Master of Fine Arts disainimuudatustes

Üldine

Programmi kirjeldus

Disainimuutuse magistriprogramm on kõrgtasemel kaheaastane programm disaini alal, mis on peamine õppesuund.

Disain hõlmab loovust, kriitilisust ja ümberkujundamist. Kujundus seab kahtluse alla asjade seisu ja mõjutab seda. Disain lahendab eeltingimusi, eelarvamusi, norme ja stereotüüpe ning tekitab emotsioone, mõtteid, tundeid ja tegevusi. Disain võib meie elusid ja suhteid maailmas parandada. See võib muuta meid tähelepanelikuks ja empaatiavseks ökoloogilistele ja sotsiaal-kultuurilistele süsteemidele, milles me elame. Paljude väljakutsetega maailmas võib disain olla jätkusuutlike muutuste teguriks.

Meie tulevikutee kujundamisel seisavad disainerid enne XX sajandi silmitsi eeskujulike ees seisvate väljakutsetega. Tegelikult muutub disaineri roll ja see peaks muutuma. Selle asemel, et kavandada masstootmist, mis oli oluline tööstusjärgse esimese etapi ajal, peavad futuuride projekteerijad toime tulema mitmesuguste rollide ja üha keerukamate probleemidega. Muutuvate teguritena mängivad disainerid jätkusuutlikkuse futuuride kujundamisel võtmerolli.

Linnaeus University disainimuudatuste magistriprogrammis vaidlustame disaineri traditsioonilist rolli, kes tegutseb distsiplinaarsetel ja meediapiiridel, et määratleda uued ülesanded, mis vastavad tänapäevastele ja tulevastele vajadustele. Kriiside lahendamiseks, millega me nüüd seisame silmitsi, peame tegema koostööd teiste akadeemiliste erialade ja kultuuritraditsioonidega ning koostöös professionaalsete disainerite, kogukondlike organisatsioonide, ettevõtete, aktivistide ja valitsusorganitega.

Disainimuutuse magistriõppe üliõpilased saavad valida, kas laiendada oma olemasolevaid teadmisi konkreetses disaini valdkonnas või uurida uusi. Programm keskendub kunstilistele ja eksperimentaalsetele protsessidele ning loomingulisele uurimistööle ja õpilased arendavad oma kriitilise mõtlemise võimet, tehes hästi ümardatud ja tulevikku suunatud disainilahenduse ettepanekuid. Erilist tähelepanu pööratakse kaasaegsetele ja kujunemisjärgus disaini valdkondadele nagu kriitiline ja spekulatiivne disain, sotsiaalne disain, metakujundus ja disaini aktivism. Lisaks tutvustatakse ja praktiseeritakse õpilastele asjakohaseid meetodeid hetkeseisu kahtluse alla seadmiseks, mis avavad mõtlemisviise ning kujundavad tulevikku loovalt ja erinevalt.

Sisenemise nõuded

Teise taseme uuringute ja sisenemise erinõuetega seotud üldised sisenemise nõuded:

 • 90 ainepunkti põhiuuringus, disain (sealhulgas sõltumatu projekt vähemalt 15 ainepunkti) või samaväärne
 • Kinnitatud portfell ja kavatsuste protokoll.
 • Inglise keel B / 6 või samaväärne.

Valikud

Valik tehakse akadeemilises väärtuses ja kinnitatud portfellis.

Õppekava

Programmi õppeplaani saamiseks klõpsake siin .

Karjäär

Meie eesmärgiks on arendada kunsti küpsust ja edendada vastutustundlikku disainerrolli, keskendudes jätkusuutlikkusele ja disainile muutmisagendina. LNU-s arendate oma keerukates projektides välja oma oskused, mis on ettevalmistavad, kontseptsiooni väljatöötamisel ja rakendamisel.

Kraad

Magistrikraad (põhiteadus: disain)

Taotlus ja portfell

Kandideerimise protsess koosneb kahest etapist. Esiteks peate programmi kandideerima veebisaidil www.universityadmissions.se (inglise keeles) või www.antagning.se (rootsi keeles). Seejärel peate oma portfelli Linnaeus University esitama meie veebisaidi kaudu href = "drexel.lnu.se/portfolio .

