Master säästva äri ja innovatsiooni

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Selle kaheaastase säästva ettevõtluse ja innovatsiooni magistriprogrammi raames saate teada jätkusuutlikkuse väljakutsetest ning tehnoloogilistest ja muudest võimalustest, mida ettevõtted saavad kasutada keskkonnasäästlikumal ja sotsiaalsemalt sõbralikul viisil töötamiseks. Vaadates läbi akadeemilise kirjanduse ja teooria, reaalse elu näited ja ärijuhtumite uuringud, saate ülevaate organisatsioonide käitumisest, sealhulgas organisatsiooni muutuste ja innovatsiooni protsessidest.

Ühiskonna nõudluse kasv

Ettevõtted seisavad üha enam silmitsi oluliste väljakutsete ja võimalustega, mis tulenevad keskkonnaprobleemidest, nagu kliimamuutused, energia ja vesi, ning sellistest sotsiaalsetest teemadest nagu töö- ja inimõigused, korruptsioon ja läbipaistvus. Nende ettevõtete sidusrühmad - sealhulgas valitsused, aktsionärid, ärikliendid, kohalikud kogukonnad, tarbijad, töötajad ja valitsusvälised organisatsioonid - nõuavad, et ettevõtted keskenduksid jätkusuutlikkusele nii enda kui ka kogukondade jaoks, mida nad mõjutavad. Lõpetajana, kellel on teadmised ja oskused jätkusuutlike äritavade arendamiseks, on teil suurepärased karjäärivõimalused mitmes sektoris ja tööstuses.

Jätkusuutlike ühiskondade arendamine

Õpingute ajal õpite tundma selliseid teemasid nagu säästev areng, jätkusuutlikkuse uuendused, olelustsükli hindamine, ökotõhusus ja puhtam tootmine, keskkonnajuhtimissüsteemid, jätkusuutlikkuse aruandlus, organisatsiooni muutused ja jätkusuutlikkuse juhtimine. Selle programmi lõpetajana saate aru, kuidas aidata ettevõtteid ja organisatsioone nende teel ühiskondade jätkusuutlikumaks muutmisele. Kursuse sisu raamivad elutsüklimõtlemine, süsteemimõtlemine ja pikaajaline mõtlemine. Kui soovite saada jätkusuutlikkuse muutuste agendiks sellistel ametikohtadel nagu jätkusuutlikkuse eest vastutav ametnik või jätkusuutlikkuse direktor ettevõtte, valitsusasutuse või muu organisatsiooni esindajana, pakub see programm teile ideaalset ettevalmistust.

Uurimisinstituut

Jätkusuutliku äri ja innovatsiooni programm on tihedalt seotud Utrecht University Copernicuse säästva arengu instituudi uurimisrühmaga BISS. Copernicuse instituudis läbiviidavad teadusuuringud hõlmavad paljusid säästva arengu ja innovatsiooniga seotud teemasid. Kõigi uurimistööde lähtepunkt on allika-mõju ahel, mis seob majandustegevuse ökoloogiliste väärtustega. Jätkusuutliku ettevõtluse ja innovatsiooni uuringud Copernicuse instituudis on rühma jõupingutused innovatsiooni uuringute, keskkonnajuhtimise ning energia ja ressursside vahel.

Programmi eesmärk

Jätkusuutliku ettevõtluse ja innovatsiooni magistriprogrammi tudengina te:

  • omandada teadmisi ja oskusi ettevõtjatega suhtlemiseks ja nende jätkusuutlikkuse parandamiseks
  • omandada arusaam sellest, kuidas äri juhtida, võttes arvesse otsuste mõju keskkonnale ning tänapäeva ja tuleviku ühiskondadele; ja
  • õppida sidet jätkusuutlikkusega äristrateegiatega, et töötada välja integreeritud ja pikaajalised lahendused keskkonna- ja sotsiaalsetele väljakutsetele

See programm on ideaalne meister teile, kui olete üliõpilane, kes soovib täiendada loodusteaduste tausta teadmistega jätkusuutlikkuse sotsiaalteaduste ja praeguste ettevõtluspraktikate kohta.

Karjääri väljavaated

Säästva ettevõtluse ja innovatsiooni lõpetajatena on teil suurepärane väljaõpe töötamiseks ettevõtetes, kes on huvitatud oma äristrateegia muutmisest jätkusuutlikumaks suunas.

Lõpetajana alustate tõenäoliselt karjääri keskkonnaalase nõustamise, ettevõtluse ja juhtimise alal või ettevõtte sotsiaalset vastutust. Samuti võite saada keskkonnaametnikuks valitsusvälises või valitsusasutuses või ettevõtluses Hollandis või välismaal. Lisaks on teil hea koht doktorikraadi omandamiseks ettevõtte jätkusuutlikkuse juhtimise alal.

Karjäärivõimalused

Ükskõik, milline on teie täpne seisukoht, koolitame teid muutuma jätkusuutlikkuse muutuste vahendajaks äriorganisatsioonides, tööstuses, valitsusvälistes organisatsioonides ja valitsusasutustes. Samuti võiksite jätkata uurimistööga ülikoolis.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem