Orientalistika magistriõpe

Üldine

Programmi kirjeldus

Tähtsündmused

 • Õppe asukoht: Läti, Riia
 • Tüüp: kraadiõpp, täistööajaga
 • Nominaalkestus: 2 aastat (120 ECTS)
 • Õppekeel: inglise keel
 • Auhinnad: magister (humanitaarteaduste magister)
 • Akrediteerimine: Õppeprogramm on akrediteeritud

Ülevaade

Orientalistika magistriprogrammi pakutakse humanitaarteaduskonna ( University of Latvia ) Aasia uuringute osakonnas. Esimesed üliõpilased immatrikuleeriti 1997. aastal ja siiani University of Latvia ülikool riigi ainus ülikool, mis annab akadeemilise kraadi idamaiste õpingute alal.

Programmi raamistik hõlmab lisaks keeleõppele ka muid alamdistsipliine: klassikalist orientalistikat (ajaloo, kirjanduse, usuõpingud jne) ja tänapäeva Aasiat (uuringud populaarkultuuris, aktuaalseid sotsiaalküsimusi jne). See magistrikraad ühendab endas keele- ja kultuuriõpet, mis on seotud õpilase valitud keelega. Programm hõlmab kaht eriala: kirjandus ja kultuur ning ajalugu ja ühiskond. Keele omandamist pakuvad Lätist pärit professorid ja välisprofessorid, kelle emakeel on jaapani, hiina, araabia või türgi keel.

Täiskoormusega õppekava hõlmab kahte õppeaastat, kus loengud ja seminarid peavad olema lõpetatud 3 semestrina, kuid magistritöö kirjutamiseks on määratud 4. semester. Klassid toimuvad tööpäevade õhtuti kell 14.30–16.30.

Programmi struktuur

Jätkates Aasia uuringute bakalaureuseõppe akadeemiliste õppesuuniseid , on olemas 3 moodulit, mis on orienteeritud kolmele piirkonnale: Hiina, Jaapan ja Lähis-Ida . Seetõttu põhinevad uuringud ja uurimistöö nende piirkondade keelte põhialustel: hiina, jaapani ja araabia keel.

Lisaks pakub B osa ka kahte spetsialiseerumist: kultuur ja kirjandus; Ajalugu ja ühiskond . Kursusi pakutakse koos humanitaarteaduskonna teiste osakondade õppejõudude University of Latvia majanduse ja majandusteaduskonna õppejõududega.

Programmi rakendatakse koostöös võimaliku tööandja - välisministeeriumi ja vastavate riikide saatkondadega.

Taotlus

Riiki sisenemise kvalifikatsioon

Bakalaureuseõppe diplom (või kõrgem)

Magistriõppesse kandideerijatelt nõutakse humanitaarteaduste bakalaureusekraadi või kõrgema erialase hariduse omandamist, mis hõlmab vähemalt 3-aastast täisajaga õpinguid, mis võimaldavad juurdepääsu magistriõppe programmidele.

Kvalifikatsiooni registreerimise dokumendid võetakse vastu järgmistes keeltes: inglise / läti.

Sageli saate oma koolist sobiva ärakirja. Kui see nii ei ole, vajate ametlikke tõlkeid koos originaali kontrollitud koopiatega.

Taotlejad peavad üles laadima haridusdokumendid originaalkeeles ja tõlked inglise keelde. Väljaspool EL-i välja antud diplomid ja ärakirjad tuleb legaliseerida legaliseerimistempli või Apostillega.

Kui lõpuks ülikooli lähete, peate kaasa võtma riiki sisenenud kvalifikatsiooni tõendavate dokumentide.

Keelenõuded
 • Inglise
 • Hiina keel
 • Jaapani keel
 • Araabia keel
 • Türgi keel

Taotlejad peavad tõendama oma inglise keele oskust. Ülikool aktsepteerib järgmisi rahvusvahelisi keeleteste:

 • TOEFL IBT - vähemalt skoor 72;
 • IELTS - vähemalt hinne 5,5;
 • PTE General - vähemalt tase B2;
 • FCE - vähemalt tase B;
 • CPE - rahuldav läbimine;
 • CAE - rahuldav läbimine.

Ülikool saab pakkuda inglise keele testi lisatasu eest (97,50 EUR )

Taotlejad, kelle emakeel on inglise keel või varasem haridus on omandatud inglise keeles, on sellest kohustusest vabastatud (va India, Sri Lanka, Nepali kodanikud).

Taotlejad peavad esitama hiina, jaapani, araabia või türgi keele oskuse, mida tuleb tõestada tunnistusega saavutatud keskastme (õpingute kestus - 2–3 aastat) või keeletestide kohta: hiina keel - Hanyu Shuiping Kaoshi, 4. tase; Jaapani keel - jaapani keele test, tase N3; Araabia või türgi keeles - Euroopa keele tunnistused, tase B1.

Muud nõuded

India, Sri Lanka ja Nepali kodanikele - Skype'i intervjuu, mis sisaldab motivatsiooniküsimusi

Karjäärivõimalused

Programm valmistab ette Aasia tsivilisatsiooni ja interdistsiplinaarsete küsimuste alal sügavate üldteadmistega kõrgetasemelisi spetsialiste, kellel on nii akadeemiliste uurimismetoodikate kui ka valdkonnauuringute oskus, samuti piirkondliku eripäraga seotud pädevused, mis hõlmavad keelt, ajalugu, sotsiaal-poliitilisi küsimusi, diplomaatilisi suhteid , antropoloogia, religioon ja teised.

Lõpetajatel on teadmisi ja kogemusi töötamiseks kultuuri-, haridus- ja ärivaldkonnas, välisasutuste kontorites ning Lätis ja välismaal asuvates ülikoolides. Pärast nõutavate kursuste läbimist ja pärast magistritööde edukat vaieldamist saavad üliõpilased omandada filoloogia magistrikraadi.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest c ... Loe edasi

The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest comprehensive and leading research universities in the Baltics. The University offers more than 130 state-accredited academic and professional study programs. Näita vähem