Materjaliteaduse magister

Üldine

Saadaval 3 asukohta

Programmi kirjeldus

Materjaliteaduse magister

Tippmeister

MaMaSELF on kaheaastane rahvusvaheline materjaliteaduse magistrikursus, mis õpetatakse täielikult inglise keeles, pakkudes mitut magistrikraadi ja mida on tunnustatud kui selle valdkonna Euroopa tipptaseme moodustist alates 2007. aastast.

Tippmeister

MaMaSELF-i magistrikursust peetakse Euroopa tippteadmiste moodustamiseks, mis kuulub Erasmus Munduse programmi alates 2007. aastast. Magister kavatseb koolitada tulevasi materjaliteadlasi ja -insenereid ülemaailmse nõudluse rahuldamiseks ja uute väljakutsetega toimetulemiseks.

Materjaliteaduse põhialuste õppekava ja tipptasemel eksperimenteerimismeetodite väljaõppe pakkumine, kuna see on saadaval suuremahulistes rajatistes, on tulevastele teadlastele ja inseneridele erakordne ettevalmistus.

MaMaSELF on kaheaastane täielikult inglise keeles õpetatav magistrikursus, mis annab mitu magistrikraadi. Programmi on välja töötanud kõrgelt tunnustatud Euroopa ülikoolide konsortsium (Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Poola), kes on hästi tuntud materjaliteaduse alal ning edendades tugevat suhtlust teadusuuringute ja tööstuspartneritega.

Magister kavatseb ette valmistada õpilasi materjalide ja nende rakendustega seotud teaduslike ja tehnoloogiliste probleemide lahendamiseks, mis on väga multidistsiplinaarne valdkond, ühendades füüsika ja keemia mitmeid aspekte.

Kursus on avatud paljudele kõrgetasemelistele taotlejatele, kellel on keemia, füüsika ja materjaliteaduse kursused

Õpilastel on erakordne teadustöö koolitusvõimalus konsortsiumi uurimisrühmade, seotud partnerinstitutsioonide ja suuremahuliste rajatiste tugeva võrgustiku kaudu kogu Euroopas ja kogu maailmas. Samuti soovitab Mamaself keskenduda energiaga seotud rakendustele (energia muundamine, salvestamine ja tõhusus, nanomaterjalid, geomaterjalid, nutikad materjalid). Programmi Mamaself üks konkreetne eesmärk on selgitada "Suuremahuliste rajatiste" kasutamist materjalide iseloomustamiseks ja väljatöötamiseks.

Mamaselfi lõpetanud üliõpilaste oskusi tunnustatakse mitte ainult tänu nende kõrgele teaduslikule tasemele, vaid ka tänu pehmetele oskustele, mida selline ainulaadne Erasmus Munduse programm võib tuua, eriti liikuvusradade tõttu vähemalt kahes erinevas riigis ja kohtumise õpilastega, töötajad ja õppejõud kogu maailmast. Mamaselfi tudengitest saavad põhiteadlased ja nad registreeruvad kohe pärast doktoriõppe lõpetamist või leiavad endale koha teaduskeskustes või tööstuses.

Kuue ülikooli konsortsium

Mamaselfi konsortsiumi kuulub 6 peamist Euroopa ülikooli materjaliteaduste, tehnikafüüsika ja keemia alal:

 • Rennes'i ülikool 1, Prantsusmaa,
 • Montpellieri ülikool, Prantsusmaa,
 • Müncheni Technische Universität (TUM), Saksamaa,
 • Müncheni Ludwig Maximilian University (LMU), Saksamaa,
 • Torino ülikool, Itaalia,
 • Adam Mickiewiczi ülikool, Poola.

Partneritel on suur taust materjaliteaduses ja pikk koostöö suurte mastaapidega. Need asuvad kultuuriliselt ja ajalooliselt rikastes Euroopa linnades. Õppe- ja teadustöö täieliku integreerimise kaudu on konsortsiumiülikoolid suutnud ühendada erinevad spetsialiseerumised ainulaadsesse kursuseprogrammi.

