Haridusteaduste magistriõpe

Üldine

Programmi kirjeldus

Tähtsündmused

 • Õppe asukoht: Läti, Riia
 • Tüüp: kraadiõpp, täistööajaga
 • Nominaalne kestus: 1,2 aastat (72 EAP)
 • Õppekeel: inglise keel
 • Auhinnad: magistrikraad (kasvatusteaduste magister)
 • Akrediteerimine: Õppeprogramm on akrediteeritud

Ülevaade

Haridusteaduste magistriprogramm pakub õpilastele võimalusi laiendada ja süvendada teadmisi haridusfilosoofia, sotsioloogia, psühholoogia, võrdleva uurimistöö, uurimismetoodika, täiskasvanute koolituse, mitmekultuurilise hariduse, inimeste käitumise ja hariduse alal.

Programm põhineb õpilaskesksel lähenemisel, mis keskendub õpilaste õppeprotsessile, nende vastutuse arendamisele õppe- ja teadustöö tulemuste eest. See annab õpilastele võimaluse arendada teadusuuringute läbiviimise individuaalseid oskusi, teha kokkuvõtteid, analüüsida, hinnata uurimistulemusi ja neid ka magistritöö kaitsmise ajal tutvustada. Õpingute ajal omandavad õpilased oskused teabega töötamiseks, selle analüüsimiseks ja hindamiseks, isikliku vaate kujundamiseks ja väljendamiseks.

Programm on multidistsiplinaarne, edendades seega üld-, spetsiifiliste, teadusuuringute ja inimestevaheliste pädevuste arendamist. See lähenemisviis toetab ja soosib õpilaste tegevust nende teoreetiliste kontseptsioonide väljatöötamisel, hariduse erinevate protsesside kriitilisel analüüsil ja hindamisel.

Lõpetajad on valmis tegema teadusuuringuid haridusega seotud erinevates valdkondades ja haridusteaduste doktoriõppeks.

Programmi struktuur

Vastavalt õpilase valikule (valitud moodul) on võimalik läbi viia uuringuid haridusjuhtimises, haridusmuutustes, hariduskeskkonna arengus, sotsialiseerumisprotsessides, sotsiaalses kaasatuses, mitmekultuurilise hariduse aspektides, täiskasvanuhariduses.

Taotlus

Riiki sisenemise kvalifikatsioon

Bakalaureuseõppe diplom (või kõrgem)

Magistriõppesse kandideerijatelt nõutakse bakalaureusekraadi või kõrghariduse omandamist, mis hõlmab vähemalt 3-aastast täisajaga õpinguid, mis võimaldavad juurdepääsu magistriõppe õppekavadele.

Kvalifikatsiooni registreerimise dokumendid võetakse vastu järgmistes keeltes: inglise / läti.

Sageli saate oma koolist sobiva ärakirja. Kui see nii ei ole, vajate ametlikke tõlkeid koos originaali kontrollitud koopiatega.

Taotlejad peavad üles laadima haridusdokumendid originaalkeeles ja tõlked inglise keelde. Väljaspool EL-i välja antud diplomid ja ärakirjad tuleb legaliseerida legaliseerimistempli või Apostillega.

Kui lõpuks ülikooli lähete, peate kaasa võtma riiki sisenenud kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide.

Keelenõuded

Inglise

Taotlejad peavad tõendama oma inglise keele oskust. Ülikool aktsepteerib järgmisi rahvusvahelisi keeleteste:

 • TOEFL IBT - vähemalt skoor 72;
 • IELTS - vähemalt hinne 5,5;
 • PTE General - vähemalt tase B2;
 • FCE - vähemalt tase A;
 • CPE - rahuldav läbimine;
 • CAE - rahuldav läbimine.

Ülikool saab pakkuda inglise keele testi lisatasu eest (97,50 EUR )

Taotlejad, kelle emakeel on inglise keel või varasem haridus on omandatud inglise keeles, on sellest kohustusest vabastatud (va India, Sri Lanka, Nepali kodanikud).

Muud nõuded

Teie taotlusele tuleb lisada motivatsioonikiri.

Taotleja on kohustatud esitama CV.

India, Sri Lanka, Nepali, Bangladeshi ja Pakistani kodanikele - Skype'i intervjuu, mis sisaldab motivatsiooniküsimusi

Karjäärivõimalused

Magistriõpe haridusteadustes võimaldab lõpetajatel saada mitmeid töövõimalusi kesk- ja kõrgharidusasutustes, avaliku halduse asutustes, valitsusvälistes organisatsioonides, EL-i struktuurides ja muudes seotud valdkondades.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest c ... Loe edasi

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest comprehensive and leading research universities in the Baltics. The University offers more than 130 state-accredited academic and professional study programs. Näita vähem