Materjaliteaduse magister

Tippmeister

MaMaSELF on kaheaastane rahvusvaheline materjaliteaduse magistrikursus, mis õpetatakse täielikult inglise keeles, pakkudes mitut magistrikraadi ja mida on tunnustatud kui selle valdkonna Euroopa tipptaseme moodustist alates 2007. aastast.

Ühisprogramm hõlmab materjalide põhialuseid (kondenseerunud aine struktuur ja dünaamika ning materjalide keemilised, mehaanilised ja füüsikalised omadused). Samuti soovitab Mamaself keskenduda energiaga seotud rakendustele (energia muundamine, salvestamine ja tõhusus, nanomaterjalid, geomaterjalid, nutikad materjalid). Programmi Mamaself üks konkreetne eesmärk on selgitada "Suuremahuliste rajatiste" kasutamist materjalide iseloomustamiseks ja väljatöötamiseks.

Magistrikursuse ülesehitus koosneb kolmest semestrist klassidest ja 4. semestrist, mis on pühendatud magistritööle / praktikale on kõrgelt tunnustatud Euroopa ülikoolid Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias ja Poolas.

Kaasaegne elu ja üleilmastumine eeldavad teadlastele ja inseneridele uusi ja täiendavaid vajadusi teaduse ja tööstuse konkurentsivõime valdkonnas. See kehtib eriti uute tehnoloogiate ja uute materjalide arendamise kohta, mis on olulised põhitooted ja mis aitavad kaasa kõrgelt arenenud riikide tehnoloogilisele ja teaduslikule konkurentsivõimele. Nende materjalide iseloomustamiseks ja ka tehnoloogiate optimeerimiseks on vaja keerukaid meetodeid, mõned neist on ainulaadselt saadaval "suuremahulistes rajatistes", kasutades neutroneid või sünkrotronkiirgust.

Master Mamaselfi eesmärk on koolitada väga multidistsiplinaarse ja rahvusvahelise lähenemisviisiga kõrgetasemelisi üliõpilasi, kes saavad suurepäraselt hakkama tööstuslikuks kasutamiseks sobivate materjalide väljatöötamise, juurutamise, kontrolli ja järelmeetmete teaduslike ja tehnoloogiliste aspektidega. keskkond ning doktorikraadiga jätkamine

Kuue ülikooli konsortsium

Mamaselfi konsortsiumi kuulub 6 peamist Euroopa ülikooli materjaliteaduste, tehnikafüüsika ja keemia alal:

 • Rennes'i ülikool 1, Prantsusmaa,
 • Montpellieri ülikool, Prantsusmaa,
 • Müncheni Technische Universität (TUM), Saksamaa,
 • Müncheni Ludwig Maximilian University (LMU), Saksamaa,
 • Torino ülikool, Itaalia,
 • Adam Mickiewiczi ülikool, Poola.

Partneritel on suur taust materjaliteaduses ja pikk koostöö suurte mastaapidega. Need asuvad kultuuriliselt ja ajalooliselt rikastes Euroopa linnades. Õppe- ja teadustöö täieliku integreerimise kaudu on konsortsiumiülikoolid suutnud ühendada erinevad spetsialiseerumised ainulaadsesse kursuseprogrammi.

Erasmus Mundus programm

Programm Erasmus Mundus on tipptaseme märk. See programm on koostöö- ja liikuvusprogramm kõrghariduse valdkonnas . Selle eesmärk on parandada Euroopa kõrghariduse kvaliteeti ja edendada kultuuridevahelist mõistmist koostöö kaudu kolmandate riikidega.

Programmi eesmärk on tugevdada Euroopa koostööd ja rahvusvahelisi sidemeid kõrghariduses, toetades kvaliteetseid Euroopa magistrikursusi, võimaldades üliõpilastel kogu maailmast astuda kraadiõppesse Euroopa kõrgkoolides, samuti ergutades välismaal liikuvaid inimesi Euroopa üliõpilased ja teadlased kolmandatesse riikidesse .

Sissepääs

Liituge ainulaadse rahvusvahelise matemaatika magistriprogrammiga ja olete lõpetanud 6 Euroopa juhtivat ülikooli!

Euroopa-välised ja -üliõpilased on teretulnud kandideerima Mamaselfi magistrisse

Õpilastel peab olema

 • Bakalaureuseõpe (180 EAP) materjaliteaduses või sellega seotud erialadel: keemia, füüsika, geoteadus jne.
 • Hea inglise keele oskuse tõestamine, nt TOEFL CBT 230 ja PBT 550 IBT 80 / IELTS 6.5 või samaväärne, välja arvatud ingliskeelsetest riikidest pärit taotlejatele ja üliõpilastele, kes on keskhariduses või / ja ülikoolis omandanud inglise keele hariduse. Üliõpilastel, kes kavatsevad liikuda TUM-is, peab TUM-is vastuvõtmiseks olema järgmine tase: TOEFL IBT 88, CBT 234 / PBT 605
Taotlus

Õpilased peavad kandideerima veebis Mamaselfi rakenduse saidil :

 • Täitke veebivorm
 • Lisage soovitud dokumendid
  • Ärakirjad
  • Inglise keele tunnistus
  • Bakalaureusekraad (või kolmanda bakalaureuse aasta tunnistus)
  • Soovituskirjad
  • Pass
  • Pilt
Oluline teave rakenduse jaoks!
 • Minu Mamaselfi rakenduse sammud:
  • Lugege sisseastumisnõudeid, vajalike dokumentide loetelu ja tähtaegu
  • Koostage nimekiri dokumentidest, mida pean ette valmistama
  • Registreeri end inglise keele testile (kui mul pole kehtivat)
  • Kas minu diplom on tõlgitud ja ametlikult kinnitatud
  • Täitke avalduse vorm veebis
  • Küsige soovituskirju vastavatelt isikutelt
  • Kirjutage motivatsioonikiri
  • Tehke ärakirjadest tõestatud tõlgitud koopiad
  • Kontrollige veel kord, et lisan kõik nõutavad dokumendid
  • Esitage veebitaotlus

Palun vaadake ka Mamaselfi taotlusprotsessi täielikke üksikasju Mamaselfi taotluste saidil.

Õppemaksud

Mamaselfi õppemaksu summa on 6000 eurot aastas mitte-Euroopa Liidu üliõpilaste ja 3000 eurot ELi üliõpilaste jaoks.

Õppemaks tuleb tasuda igal aastal enne 30. juunit 1. magistriõppes ja enne 30. augustit 2. magistriõppes.

Need tasud hõlmavad kogu programmi, igas konsortsiumi ülikoolis pole muid tasusid.

Õppetasu sisaldab ka:

 • keelekursused igas kohas (prantsuse, saksa, itaalia, poola)
 • integratsiooninädala tegevused
 • suvekool
 • olekukoosolek (va reisimine), sealhulgas hotell ja söögid
 • kindlustus kogu maailmas (tervis, õnnetus, vastutus)
Valikumenetlus

Kõiki taotlusi hindavad kõigepealt Mamaselfi konsortsiumi professorid ja eksperdid.

Valitud abikõlblike kandidaatide hulgast annab konsortsium välja liikuvuse stipendiumid valikjärjestuses saadud hinde alusel.

Iga avalduse tulemused avaldatakse Mamaselfi taotluslehel. Euroopa-väliste tudengite tulemused avaldatakse märtsi keskpaigaks ja Euroopa tudengite tulemused avaldatakse igal aastal aprilli keskpaigaks.

Erasmus Mundus

Master Mamaself ehitati programmi Erasmus Mundus raames, mis pakub kultuuriliselt rikastavaid kõrgharidusvõimalusi nii Euroopa kui ka mujalt pärit üliõpilastele.