Erasmus Mundus programm

Programm Erasmus Mundus on tipptaseme märk. See programm on koostöö- ja liikuvusprogramm kõrghariduse valdkonnas . Selle eesmärk on parandada Euroopa kõrghariduse kvaliteeti ja edendada kultuuridevahelist mõistmist koostöö kaudu kolmandate riikidega.

Programmi eesmärk on tugevdada Euroopa koostööd ja rahvusvahelisi sidemeid kõrghariduses, toetades kvaliteetseid Euroopa magistrikursusi, võimaldades üliõpilastel kogu maailmast astuda kraadiõppesse Euroopa kõrgkoolides, samuti ergutades välismaal liikuvaid inimesi Euroopa üliõpilased ja teadlased kolmandatesse riikidesse .

Sissepääs

Liituge ainulaadse rahvusvahelise matemaatika magistriprogrammiga ja olete lõpetanud 6 Euroopa juhtivat ülikooli!

Euroopa-välised ja -üliõpilased on teretulnud kandideerima Mamaselfi magistrisse

Õpilastel peab olema

 • Bakalaureuseõpe (180 EAP) materjaliteaduses või sellega seotud erialadel: keemia, füüsika, geoteadus jne.
 • Hea inglise keele oskuse tõestamine, nt TOEFL CBT 230 ja PBT 550 IBT 80 / IELTS 6.5 või samaväärne, välja arvatud ingliskeelsetest riikidest pärit taotlejatele ja üliõpilastele, kes on keskhariduses või / ja ülikoolis omandanud inglise keele hariduse. Üliõpilastel, kes kavatsevad liikuda TUM-is, peab TUM-is vastuvõtmiseks olema järgmine tase: TOEFL IBT 88, CBT 234 / PBT 605
Taotlus

Õpilased peavad kandideerima veebis Mamaselfi rakenduse saidil :

 • Täitke veebivorm
 • Lisage soovitud dokumendid
  • Ärakirjad
  • Inglise keele tunnistus
  • Bakalaureusekraad (või kolmanda bakalaureuse aasta tunnistus)
  • Soovituskirjad
  • Pass
  • Pilt
Oluline teave rakenduse jaoks!
 • Minu Mamaselfi rakenduse sammud:
  • Lugege sisseastumisnõudeid, vajalike dokumentide loetelu ja tähtaegu
  • Koostage nimekiri dokumentidest, mida pean ette valmistama
  • Registreeri end inglise keele testile (kui mul pole kehtivat)
  • Kas minu diplom on tõlgitud ja ametlikult kinnitatud
  • Täitke avalduse vorm veebis
  • Küsige soovituskirju vastavatelt isikutelt
  • Kirjutage motivatsioonikiri
  • Tehke ärakirjadest tõestatud tõlgitud koopiad
  • Kontrollige veel kord, et lisan kõik nõutavad dokumendid
  • Esitage veebitaotlus

Palun vaadake ka Mamaselfi taotlusprotsessi täielikke üksikasju Mamaselfi taotluste saidil.

Õppemaksud

Mamaselfi õppemaksu summa on 6000 eurot aastas mitte-Euroopa Liidu üliõpilaste ja 3000 eurot ELi üliõpilaste jaoks.

Õppemaks tuleb tasuda igal aastal enne 30. juunit 1. magistriõppes ja enne 30. augustit 2. magistriõppes.

Need tasud hõlmavad kogu programmi, igas konsortsiumi ülikoolis pole muid tasusid.

Õppetasu sisaldab ka:

 • keelekursused igas kohas (prantsuse, saksa, itaalia, poola)
 • integratsiooninädala tegevused
 • suvekool
 • olekukoosolek (va reisimine), sealhulgas hotell ja söögid
 • kindlustus kogu maailmas (tervis, õnnetus, vastutus)
Valikumenetlus

Kõiki taotlusi hindavad kõigepealt Mamaselfi konsortsiumi professorid ja eksperdid.

Valitud abikõlblike kandidaatide hulgast annab konsortsium välja liikuvuse stipendiumid valikjärjestuses saadud hinde alusel.

