Magistriõpe kultuurilises ja sotsiaalses antropoloogias

Üldine

Programmi kirjeldus

Tähtsündmused

 • Õppe asukoht: Läti, Riia
 • Tüüp: kraadiõpp, täistööajaga
 • Nominaalkestus: 2 aastat (120 ECTS)
 • Õppekeel: inglise keel
 • Auhinnad: magister (humanitaarteaduste magister antropoloogias)
 • Akrediteerimine: Õppeprogramm on akrediteeritud

Ülevaade

Programm pakub suurepärast võimalust analüütiliste tööriistade omandamiseks, millega läheneda tänapäevastele globaalsetele ja kohalikele sotsiaalsetele protsessidele ja suundumustele. Nende hulka kuuluvad sellised küsimused nagu ränne koos kasvava kultuuridevahelise kontakti ja uue diasporaapoliitikaga, finantskriisid ja uusliberaalse (ja muu) poliitika edendamine nii rahvusvaheliselt kui ka kohalikul tasandil, poliitilise subjektiivsuse ümberkujundamine seoses ideede muutumisega areng, riigi ülesehitamine ja rahvus.

Humanitaarteaduste magistriõppe programm tugineb 3-aastasele humanitaarteaduste bakalaureuse programmile kultuurilise ja sotsiaalse antropoloogia alal , kuid see on avatud ka teiste valdkondade lõpetajatele, nähes nende varasemat akadeemilist ja tööalast kogemust kui potentsiaalset produktiivset interdistsiplinaarset tööd. Meie programmi töötajatel on doktorikraadid maailma parimatest ülikoolidest. Nad kohaldavad kõrgeid standardeid nii õppetöös kui ka avalikes aruteludes, julgustades seeläbi kriitilist analüüsi väljaspool akadeemilist piirkonda. Programm on enamasti orienteeritud avalikule antropoloogiale ja Balti regioonile, kuid tudengeid julgustatakse meie osakonna kogenud juhendajate toel oma uurimisteemasid arendama ja uurima.

Programmi struktuur

Programm annab õpilastele kindla teoreetilise ja metoodilise aluse, mille abil kriitiliselt uurida mitmesuguseid (post) kaasaegses ühiskonnas pakilisi teemasid. Loengute, seminaride ja iseseisva lugemise kaudu saavad õpilased teadmisi sotsiaalsest ja konkreetselt antropoloogilisest teooriast.

Mitmesugused kohustuslikud ja valikulised kursused aitavad õpilastel arendada põhjalikku antropoloogilist lähenemist enese ja agentuuri, soo, riigi ja võimu, piiride / rände, tarbijalikkuse, kunsti / etenduse teemadele. Tekstidega töötamisega kaasneb etnograafiline välitöö, mille käigus õpilased mitte ainult ei täiusta andmete kogumise oskusi, vaid õpivad ka oma teoreetilisi raamistikke katsetama ja loovalt arendama.

Taotlus

Riiki sisenemise kvalifikatsioon

Bakalaureuseõppe diplom (või kõrgem)

Magistriõppesse kandideerijatelt nõutakse bakalaureusekraadi või kõrghariduse omandamist, mis hõlmab vähemalt 3-aastast täisajaga õpinguid, mis võimaldavad juurdepääsu magistriõppe õppekavadele.

Kvalifikatsiooni registreerimise dokumendid võetakse vastu järgmistes keeltes: inglise / läti.

Sageli saate oma koolist sobiva ärakirja. Kui see nii ei ole, vajate ametlikke tõlkeid koos originaali kontrollitud koopiatega.

Taotlejad peavad üles laadima haridusdokumendid originaalkeeles ja tõlked inglise keelde. Väljaspool EL-i välja antud diplomid ja ärakirjad tuleb legaliseerida legaliseerimistempli või Apostillega.

Kui lõpuks ülikooli lähete, peate kaasa võtma riiki sisenenud kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide.

Keelenõuded

Inglise

Taotlejad peavad tõendama oma inglise keele oskust. Ülikool aktsepteerib järgmisi rahvusvahelisi keeleteste:

 • TOEFL IBT - vähemalt skoor 72;
 • IELTS - vähemalt hinne 5,5;
 • PTE General - vähemalt tase B2;
 • FCE - vähemalt tase B;
 • CPE - rahuldav läbimine;
 • CAE - rahuldav läbimine.

Ülikool saab pakkuda inglise keele testi lisatasu eest (97,50 EUR )

Taotlejad, kelle emakeel on inglise keel või varasem haridus on omandatud inglise keeles, on sellest kohustusest vabastatud (va India, Sri Lanka, Nepali kodanikud).

Muud nõuded

Teie taotlusele tuleb lisada motivatsioonikiri.

Palun märkige oma motivatsioon konkreetses õppeprogrammis õppimiseks ja tulevased teadusuuringute huvid.

Sisseastumiseksami sooritamine, esitades kirjaliku 1-lehelise essee / motivatsioonikirja, mis peaks sisaldama kandidaatide motivatsiooni konkreetses programmis õppimiseks ning teadustöö huvi ja CV, samuti osaleda sisseastumisvestlusel isiklikult või Skype'i kaudu.

Karjäärivõimalused

Programmi lõpetanud saavad jätkata akadeemilist karjääri Lätis ja välismaal (mitu lõpetajat õpetavad University of Latvia ) või jätkata karjääri avalikus, äri- või vabaühenduste sektoris.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest c ... Loe edasi

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest comprehensive and leading research universities in the Baltics. The University offers more than 130 state-accredited academic and professional study programs. Näita vähem