Kandideerimise lõplik kuupäev: 15. juuni 2018

 • Esitage oma taotlus koos portfelliga seotud eellepinguga.
 • Allpool leiate juhised portfelli kohta.

Portfellijuhised, disaini muutmise magistriprogramm

Teie esitatud portfelli lugemiseks peab see koosnema kahest komponendist:

 1. Esindatav töö
 2. Eesmärkide avaldus

1. Esindajate töö

Teie portfoolios peaks olema valik 10 tükki kõige loomingulisemast tööst ning see peaks esindama mitmesuguseid disaini ja kunsti lähenemisviise ning tulemusi seoses jätkusuutlikkuse ja kujundusega muutuste vahendajana. Soovitame teil valida töö, mis näitab teie huvide ulatust, ka väljaspool õpinguid. Esitage 10 tükki meie veebisaidil, href = "drexel.lnu.se/portfolio PDF-, PNG- või JPG-vormingus. Kokku saate üles laadida kuni 50 MB.

Laadimisvormis sisestage üleslaaditud töö lühikirjeldus.

2. Eesmärk

Palun kirjutage eesmärkide selgitus, mis ühel A4-lehel kirjeldab teie huvi disaini vastu, keskendudes järgmistele teemadele:

 • Mis teid huvitab?
 • Mida soovite disaini kaudu muuta?
 • Kuidas soovite oma haridust oma eesmärkide saavutamiseks kasutada?
 • Mis säästlikkus on sulle?

Eesmärgi avaldust hinnatakse järgmiselt:

 • Teie suutlikkus kavandada ja kavandada oma tulevikku disainerina
 • Teie eelmine ja kavandatud osalemine jätkusuutlikkuse ja muutustega
 • Teie oskus inglise keeles ennast väljendada

Esitage oma eesmärkide avaldamine meie veebisaidile: href = "drexel.lnu.se/portfolio PDF, PNG või JPG-vormingus.

Taotluse protsess koosneb kahest etapist:

Samm 1

Kandideerige programmi jaoks veebisaidil www.universityadmissions.se (inglise keeles) või www.antagning.se (rootsi keeles). Siin tuleb esitada dokumendid, mis tõendavad teie sobivust magistriõppesse.

Kehtivad järgmised programmikoodid ja tähtajad:

Esitage taotlus programmi koodiga LNU-F2500 hiljemalt 15. jaanuariks 2018

2. samm

Esitage oma portfell Linnaeus University (LNU).

Lennuameti poolt portfellide vastuvõtmise tähtajad on: 31. jaanuar 2018

Programmiga nõustumine

Kui te vastate abikõlblikkuse kriteeriumidele, võetakse teie taotlus vastu ja hinnatakse teie portfelli alusel. Portfellide hindamist teostab valikukomisjon, kuhu kuuluvad õppejõud, väliseksperdid ja praegused üliõpilased. Portfell loetakse tervikuks ja portfelli hinnatakse järgmiste kriteeriumide alusel:

 • Kunsti kvaliteet
 • Visualiseerimise oskused
 • Loov lähenemine
 • Võime kriitiliselt mõelda
 • Võime töötada jätkusuutlikkusega ja muuta tahtmist

Pärast taotluse ja portfelli saatmist võtke ühendust, kui olete intervjuule valinud. Pakume telefoni / internetis internetis.

Ülikool ei avalda põhjuseid, miks otsus iga üksikloa taotluse heaks kiita või tagasi lükata. Kinnitatud üliõpilasi teavitatakse veebisaidilt www.universityadmissions.se või www.antagning.se .

Taotluse kontrollnimekiri

Küsimused?

Kui teil on küsimusi taotluste või lubadega seotud küsimuste kohta, siis ärge kartke küsida e-posti aadressil vastuvõtuamet: admission@lnu.se

Kui teil on küsimusi portfoolio kohta või muid küsimusi programmi kohta, siis ärge kartke küsida e-kirjaga programmi koordinaatorile: zeenath.hasan@lnu.se

Viimati uuendatud jaan 2020

Teave kooli kohta

Linnaeus University is a modern, international university named after Carl Linnaeus – a world-renowned Swedish scientist who was born in the Småland region where the university is located.

Linnaeus University is a modern, international university named after Carl Linnaeus – a world-renowned Swedish scientist who was born in the Småland region where the university is located. Näita vähem
Växjö , Kalmar + 1 Rohkem Vähem