Iga avalduse tulemused avaldatakse Mamaselfi taotluslehel. Euroopa-väliste tudengite tulemused avaldatakse märtsi keskpaigaks ja Euroopa tudengite tulemused avaldatakse igal aastal aprilli keskpaigaks.

Erasmus Mundus

Master Mamaself ehitati programmi Erasmus Mundus raames, mis pakub kultuuriliselt rikastavaid kõrgharidusvõimalusi nii Euroopa kui ka mujalt pärit üliõpilastele.

Erasmus Mundus magistrikursused on kõrgekvaliteedilised magistriõppe programmid, mida pakub vähemalt kolme Euroopa kõrgharidusasutuse konsortsium. Need kestavad ühe kuni kahe aasta jooksul ja annavad tunnustatud topelt-, ühis- või mitmekordse kraadi. Õpilased peavad õppima vähemalt kahes õppeasutuses.

Euroopa programm Erasmus-Mundus tähistab Euroopa Liidu kui kõrghariduse tippkeskuse edendamist. See toetab tugevalt kvaliteetseid magistrikursusi, et tõsta Euroopa kõrghariduse atraktiivsust kogu maailmas.

Programmi sisu

Magistriprogramm korraldatakse 4 semestrina, üle 2 aasta. Kõiki partnerülikoolides korraldatavaid kursusi õpetatakse inglise keeles. Mamaselfi üliõpilased peavad magistriõppe nõuete täitmiseks võtma 4 semestri jooksul kokku 120 ECTS ainepunkti.

Programm on korraldatud pedagoogilise jätkuna:

Kursus algab iga aasta septembris (1. semester), sealhulgas loengud, õpetused, seminarid ja tööpõhine uurimisprojekt.

Õpilased saavad alustada õpingute 1. aastat ükskõik millises viiest partnerülikoolist. 3. semestrit pakutakse ühes viiest teisest partnerülikoolist, samas kui 4. semestrit saab läbi viia tööstuses, ühes konsortsiumiülikoolis, LSF-is või mõnes partnerülikoolis (Jaapanis, USA-s, Vene Föderatsioonis, Brasiilias, Indias, Šveits).

Igas semestris võtavad üliõpilased 30 ainepunkti ainepunkti.

Mamaselfi magistrikursuse kestus on kaks aastat (120 EAP). Akadeemiline programm jaguneb kaheks aastaks 60 ECTS ainepunktiga igaühe eest. Õppe- ja eksamikeel on inglise keel. Õpilane viibib aasta ühes asutuses ja teine teises asutuses. Erasmus Munduse liikuvuseeskirjade osas peavad õpilased riiki vahetama 1. ja 2. aasta vahel. (Kaks aastat pole võimalik viibida Münchenis samas kohas). 4.semestriks on võimalik tagasi minna ühte kahest esimesest õppeasutusest.

Aasta 1

Esimene aasta koosneb loengutest ja praktikast ühes viiest ülikoolist, mille maht on 60 EAP. Õppetöö see osa toimub ühes viiest konsortsiumi kuuluvas Euroopa juhtivas ülikoolis:

 • Rennes'i ülikool 1
 • Montpellieri ülikool
 • Technische Universität München
 • Ludwig Maximilians Universität München
 • Torino ülikool

Esimese aasta lõpus peab õpilane vahetama riiki ja asuma teise õppeasutusse.

Õpilased saavad vähemalt 2 Euroopa magistridiplomit, üks iga õppeasutuse kohta.

2. aasta

Suvekool

Teine õppeaasta algab kahenädalase suvekooliga, kus nii loengud kui ka praktikad (mis üldjoontes vastavad 7 EAP-le) pakuvad suurepärase sissejuhatuse „suuremahuliste rajatiste“ kasutamisse. Loengute tuumiku annavad kõigis neljas ülikoolis (W. Paulus, P. Rabiller, W. Petry ja W. Schmahl, C. Lamberti) vastutavad magistrandid, kellel on selles tohutu taust. ala. Igal aastal toetatakse põhiloenguid spetsiaalsete seminaridega, mida viivad läbi teised ülikooli kolleegid ja teadlased, kes tulevad otse riiklikest või Euroopa suuremahuliste rajatiste keskustest.