Erasmus Mundus magistrikursused on kõrgekvaliteedilised magistriõppe programmid, mida pakub vähemalt kolme Euroopa kõrgharidusasutuse konsortsium. Need kestavad ühe kuni kahe aasta jooksul ja annavad tunnustatud topelt-, ühis- või mitmekordse kraadi. Õpilased peavad õppima vähemalt kahes õppeasutuses.

Euroopa programm Erasmus-Mundus tähistab Euroopa Liidu kui kõrghariduse tippkeskuse edendamist. See toetab tugevalt kvaliteetseid magistrikursusi, et tõsta Euroopa kõrghariduse atraktiivsust kogu maailmas.

Programmi sisu

Magistriprogramm korraldatakse 4 semestrina, üle 2 aasta. Kõiki partnerülikoolides korraldatavaid kursusi õpetatakse inglise keeles. Mamaselfi üliõpilased peavad magistriõppe nõuete täitmiseks võtma 4 semestri jooksul kokku 120 ECTS ainepunkti.

Programm on korraldatud pedagoogilise jätkuna:

Kursus algab iga aasta septembris (1. semester), sealhulgas loengud, õpetused, seminarid ja tööpõhine uurimisprojekt.

Õpilased saavad alustada õpingute 1. aastat ükskõik millises viiest partnerülikoolist. 3. semestrit pakutakse ühes viiest teisest partnerülikoolist, samas kui 4. semestrit saab läbi viia tööstuses, ühes konsortsiumiülikoolis, LSF-is või mõnes partnerülikoolis (Jaapanis, USA-s, Vene Föderatsioonis, Brasiilias, Indias, Šveits).

Igas semestris võtavad üliõpilased 30 ainepunkti ainepunkti.

Mamaselfi magistrikursuse kestus on kaks aastat (120 EAP). Akadeemiline programm jaguneb kaheks aastaks 60 ECTS ainepunktiga igaühe eest. Õppe- ja eksamikeel on inglise keel. Õpilane viibib aasta ühes asutuses ja teine teises asutuses. Erasmus Munduse liikuvuseeskirjade osas peavad õpilased riiki vahetama 1. ja 2. aasta vahel. (Kaks aastat pole võimalik viibida Münchenis samas kohas). 4.semestriks on võimalik tagasi minna ühte kahest esimesest õppeasutusest.

Aasta 1

Esimene aasta koosneb loengutest ja praktikast ühes viiest ülikoolist, mille maht on 60 EAP. Õppetöö see osa toimub ühes viiest konsortsiumi kuuluvas Euroopa juhtivas ülikoolis:

 • Rennes'i ülikool 1
 • Montpellieri ülikool
 • Technische Universität München
 • Ludwig Maximilians Universität München
 • Torino ülikool

Esimese aasta lõpus peab õpilane vahetama riiki ja asuma teise õppeasutusse.

Õpilased saavad vähemalt 2 Euroopa magistridiplomit, üks iga õppeasutuse kohta.

2. aasta

Suvekool

Teine õppeaasta algab kahenädalase suvekooliga, kus nii loengud kui ka praktikad (mis üldjoontes vastavad 7 EAP-le) pakuvad suurepärase sissejuhatuse „suuremahuliste rajatiste“ kasutamisse. Loengute tuumiku annavad kõigis neljas ülikoolis (W. Paulus, P. Rabiller, W. Petry ja W. Schmahl, C. Lamberti) vastutavad magistrandid, kellel on selles tohutu taust. ala. Igal aastal toetatakse põhiloenguid spetsiaalsete seminaridega, mida viivad läbi teised ülikooli kolleegid ja teadlased, kes tulevad otse riiklikest või Euroopa suuremahuliste rajatiste keskustest.

Selle kahe nädala jooksul valib üliõpilane magistritöö teema õppeasutuste töötajate pakutud õppeainete loendist.

