Matemaatika magister

Üldine

Programmi kirjeldus

134527_pexels-photo-167682.jpeg

Matemaatika magistriprogramm

Kas soovite lihvida oma analüütilisi võimeid ja süvendada oma teadmisi matemaatikast? Umeå ülikool pakub kaheaastast matemaatika magistriprogrammi, mis on tihedalt seotud ülikooli matemaatika uurimisrühmadega. Programm varustab teid kindla teoreetilise alusega karjääri tegemiseks teadus- ja arendustegevuses, olgu selleks lisaks akadeemilistele ringkondadele ka valitsus, rahandus ja IT.

Õppides

Olete osa inimsuuruses magistriprogrammist ja matemaatikaosakonnast, andes võimaluse rikkamaks ja isiklikumaks suhtlemiseks õpilaste ja õpetajate vahel. Kõigile saabuvatele magistrantidele määratakse mentor ühest kolmest peamisest uurimisrühmast - diskreetne matemaatika, analüüs ja modelleerimine ning arvutuslik matemaatika. Mentor jälgib üliõpilast programmi kaudu, andes nõu kursuste valikul ja lõputööde teemadel, samuti doktorikraadi taotlemisel. programme.

Paindlikkus kursustel

Lisaks programmi põhikursustele ja lõputööprojektidele on kursuste valimisel paindlikkust nii matemaatikast kui ka tihedalt seotud valdkondadest, näiteks arvutiteadus ja statistika. Programmi õpetamine koosneb loengute, seminaride ja individuaalse juhendamise segust. Kogu programmi õpetamine toimub inglise keeles ja aktiivsete teadlaste poolt. Programmi tudengitel on võimalus oma õpingute raames osaleda ka semestripikkuses vahetuses välismaal matemaatika osakondades Itaalias, Prantsusmaal, Hispaanias, Suurbritannias, Hiinas, Lõuna-Koreas ja Kasahstanis.

Loe programmi kohta lähemalt

Miks just Umeå?

Programmi suurim puudus on selle tihe seos osakonna uurimisrühmade eluga, mida loodame kasutada täielikult ära. Programmi üliõpilasena on teil võimalik koos mõne meie noore ja väga eduka teadlasega teha uurimistöid ja lõputööprojekte ning kasutada juhendamissüsteemi väravana teadusuuringute maailma.

Sellel digitaalajastul on matemaatiliste oskuste järele kogu majanduses suur nõudlus. Lisaks peitub osa meie põhi-, profiili- ja valikainekursustest ning suur osa meie uurimistööst põnevatel "kuuma teema" valdkondadel, näiteks võrguteadus, modelleerimine, finantsmatemaatika, arvuline analüüs, tehisintellekt ja suurandmed. Meie lõpetanute tööhõiveväljavaated on seega suurepärased.

Noor linn rikkaliku kultuurieluga

Lõpuks pakub Umeå õppimiseks väga atraktiivse keskkonna. See on noor ja kiiresti kasvav linn, kus elab umbes 120 000 elanikku, kellest üle 35 000 on õpilased. See loob rikkaliku kultuurielu, kus on palju pubisid, kohvikuid, restorane, kontserte ja festivale. Linnas asuvad Norrlandsi ooper ja kaasaegse kunsti ning visuaalkultuuri muuseum Bildmuseet. 2014. aastal jagas Umeå Riiaga vahet, et ta on Euroopa kultuuripealinn.

Linn on väike, äärmiselt turvaline ja heakorrastatud ning ulatusliku jalgrattateede võrguga võimaldab linnaelanikel ringi liikuda aastaringselt. Seda ümbritseb kaunis loodus - Umeå jõest, mis talvel külmub ja murdub murdmaasuusaradudega, linna piirides asuvasse Nydala järve ja Gammlia metsa ning metsade tohutu ja suures osas puutumata maakohta, järved ja mererand otse selle lähedal. Ja muidugi võimaldab Umeås õppimine kogeda Rootsi elustiili, millel on hästi piiritletud aastaajad ja traditsioonid, alates Sankta Luciast detsembri pimedas kuni Midsommarini juuni ülevoolavas valguses, kohvi ja kaneelipulkadega kogu aeg.

Programmi ülevaade

Põhikursused:

 • Matemaatiline modelleerimine
 • Kompleksne analüüs
 • Pidev optimeerimine
 • Tegelik analüüs
 • Teadusuuringud matemaatika alal

Profiilikursused edasijõudnutele:

Arvutuslik matemaatika:

 • Stohhastilised diferentsiaalvõrrandid
 • PDE numbrilised meetodid
 • Lõplike elementide meetod
 • Muutke meetodeid

Diskreetne matemaatika:

 • Kehtivad teemad ja algoritmid kombinatoorikas
 • Laiendatud tõenäosus
 • Diskreetne modelleerimine
 • Täisarvuline programmeerimine

Analüüs / finantsmatemaatika:

 • Finantsmatemaatika
 • Integratsiooniteooria
 • Monte Carlo finantsrakenduste meetodid
 • Ettevõtte riskijuhtimine

Valikained ja tasuta kursused

Kursuste segamiseks ja sobitamiseks nii programmi erinevatest profiilidest kui ka matemaatilisest statistikast ja arvutiteadusest on palju paindlikkust. Teie mentor aitab ja juhendab teid kohandatud kursuste komplekti valimisel olemasolevate võimaluste hulgast.

Uurimisprojekt / lõputöö:

 • Uuringuprojekt
 • Matemaatika magistrikraadi (üks aasta) lõputööprojekt
 • Matemaatika magistrikraadi lõputöö

Karjäärivõimalused

Matemaatika magistriõppe lõpetanutel on neile saadaval lai valik võimalusi. Matemaatikud ja matemaatikaoskused on väga nõutud näiteks rahanduses ja infotehnoloogias ning üldisemalt teadus- ja arendustegevuses. Ja muidugi on meie magistriprogramm loomulik hüppelaud doktorantuuri astumiseks. programmi ja jätkata karjääri teadustöös akadeemilistes ringkondades.

Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society.

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society. Näita vähem