Selle kahe nädala jooksul valib üliõpilane magistritöö teema õppeasutuste töötajate pakutud õppeainete loendist.

2. aasta

Teise aasta esimese semestri jooksul peab iga üliõpilane kolima ühele neljast teisest ülikoolist. Esimene semester koosneb loengutest ja praktikast (30 EAP, vrd programm konsortsiumi igas ülikoolis). Teise aasta teisel poolaastal peab üliõpilane läbima magistritöö, mis annab ka 30 EAP-d. Lõputöö võtab kuus kuud ja on üldiselt tihedas seoses „Suurte mõõtmetega rajatiste“ kasutamisega rakendus- või akadeemilises uurimisprobleemis.

Uurimisteemat saab juhendada ja see võib asuda suurtes skaalarajatistes, kuid seejärel juhendab seda ühiselt ühe konsortsiumi asutuse nõustaja. Uurimistöö lõpetatakse kirjaliku väitekirjaga, mis tuleb kaitsta komisjoni ees.

Õpilased võivad läbida oma magistritöö mõnes muus partneriasutuses Jaapanis (Kyoto ülikool, Tokyo tehnoloogiainstituut) Šveitsis (PSI / ETH Zürich) või Indias (IIT Madras), Cornelli ülikoolis (USA), Connecticuti ülikoolis (USA).

Teadlased kogu maailmast

Samuti annavad oma panuse teadlased väljastpoolt Euroopat, Jaapanist (Kyoto ülikool, materjalide uurimise instituut ja Tokyo tehnoloogiainstituut) ja Venemaalt (Lõuna föderaalne ülikool) Connecticuti ülikoolist, Cornell (USA) IIT Madras (India). eesmärgiga näidata väljavaateid mujalt kui Euroopa riikidest, samuti teadureid suurtest rajatistest ja tööstuse eksperte.

Kaptenitöö

Programmi Mamaself neljas semester on pühendatud magistritööle.

Magistritöö viiakse läbi ühes Mamaselfi konsortsiumi ülikoolis (Rennes1 ülikool, Montpellieri ülikool, LMU, TUM, Torino ülikool) või suuremahulistes ruumides (vt loendilehte Partnerinstitutsioonid). Euroopa tudengid saavad läbida ka magistritöö väljaspool Euroopat asuvates partnerinstitutsioonides: USA, Brasiilia, Jaapan, VENEMAA, INDIA, ŠVEITS (vt loetelu ja üksikasju leheküljel Partnerinstitutsioonid).

Magistritöö kestab märtsist juulini umbes 5 kuud. Õppeained pakutakse välja septembris ja neid tutvustatakse Mamaselfi suvekoolis.

Magistritöö töö tulemusi tutvustavad magistrandid 2 maikuus toimuval iga-aastasel kohtumisel (staatuse koosolek). Õpilased annavad ülevaate oma teadustööst konverentsil, kus osalevad kõik Master 2, konsortsiumi professorid ja kutsutud eksperdid.

Üliõpilaste stipendiumid

Üliõpilased, kes soovivad osaleda Master Mamaselfis, võivad saada stipendiumi. Master Mamaselfi kestus on 2 aastat, EACEA annab Mamaselfile Erasmus Munduse programmi raames toetusi ja kestab 2 õppeaastat.

Olen väljaspool Euroopat

Kui olete kraadiõpp mitte-Euroopa riigist, kuulute "partnerriikidesse" (kõik maailma riigid, välja arvatud 28 ELi liikmesriiki, Island, Norra, Liechtenstein).

Abikõlblikkus

Neid stipendiume antakse parimatele õpilastele konkurentsipõhiselt. Stipendium katab teie reisi- ja elamiskulud ning õppetasud kogu kursuse vältel Euroopas.