2. aasta

Teise aasta esimese semestri jooksul peab iga üliõpilane kolima ühele neljast teisest ülikoolist. Esimene semester koosneb loengutest ja praktikast (30 EAP, vrd programm konsortsiumi igas ülikoolis). Teise aasta teisel poolaastal peab üliõpilane läbima magistritöö, mis annab ka 30 EAP-d. Lõputöö võtab kuus kuud ja on üldiselt tihedas seoses „Suurte mõõtmetega rajatiste“ kasutamisega rakendus- või akadeemilises uurimisprobleemis.

Uurimisteemat saab juhendada ja see võib asuda suurtes skaalarajatistes, kuid seejärel juhendab seda ühiselt ühe konsortsiumi asutuse nõustaja. Uurimistöö lõpetatakse kirjaliku väitekirjaga, mis tuleb kaitsta komisjoni ees.

Õpilased võivad läbida oma magistritöö mõnes muus partneriasutuses Jaapanis (Kyoto ülikool, Tokyo tehnoloogiainstituut) Šveitsis (PSI / ETH Zürich) või Indias (IIT Madras), Cornelli ülikoolis (USA), Connecticuti ülikoolis (USA).

Teadlased kogu maailmast

Samuti annavad oma panuse teadlased väljastpoolt Euroopat, Jaapanist (Kyoto ülikool, materjalide uurimise instituut ja Tokyo tehnoloogiainstituut) ja Venemaalt (Lõuna föderaalne ülikool) Connecticuti ülikoolist, Cornell (USA) IIT Madras (India). eesmärgiga näidata väljavaateid mujalt kui Euroopa riikidest, samuti teadureid suurtest rajatistest ja tööstuse eksperte.

Kaptenitöö

Programmi Mamaself neljas semester on pühendatud magistritööle.

Magistritöö viiakse läbi ühes Mamaselfi konsortsiumi ülikoolis (Rennes1 ülikool, Montpellieri ülikool, LMU, TUM, Torino ülikool) või suuremahulistes ruumides (vt loendilehte Partnerinstitutsioonid). Euroopa tudengid saavad läbida ka magistritöö väljaspool Euroopat asuvates partnerinstitutsioonides: USA, Brasiilia, Jaapan, VENEMAA, INDIA, ŠVEITS (vt loetelu ja üksikasju leheküljel Partnerinstitutsioonid).

Magistritöö kestab märtsist juulini umbes 5 kuud. Õppeained pakutakse välja septembris ja neid tutvustatakse Mamaselfi suvekoolis.

Magistritöö töö tulemusi tutvustavad magistrandid 2 maikuus toimuval iga-aastasel kohtumisel (staatuse koosolek). Õpilased annavad ülevaate oma teadustööst konverentsil, kus osalevad kõik Master 2, konsortsiumi professorid ja kutsutud eksperdid.

Üliõpilaste stipendiumid

Üliõpilased, kes soovivad osaleda Master Mamaselfis, võivad saada stipendiumi. Master Mamaselfi kestus on 2 aastat, EACEA annab Mamaselfile Erasmus Munduse programmi raames toetusi ja kestab 2 õppeaastat.

Olen väljaspool Euroopat

Kui olete kraadiõpp mitte-Euroopa riigist, kuulute "partnerriikidesse" (kõik maailma riigid, välja arvatud 28 ELi liikmesriiki, Island, Norra, Liechtenstein).

Abikõlblikkus

Neid stipendiume antakse parimatele õpilastele konkurentsipõhiselt. Stipendium katab teie reisi- ja elamiskulud ning õppetasud kogu kursuse vältel Euroopas.

Kolmanda riigi (kõik riigid peale 28 EL-i liikmesriigi, EMP-EFTA riikide (Island, Liechtenstein ja Norra)) ja ELiga ühinemise kandidaatriikide kodanikud. Ei ela üheski UE liikmesriigis või osalev riik.

