Matemaatika magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmi kirjeldus

Õpilased võivad valida kolme eriala vahel; algebra, analüüs / diferentseeritud geomeetria või rakenduslik matemaatika. Mõned eriväljad hõlmavad krüptograafiat, numbriteooriat, elliptilisi kõveraid, algebraid, diferentseeritud geomeetriat, keerulist analüüsi, mittelineaarseid laineid ja dünaamilisi süsteeme. Rakendusliku matemaatika lõputöö teemad võivad olla seotud plasma füüsika, optika, matemaatika ökoloogia ja bioinformaatika. Magistriõppe programm koosneb magistrikraadiga 60 ECTS lisaks kohustuslikele kursustele ja spetsiaalse õppekava summas 60 ECTS. Need sõltuvad valitud erialast.

Pakutakse järgmisi distsipliine:

 • Algebra
 • Analüüs / diferentsiaal geomeetria
 • Rakenduslik matemaatika

Õpitulemused

Tromsø ülikooli iga programmi jaoks on seatud eesmärgid teadmiste, oskuste ja pädevuste jaoks, mida üliõpilane peaks õpingute lõpuks saavutama.

Pärast programmi lõpetamist on lõpetajatel järgmised atribuudid:

Teadmised

 • omama arenenud teadmisi ühe matemaatilise valdkonna algebra, analüüsi / diferentseeritud geomeetria või rakendusliku matemaatika alal.
 • omama kindlaid teadmisi valitud ala läheduses asuvate alade kohta.
 • omama piisavalt teadmisi matemaatika õpetamise kõrgemas keskkoolis.

Oskused

 • võib sisestada keerulisi probleeme, avastada struktuure ja kujundada täpseid probleeme, leida sobivaid analüütilisi ja / või arvulisi lahendusi ning tõlgendada lahendusi.
 • omama häid praktilisi oskusi asjakohaste programmeerimisvahendite kasutamisel.
 • võib vajaduse korral interdistsiplinaarselt koostööd teha teiste spetsialistidega.
 • võib leida täpseid ja teaduslikke sõnastusi suuliselt ja kirjalikult nii norra kui ka inglise keeles.
 • saab olemasolevat kirjandust aktiivselt kasutada, et mõista teiste teadlaste tööd ja toetada oma matemaatiliste probleemide lahendamist.

Üldine pädevus

 • omama kindlat teadmisi mitmesuguste analüüsimeetodite ja -tehnikate ja spetsialiseerumise valdkonna probleemide lahendamise meetodite kohta.
 • omandanud hea teoreetilise ülevaate ja võime rakendada teooriat probleemide lahendamiseks kasutatavate meetodite ja tehnikate väljatöötamiseks.
 • omab tööstuses, tehnoloogias, teaduses, infotehnoloogias ja koolides vajaliku kvalifikatsiooni.
 • oskab rakendada teadmisi matemaatika ja statistiliste küsimuste kohta sotsiaal- ja loodusteadustes.
 • oskab teha iseseisvat teaduslikku tööd ja sõnastada töö sisu valdkonna terminoloogia raames.
 • teha teadmistepõhiseid otsuseid üldistes teaduslikes küsimustes ja edastada need üldsusele.

Vastuvõtutingimused

Sissepääs programmis Matemaatika - magistriõpe nõuab bakalaureusekraadi (180 ECTS) matemaatika või samaväärse kvalifikatsiooni matemaatika; mis on omandatud vähemalt kolm aastat kestnud õppekavaga, või sarnane haridus, mis on heaks kiidetud vastavalt Norra ülikooliseaduse paragrahvile 3-4.

Lisaks on vajalik matemaatika eriala, mille väärtus on vähemalt 80 ECTS ainepunkti.

 • Kandidaadid, kellel on Euroopas, Kanadas, USAs, Austraalias ja Uus-Meremaal bakalaureusekraad või samaväärsed dokumendid: miinimumnõue on keskmine palgaaste C,
 • Kandidaadid, kellel on bakalaureusekraad või samaväärne kvalifikatsioon, mis on väljastatud teistes riikides peale eespool nimetatud piirkonna / riikide: miinimumnõue on keskmine palgaaste B.

Norra või Põhjamaade taotlejad:

Norra ja teiste Põhjamaade taotlejate taotluste esitamise tähtaeg on 15. aprilliks sügissemestri lubamiseks.

Taotlejad väljaspool Põhjamaad:

Omafinantseerimise taotlejate taotluste esitamise tähtaeg on 1. detsember sügissemestrisse lubamiseks.

Õpetamine ja hindamine

Matemaatika magistrikraad koosneb loengutest ja kursuste koostamisest. Kohustusliku kodutööde komplekti läbitav hind on tavaliselt nõutav eksami sooritamiseks. Suursugune eksam on magistrikursuste jaoks kõige tavalisem. Lisateabe saamiseks vaadake kursuse kirjeldusi. Magistritöö hindab distsipliini enda koostatud komitee, doktoritöö suuline ettekanne ja suuline eksam.

Õpetuskeel

Õppekeel ja õppekava on inglise keeles. Eksamiküsimused antakse inglise keeles, kuid neile võib vastata kas inglise või skandinaavia keeles.

Magistritöö võib kirjutada ka inglise või skandinaavia keeles.

Tööpakkumisi

Magistriõpe matemaatika kraadi annab tugeva aluse matemaatika ja selle rakendused. See pakub asjakohast kvalifikatsiooni tööstuse, tehnoloogia, rahanduse ja infotehnoloogia alal. Kraad annab ka matemaatilised teadmised, mis on vajalikud keskkoolide õpetamiseks ja matemaatika täiendõppeks.

Juurdepääs edasistele uuringutele

Õppekava edukal lõpetamisel võivad üliõpilased saada Tromsø ülikoolis või mujalt matemaatika doktoriõppes.

Vahetusvõimalused

Pärast osakonnaga sõlmitud kokkulepet võib programmi esimese või teise ametiaja jooksul korraldada õppeaega välismaal.

Matemaatika ja statistika osakond soovitab meie vahetuslepinguid

 • Primorska ülikool, Sloveenia ja
 • Saskatchewani ülikool, Kanada

Samuti on olemas võimalused avatud Erasmuse lepingute ja teiste avatud rahvusvaheliste vahetusprogrammidega UiT-s.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change ... Loe edasi

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change, the exploitation of Arctic resources and environmental threats are topics of great public concern, and which the University of Tromsø takes special interest in. At UiT The Arctic University of Norway you can explore global issues from a close-up perspective. Näita vähem
Tromsø , Alta , Narvik + 2 Rohkem Vähem