Kolmanda riigi (kõik riigid peale 28 EL-i liikmesriigi, EMP-EFTA riikide (Island, Liechtenstein ja Norra)) ja ELiga ühinemise kandidaatriikide kodanikud. Ei ela üheski UE liikmesriigis või osalev riik.

Türgi üliõpilased saavad taotleda stipendiumi Euroopa riikidest.

Stipendium ELi mittekuuluvatele üliõpilastele (partnerriigid): 43 000 eurot kaheks õppeaastaks.

Olen eurooplane

Kui olete lõpetanud üliõpilase ühest 28st EL-i liikmesriigist, Islandilt, Norrast, Liechtensteini, Türgi või endise Jugoslaavia Makedoonia Vabariigist, võite saada stipendiumi kaheaastase programmi jaoks. Stipendiumid antakse välja konkursi korras.

Stipendium katab teie reisi- ja elamiskulud kogu programmi kestel.

Stipendium EL-i tudengitele (programmi osalisriigid): 37 000 € kaheks õppeaastaks.

Spetsiifiline stipendium Ladina-Ameerikale

Programmi Erasmus Mundus raames saavad Ladina-Ameerika üliõpilased saada EACEA-st eritoetust Master Mamaselfis osalemiseks.

Selle stipendiumi taotlus sisaldub Master Mamaselfile esitatud avalduses.

Stipendiumi suurus: 43 000 € kaheks magistriõppeaastaks.

MAMASELFSED ÜRITUSED

3 peamist sündmust programmi Mamaself jooksul:

 • Tervitusnädal

Enne loengute pidamist konsortsiumi kõigis kohtades kogunevad kõik Master 1 Mamaselfid Rennesse tervitusnädalaks. See tervitusnädal on üks kolmest programmi põhisündmusest, kus õpilased kohtuvad spetsiaalses kohas. Tervitusnädal toimub septembri esimese 2 nädala jooksul: tudengid saavad kokku, avastavad ja pakuvad palju tegevusi (sportlikud tegevused, linnaekskursioon, kultuurikülastused jne).

Vaadake tervitusnädala videoid meie veebisaidilt!

 • Suvekool

2 nädalat loenguid, mis on pühendatud suurte mõõtmetega rajatiste (sünkrotronid, neutronite allikad) kasutamisele, koos loengutega Mamaselfi konsortsiumi õppejõududelt ning ekspertide ja teadlaste panustest kogu maailmast (vt üksikasjalikku programmi Mamaselfi veebisaidil). Seitse eksamit esindav eksam toimub suvekooli lõpus.

 • Staatuse koosolek

Mamaselfi staatusekoosolek toimub Šveitsis teise aasta mais. Kõik Mamaselfi magistriõppe 2 üliõpilased liituvad ja esitavad magistritöö väga ainulaadses õhkkonnas. Rikastav hetk ka ekspertide, teadlaste ja Mamaselfi vilistlaste ettekannetega.

MAMASELFI ÕPILASTE TESTIMONAALID

26 õpilast jagasid oma Mamaselfi kogemust videotega, mille leiate meie veebisaidilt: href = "https://www.mamaself.eu/testimonials

Viimati uuendatud sept 2019

Teave kooli kohta

The Mamaself Consortium includes 6 primary European Universities in the field of Materials sciences, Engineering Physics, Chemistry: University of Rennes 1, France, University of Montpellier, France, ... Loe edasi

The Mamaself Consortium includes 6 primary European Universities in the field of Materials sciences, Engineering Physics, Chemistry: University of Rennes 1, France, University of Montpellier, France, Technische Universität of München (TUM), Germany, Ludwig Maximilian University in München (LMU), Germany, University of Torino, Italy, Adam Mickiewicz University, Poland. The partners have a large background in materials science and a long collaboration with Large Scale Facilities. They are located in culturally and historically rich European towns. Through full integration of teaching and research, the consortium universities have managed to bring together different specializations in a unique course program. Näita vähem
Rennes , Allée des Républicains Espagnols , München , München , Torino , 81 + 5 Rohkem Vähem