Türgi üliõpilased saavad taotleda stipendiumi Euroopa riikidest.

Stipendium ELi mittekuuluvatele üliõpilastele (partnerriigid): 43 000 eurot kaheks õppeaastaks.

Olen eurooplane

Kui olete lõpetanud üliõpilase ühest 28st EL-i liikmesriigist, Islandilt, Norrast, Liechtensteini, Türgi või endise Jugoslaavia Makedoonia Vabariigist, võite saada stipendiumi kaheaastase programmi jaoks. Stipendiumid antakse välja konkursi korras.

Stipendium katab teie reisi- ja elamiskulud kogu programmi kestel.

Stipendium EL-i tudengitele (programmi osalisriigid): 37 000 € kaheks õppeaastaks.

Spetsiifiline stipendium Ladina-Ameerikale

Programmi Erasmus Mundus raames saavad Ladina-Ameerika üliõpilased saada EACEA-st eritoetust Master Mamaselfis osalemiseks.

Selle stipendiumi taotlus sisaldub Master Mamaselfile esitatud avalduses.

Stipendiumi suurus: 43 000 € kaheks magistriõppeaastaks.

MAMASELFSED ÜRITUSED

3 peamist sündmust programmi Mamaself jooksul:

 • Tervitusnädal

Enne loengute pidamist konsortsiumi kõigis kohtades kogunevad kõik Master 1 Mamaselfid Rennesse tervitusnädalaks. See tervitusnädal on üks kolmest programmi põhisündmusest, kus õpilased kohtuvad spetsiaalses kohas. Tervitusnädal toimub septembri esimese 2 nädala jooksul: tudengid saavad kokku, avastavad ja pakuvad palju tegevusi (sportlikud tegevused, linnaekskursioon, kultuurikülastused jne).

Vaadake tervitusnädala videoid meie veebisaidilt!

 • Suvekool

2 nädalat loenguid, mis on pühendatud suurte mõõtmetega rajatiste (sünkrotronid, neutronite allikad) kasutamisele, koos loengutega Mamaselfi konsortsiumi õppejõududelt ning ekspertide ja teadlaste panustest kogu maailmast (vt üksikasjalikku programmi Mamaselfi veebisaidil). Seitse eksamit esindav eksam toimub suvekooli lõpus.

 • Staatuse koosolek

Mamaselfi staatusekoosolek toimub Šveitsis teise aasta mais. Kõik Mamaselfi magistriõppe 2 üliõpilased liituvad ja esitavad magistritöö väga ainulaadses õhkkonnas. Rikastav hetk ka ekspertide, teadlaste ja Mamaselfi vilistlaste ettekannetega.

MAMASELFI ÕPILASTE TESTIMONAALID

26 õpilast jagasid oma Mamaselfi kogemust videotega, mille leiate meie veebisaidilt: href = "https://www.mamaself.eu/testimonials

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise
Mamaself+
Viimati uuendatud August 25, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
6,000 EUR
3000 eurot aastas ELi tudengitele; 6000 eurot aastas mitte-Euroopa Liidu üliõpilastele
Deadline
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
End Date
aug 2022
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
Start Date
sept 2020
End Date
aug 2022
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
Start Date
sept 2020
End Date
aug 2022
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
Start Date
sept 2020
End Date
aug 2022
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
Start Date
sept 2020
End Date
aug 2022
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
Start Date
sept 2020
End Date
aug 2022
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
End Date
aug 2022
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
End Date
aug 2022
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
End Date
aug 2022
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
End Date
aug 2022
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
End Date
aug 2022
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Mai 15, 2020
12 February 2020 Deadline for non European students scholarship applications. 24 March 2020 Deadline for European students scholarship applications. 15 May 2020 Final deadline for all students.
End Date
aug 2022

Master Mamaself presentation