Magister Arvutiteadus

Üldine

Programmi kirjeldus

132597_Computing.jpg

Infotehnoloogia magistriprogramm

Kas soovite laiendada oma teadmisi probleemide lahendamisel ja programmeerimisel? Infotehnoloogia magistriprogramm on suunatud õpilastele, kes soovivad valdkonnast veelgi paremini aru saada ja kujundada välja teaduslik hoiak, mida iseloomustavad loogilised mõttekäigud ja kriitiline analüüs. Pärast kraadi omandamist võite asuda doktorantuuri või arvutusteaduse arendustöösse ettevõttes.

Programmi jälgimiseks on vajalik algoritmiliste probleemide lahendamise teoreetilised teadmised ja praktilised oskused, sealhulgas hästi arenenud programmeerimisoskused. Eelkõige peab oskama programmeerida programmeerimiskeeltes nagu C, Java ja Python ning vajadusel kiiresti tutvuda muude programmeerimiskeeltega. Peate olema tuttav ka diskreetse matemaatika põhialustega ja arvutusteooria põhimõistetega, näiteks automaadid, ametlikud keeled, arvutatavus ja arvutuslik keerukus.

Lõputöö lõpetab õpingud

Programmi esimese semestri jooksul võtate neli kursust, millest kaks on kohustuslikud: tehisintellekt - meetodid ja rakendused ning tõhusad algoritmid. Kaks ülejäänud kursust on andmebaasisüsteemi põhimõtted ja arvutuslik keerukus. Kaks viimast pole kohustuslikud, kuid on eelvalitud ja väga soovitatavad. Programmi lõpus lähete pärast mitmete valikainete kursuste vastuvõtmist kursusele Üliõpilaste konverents arvutustehnika alal, mis annab praktilise sissejuhatuse teaduslikku kirjutamisse. See kursus valmistab teid ette magistritööks, mis koosneb 30 EAP-st ja mis lõpetab teie õpingud.

Tarkvaraarendus

Programmi kursused koosnevad erinevat tüüpi ülesannete ja laboratoorsete töödega seotud loengutest, seminaridest, rühmatöödest ja õpetustest. Need ülesanded on tavaliselt kohustuslikud ja koosnevad sageli mingist tarkvaraarendusest. Arvestage 40-tunnise töönädalaga, isegi kui kavandatud tunde on vähem. Eeldatakse, et korraldate oma töö ise viisil, mis sobib teile ja teie õpingutele.

Teie õpetajad on ka teadlased valdkondades, kus nad õpetavad. Kogu õppetöö toimub inglise keeles.

Lisateave programmi veebilehel

Kraad ja karjäär

Programmi iseloomustav teaduslik mõtteviis annab tugeva aluse tulevasteks doktoriõppeks, kuid võimaldab ka iseseisvalt töötada tööstuse spetsialiseeritud ametikohtadel. Oma tulevase töökoha võite leida ülikoolist või erauuringute instituudist või sellistest ettevõtetest nagu Ericsson, Facebook, Volvo, Tieto või valdav arv väiksemaid IT-ga seotud ettevõtteid.

Ühised ametinimetused:

  • Teadlane
  • Projektijuht IT-äris
  • Süsteemide arendaja
  • Algoritmi kujundaja
  • Andmekonsultant

Jätkake doktorantuuris

Pärast kraadi omandamist saate kandideerida arvutiteaduse või sellega seotud valdkondade doktorandi ametikohtadele kogu maailmas. Võite töötada ka tööstuses, kus kõrgelt haritud arvutiteadlased on väga nõutud, või avalikus sektoris.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society.

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society. Näita vähem