kõik taotlusmaterjalid, sealhulgas soovituskirjad, tuleb esitada meie elektroonilise taotlusvormi kaudu või paberkandjal tähtajaks 30. aprilliks 2020 (Kesk-Euroopa suveaeg 23:59).

Taotluse menetlemiseks on vaja järgmisi materjale. Kõik materjalid tuleb esitada inglise keeles või lisada ingliskeelne tõlge.

 1. Interneti-taotlusvorm
 2. Elulookirjeldus
 3. Motivatsiooniavaldus: ingliskeelne avaldus, mis kirjeldab teie akadeemilist ja uurimistöö tausta, huvisid ja karjääri eesmärke ning kuidas CERGE-EI programm aitab teil eesmärke saavutada. Avalduse pikkus ei tohi ületada 4000 tähemärki.
 4. Teie bakalaureuse diplomi kinnitatud ärakirjad ja ärakiri (diplomi lisa) koos kinnitatud tõlgetega inglise keelde (kui algdokument on mõnes muus keeles). Üksikasju leiate diplomite ja ärakirjade ärakirja kinnitamise juhendist . Taotlejad, kes lõpetavad oma bakalaureuseõppe või saavad bakalaureuse diplomi alles pärast meie kandideerimise tähtaega, peavad esitama kinnituse oma praeguse ülikooli õpingute ja praeguste ärakirjade kohta.
 5. Inglise keele oskuse taseme tõend. Taotlejad, kes ei ole emakeelena kõnelejad (ei ole sündinud riigis, kus peamine ametlik keel on inglise keel, näiteks Austraalia, Uus-Meremaa, Kanada, Ühendkuningriik, Iirimaa või Ameerika Ühendriigid), peavad kõik esitama kehtiva tõendi nende inglise keele oskusest, see peaks olema rahvusvaheliselt tunnustatud eksamitunnistus (IELTS, TOEFL, Cambridge, ...).
 6. Kahe (või maksimaalselt kolme) kohtuniku kontaktandmed. Nende soovituskirjad tuleb saata veebipõhise avalduse viitelehe kaudu või saata kinnises ümbrikus, mille all soovitajad allkirjastavad ümbriku. Kohtunikud peavad olema tuttavad teie akadeemilise taustaga, mida on kirjeldatud veebipõhises taotlusvormis. Tutvuge soovituskirjade juhenditega.

Valikulised materjalid:

 • Taotlejatel soovitatakse esitada muid asjakohaseid dokumente, mis võivad nende taotlust toetada, nagu näiteks täiendavad uuringute registrid, tunnistused jne.
 • GRE, GMAT jms pole rakenduse jaoks nõutavad. Siiski soovitame tungivalt, et kandidaadid esitaksid selliste eksamite tulemused, kuna need võivad suurendada nende vastuvõtu võimalust.

Kõik materjalid tuleb kas veebipõhise taotlusvormi kaudu üles laadida või paberkandjal kätte toimetada. E-postiga saadetud materjale vastu ei võeta.

Viimati uuendatud apr 2020

Teave kooli kohta

Charles University (CU) was founded in Prague in 1348 by the Holy Roman Emperor Charles IV and belongs among the oldest, largest and most prestigious universities in the world. Charles University is c ... Loe edasi

Charles University (CU) was founded in Prague in 1348 by the Holy Roman Emperor Charles IV and belongs among the oldest, largest and most prestigious universities in the world. Charles University is currently ranked among the top 2% of the world´s universities in Shanghai University’s Academic Ranking of World Universities. It is the number one university in Eastern Europe according to the The Webometrics Ranking of World Universities. Näita vähem