Matemaatika statistika magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Statistics on a laptop

Matemaatilise statistika magistriprogramm

Kas soovite oma analüüsivõimet lihvida, õppida andmete kogumist töötlema ja neid andmeid laulma panema? Sellel digitaalajastu ajal, mil plahvatuslikult kasvab nii kogutud andmete maht kui ka meie käsutuses olev arvutusvõime, on kõigis majandussegmentides tohutult vaja kõrgelt koolitatud statistikuid. Meie programm suurendab teie meelt, suurendab teie statistilist võimekust ja annab teile tugeva teoreetilise aluse tulevikus andmepõhiste väljakutsetega toimetulemiseks.

Õppides

Olete osa inimsuuruses magistriprogrammist, mida korraldab matemaatika ja matemaatilise statistika osakond. Programmi väikesemahulisus võimaldab individuaalset õppimist ning rikkamat ja isiklikumat läbikäimist õpilaste ja õpetajate vahel ning see on üks selle peamisi atraktsioone. Kõigile saabuvatele magistrantidele määratakse mentor ühest meie peamisest uurimisrühmast - biostatics / bioinformaatika, funktsionaalsete andmete analüüs ja ruumistatistika ning statistiline õpe ja järeldused. Mentor jälgib üliõpilast programmi kaudu, andes nõu kursuste valikul ja lõputööde teemadel, samuti doktorikraadi taotlemisel. programme.

Paindlik programm

Lisaks programmi põhikursustele ja lõputööprojektidele on kursuste valimisel tihedalt seotud valdkondadest, nagu näiteks matemaatika ja arvutiteadus, väga paindlik. Programmi õpetamine koosneb ühelt poolt traditsiooniliste loengute, seminaride ja individuaalse juhendamise segust ning teisest küljest laiaulatuslikest arvutilabori seadetes põhinevatest kursustest ja projektidest, mille käigus õpitakse omandama täpsemat andmeanalüütikat ja statistilist tarkvara (R, Minitab, SPSS jne). Kogu programmi õpetamine toimub inglise keeles ja aktiivsete teadlaste poolt, kellel on pikaajaline statistilise analüüsi ja statistilise nõustamise kogemus.

Soovi korral on teil võimalus oma õpingute raames osaleda ka semestripikkuses vahetuses välismaal matemaatilise statistika osakondades Itaalias, Prantsusmaal, Hispaanias, Suurbritannias, Hiinas, Lõuna-Koreas ja Kasahstanis.

Loe programmi kohta lähemalt

Miks just Umeå?

Programmi suurim puudus on selle tihe seos osakonna uurimisrühmade eluga, mida loodame kasutada täielikult ära. Programmi üliõpilasena saate töötada koos mõne meie väga eduka teadlasega uurimistööde ja lõputööprojektide kallal ning kasutada mentorussüsteemi väravana teadusuuringute maailma.

Elades nagu andmepõhise majanduse ajastul, on statistiliste oskuste järele tööturul suur nõudlus. Lisaks asuvad mõned meie põhikursused (ja suur osa meie uurimistööst) põnevatel "kuuma teema" valdkondadel, nagu masinõpe, tehisintellekt, võrguteadus ja suurandmed. Meie lõpetanute tööhõiveväljavaated on seega suurepärased.

Noor linn rikkaliku kultuurieluga

Lõpuks pakub Umeå õppimiseks väga atraktiivse keskkonna. See on noor ja kiiresti kasvav linn, kus elab umbes 120 000 elanikku, kellest üle 35 000 on õpilased. See loob rikkaliku kultuurielu, kus on palju pubisid, kohvikuid, restorane, kontserte ja festivale. Linnas asuvad Norrlandsi ooper ja kaasaegse kunsti ning visuaalkultuuri muuseum Bildmuseet. 2014. aastal jagas Umeå Riiaga vahet, et ta on Euroopa kultuuripealinn.

Linn on väike, äärmiselt turvaline ja heakorrastatud ning ulatusliku jalgrattateede võrguga võimaldab linnaelanikel ringi liikuda aastaringselt. Seda ümbritseb kaunis loodus - Umeå jõest, mis talvel külmub ja murdub murdmaasuusaradudega, linna piirides asuvasse Nydala järve ja Gammlia metsa ning metsade tohutu ja suures osas puutumata maakohta, järved ja mererand otse selle lähedal. Ja muidugi võimaldab Umeås õppimine kogeda Rootsi elustiili, millel on hästi piiritletud aastaajad ja traditsioonid, alates Sankta Luciast detsembri pimedas kuni Midsommarini juuni ülevoolavas valguses, kohvi ja kaneelipulkadega kogu aeg.

Programmi ülevaade

Kursused kõrgtasemel:

 • Laiendatud järelduste teooria
 • Laiendatud tõenäosusteooria
 • Suurandmed ja suure mõõtmega andmete analüüs
 • Teadusuuringud matemaatika alal
 • Katsete kavandamine ja täiustatud statistiline modelleerimine
 • Mitmemõõtmeline andmete analüüs
 • Statistika geneetikas
 • Stokhastilised protsessid
 • Aegrea analüüs ja ruumiline statistika

Valikainete kursused:

Nii programmi statistiliste kursuste kui ka matemaatika ja arvutiteaduse asjakohaste kursuste segamiseks ja sobitamiseks on palju paindlikkust. Teie mentor aitab ja juhendab teid kohandatud kursuste komplekti valimisel olemasolevate võimaluste hulgast.

Uurimiskogemus / lõputöö:

 • Matemaatilise statistika uurimisprojekt
 • Matemaatilise statistika magistrikraadi lõputöö projekt (üks aasta)
 • Matemaatilise statistika magistrikraadi lõputööprojekt

Karjäärivõimalused

Statistika magistriprogrammi lõpetanutel on neile saadaval lai valik võimalusi. Statistilisi oskusi on väga vaja, näiteks infotehnoloogias, kindlustussektoris, farmaatsiatööstuses ja üldisemalt meditsiiniuuringutes, paljudes valitsusasutustes ja igas kontekstis, kus tuleb analüüsida suuri andmete koguseid. Ja muidugi on magistrikraad loomulik ja vajalik ettevalmistus doktorikraadi omandamiseks. programmi ja karjääri tegema statistilisi teadusuuringuid akadeemilistes ringkondades.

Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society.

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society. Näita vähem