Master rakendusliku tööjõu majanduse arendamiseks

Üldine

Programmi kirjeldus

Torino Arengukooli arengukoostöö rakendusliku tööjõu majanduse (MALED) magistriprogramm (ITC-ILO) on vastus vajadusele saada rohkem ja mitmekesisemat kogemust tõenditel põhinevate poliitikate väljatöötamisel ja hindamisel, milles rahvusvahelised tööjõukulud standardid ja põhiõigused tööl käivad käsikäes töökohtade loomise ja produktiivse tööhõivega. Programmi saab Turin Ülikooli majandusteaduskonna esimese taseme meistrina.

Eesmärgid

See magistriprogramm on mõeldud nii arenenud kui ka arenguriikide õpilastele ja spetsialistidele, kes saavad eksperdiks majandus-, sotsiaal- ja arengupoliitika kujundamisel, analüüsimisel ja hindamisel poliitika kujundamisel. Kraad ühendab ranget koolitust analüütilistel ja kvantitatiivsetel majandusmeetoditel, rõhutades seda, milline on asjakohane poliitika, õiguslik ja institutsionaalne raamistik tööhõive ja inimväärse töö tagamiseks erinevates arenguvaldkondades.

Koolitusmetoodika tasakaalustab teadlaste ja lektorite traditsioonilisi teooria-, kontseptsioonide ja meetodite kombinatsioone praktikute ja spetsialistide konkreetsed juhtumiuuringud ja praktilised ülesanded, et toetada poliitilisi rakendusi puhtast teooriast.

Tudengid saavad kasu sellest, et kursusi õpetavad kahepoolsete ja rahvusvaheliste agentuuride õppejõudude, teadlaste, praktikute ja ekspertide seeria. Programm tugineb ILO , muu rahvusvahelise organisatsiooni ja programmi kaasatud akadeemiliste ja uurimisasutuste välja töötatud uurimistulemustele ja tööriistadele.

Selle magistri karjäärivõimalused hõlmavad töötamist arenenud ja arengumaade riiklikes haldusasutustes, rahvusvahelisi organisatsioone, arendusasutusi, mittetulundusühinguid, nõustamist ja ettevalmistusi majandusuuringuteks.

Programm

Õppekava ühendab kolme kuu kaugõppe etapi koos neljakuulise näost-näkku komponendiga.

Magistriõpe liigub umbes 5 järgnevat põhilisi mooduleid.

  • Esimene moodul (moodul A) hõlmab majandusarengu põhialuseid arenguks, millel on nii makromajandus kui ka tööturgude mikroökonoomika.

  • Teises moodulis (moodul B) vaadatakse läbi tööstandardid, poliitikad ja institutsioonid rakendustega arenenud ja arenguriikides.

  • Kolmas moodul (moodul C) pakub statistilisi, ökonomeetrilisi, mõju hindamise ja mikrosimulatsiooniga seotud kvantitatiivseid meetodeid põhjalikumalt ja täpsemalt kursusi.

  • Neljas moodul (moodul D) pühendatakse tööstatistikale, andes andmete kogumise meetodeid, andmete analüüsi ja tööturu tingimuste mõõtmist ning inimväärset tööd erinevates arengukontekstides.

  • Viies moodul (moodul E) koosneb mitmest konverentsist tänapäeva globaalsete tööturu väljakutsete kohta.

Programm toimub inglise keeles, see toimub 20. oktoobrist 2018 kuni 28. veebruarini 2020 ja jagatakse kolmeks tsükliteks:

  1. Esimene tsükkel toimub kaugõppe komponendi kaudu, mis algab 20. oktoobril 2018 ja lõpeb 18. jaanuaril 2019.

  2. Teine tsükkel 21. jaanuarist 2019 kuni 17. maini 2018 on näost-näkku õppimisperiood , mis toimub ILO Rahvusvahelises Koolituskeskuses Itaalias Torinos. Selle ülikoolilinnak ja rajatised (pank, postkontor, reisibüroo, pesupesemisvahendid, jõusaal, spordi- ja vaba aja veetmise rajatised) on ideaalne koht õppimiseks, kogemuste jagamiseks ja võrkude loomiseks. Klasside osalemine on kohustuslik.

  3. Kolmas tsükkel on osaleja riigis tehtud magistritöö ettevalmistamine , mille juhendajad ja professorid saavad abi, mis algab 20. mail 2019 ja lõpeb 28. veebruaril 2020.

Tasud ja taotlused

Õppemaks on 8500 EUR, sealhulgas koolitusvõimalused, õppematerjalid, kindlustus ja ülikooli registreerimistasud.

Majutuskohad ITCILO ülikoolilinnakus (valikuline) maksavad 4150 eurot 17-nädalasele eluperioodile Torinos näost näkku õppeperioodi jooksul. See sisaldab ühekohalises toas ja pesu ülikoolilinnakus hommikusööki.

Taotlused vaatab valimiskomisjon läbi 2018. aasta juulis (esimene riiki lubamine) ja 2018. aasta septembris (2. voorus). Huvitatud kandidaadid peaksid nõuetekohaselt vormistama ja saatma veebipõhise taotlusvormi (saadaval veebisaidilt: http://maled.itcilo.org/) koos taotletud dokumentidega hiljemalt 1. juuliks 2018 (arvestatakse esimese vooru jaoks) või 1. september 2018 (arvestatakse teise vooru jaoks).

Esimese vooru kandideerijad saavad kinnituse 2018. aasta juuli lõpuks. Teise vooru kohta saab vastused 2018. aasta oktoobri alguseks.

Stipendiumid

ITCILO ülikoolilinnakus õppemaksu ja / või majutusega seotud stipendiumid on harilikult kättesaadavad arengumaade õpilastele (ainult ametliku arenguabi tingimustele vastavad riigid) konkurentsivõimeliste väärib kandidaatide hulgas, kes ei suuda täieliku õppemaksu ja majutuskulud täita.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

A UNIQUE PARTNERSHIP BETWEEN THE INTERNATIONAL TRAINING CENTRE OF THE ILO, UN ORGANIZATIONS AND ACADEMIA

A UNIQUE PARTNERSHIP BETWEEN THE INTERNATIONAL TRAINING CENTRE OF THE ILO, UN ORGANIZATIONS AND ACADEMIA Näita vähem
Torino , Barcelona + 1 Rohkem Vähem