Master võrdleva avaliku poliitika ja heaolu uuringud

Üldine

Programmi kirjeldus

Märkus: uus sisenemise nõue 2019. aastal

Alates 2019. aastast on üliõpilastele Taani ja Põhjamaade keele oskus ning inglise keele oskus nõue, sest Taani osana tutvustatakse programmi osana.

Sotsiaalteaduste magister - võrdlev avalik poliitika ja heaolu uuringud (MSc)

Miks on mõned ühiskonnad ebavõrdsemad kui teised? Kuidas me saame seletada kõrge tööpuuduse taset ja suurenevat eelarvepuudujääki? Miks osalevad naised tööturul mõnes riigis, kuid jäävad suures osas teistega kodus? Miks erinevad tervishoiu- ja muud avalikud teenused arenenud ühiskondades oma kvaliteedis? Kõik need küsimused on seotud heaoluriigiga.

Kaasaegse heaoluriigi areng on 20. sajandil ühiskondi põhjalikult muutnud. Lääne-maailmas on see loonud aluse rahule ja stabiilsusele ning aidanud luua selliseid aluspõhimõtteid nagu sooline võrdõiguslikkus ja sotsiaalne liikuvus. Viimasel ajal on Aasia ja Ladina-Ameerika riigid haaranud selle kontseptsiooni ja töötanud välja ambitsioonikad riiklikud programmid.

Seega kujundavad kogu maailmas heaoluriigid ühiskondade toimimist põhjalikult. Samal ajal mõjutavad nad intensiivseid poliitilisi konflikte ja neid mõjutavad muutused mitmel viisil. Tänapäeva heaoluriigi juurte mõistmine ning selle mõjud ja peamised väljakutsed on seega ühiskonna tuleviku tundmaõppimisel väga olulised. See on teadmine, mida me oma õpilastele pakume.

Programmi struktuur


Magistriprogramm koosneb kahest semestrist kahe aasta jooksul. Kohustuslikud esimese semestri kursused annavad ülevaate avaliku korra ja heaolu uuringute arengust, väljakutsetest ja võimalikest lahendustest. Teisel poolaastal on põhjalikumad hariduse kolm põhisamba, nimelt avaliku halduse, heaoluriigi ja tööturgude, samuti võrdlevad metoodika ja andmed. Kolmandal poolaastal saate rohkem spetsialiseeritud koolitusi nii meetodite kui ka poliitikate ja poliitikate analüüsimisel. Lisaks võib teil olla võimalus osaleda käimasolevas uurimisprojektis või olla semester välismaal. Neljandal ja viimasel poolaastal kirjutate oma iseseisva magistritöö, kus saate keskenduda analüütiliselt teie huvipakkuvale teemale.

Karjäärivõimalused


MSc sotsiaalteadustes võrdleva avaliku poliitika ja heaolu uuringud annab oskusi ja teadmisi, et jätkata erinevaid karjääri valdkonnas avaliku poliitika analüüsi, nõu ja arengut.

Nende hulka kuuluvad töö:

 • Rahvusvahelised organisatsioonid, nagu ÜRO, Maailmapank, Euroopa Liit, Rahvusvaheline Tööorganisatsioon, OECD ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu.
 • Sotsiaalpoliitika valdkonnas tegutsevad INGOd ja valitsusvälised organisatsioonid, nagu võitlus vaesuse, aktiivse kaasamise ja diskrimineerimisvastase võitlusega.
 • Rahvusvahelised ja riiklikud huviorganisatsioonid, sealhulgas ametiühingud ja äriorganisatsioonid.
 • Rahvusvahelised ja riiklikud konsultatsioonifirmad ja statistikaametid.
 • Tööturu ja sotsiaalpoliitikaga tegelevad riiklikud, piirkondlikud ja kohalikud ministeeriumid, osakonnad ja asutused.

Sisenemise nõuded

Et taotleda võrdleva avaliku poliitika ja heaolu uuringute magistriprogrammi, on vaja asjakohast bakalaureusekraadi. Võite taotleda, kui teil on ülikooli bakalaureusekraad:

 • Kõik sotsiaalteadused
 • Politoloogia
 • Sotsiaaltöö
 • Ajalugu
 • Piirkondade uuringud
 • Rahvusvahelised läbirääkimised - majandus, keel ja kultuur

Võite taotleda ka ülikooli bakalaureusekraadi omandamist humanitaarteadustes, kui teie kraad sisaldab vähemalt 20 ECTS punkti järgmistes valdkondades:

 • Võrdlev poliitika, võrdlev poliitika
 • Rahvusvahelised suhted, Euroopa uuringud
 • Sotsioloogia
 • Majandus
 • Uurimismeetodid
 • Kaasaegne ajalugu
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

University of Southern Denmark has created an institution of higher research and education which provides first-class educational opportunities and is cooperation partner for both public and private b ... Loe edasi

University of Southern Denmark has created an institution of higher research and education which provides first-class educational opportunities and is cooperation partner for both public and private businesses and organisations for providing qualified labour. Näita vähem
Odens , Kolding , Slagelse , Sønderborg , Esbjerg , Flensburg , Kopenhaagen , Ljubljana , Girona , Pekingi + 9 Rohkem Vähem