Magister arenenud materjalides: uuenduslik ringlussevõtt

Üldine

Saadaval 6 asukohta

Programmi kirjeldus

AMIRi kohta

AMIRi magistriprogramm arenenud materjalides: uuenduslik ringlussevõtt keskendub toorainete väärtusahelale, pöörates erilist tähelepanu ringlussevõtule. Programm ühendab sügavad tehnilised teadmised materjalide ringlussevõtu kohta ettevõtluse ja innovatsiooni kõrgetasemelise koolitusega, andes õpilastele oskused, mida nad vajavad ringlussevõtu sektori mängude vahetamiseks. EIT-märgisega magistriprogrammina on AMIRi välja töötanud ja tarninud toorainete valdkonnas ELi parimate ülikoolide konsortsium. AMIRi õpilased õpivad oma koolituse raames kahes erinevas Euroopa riigis ja saavad EIT RawMaterialsilt mitmesuguseid soodustusi, sealhulgas suvekoolid, võrgustikuüritused ja rahaline toetus. Kõik õpetamine ja hindamine toimub inglise keeles.

AMIR-i õpilased saavad kasu kõrgetasemelisest haridus- ja teaduskeskkonnast, sealhulgas juurdepääsu kõrgtehnoloogilistele laboritele. Kvaliteetne praktika koos kohustusliku rahvusvahelise ja sektoritevahelise liikuvusega tagab õpilastele praktilise kogemuse ja oskused, mis on vajalikud ringlussevõtu professionaalide vahetamiseks.

Programmi struktuur

Magistriprogrammi esimene aasta toimub Bordeauxi ülikoolis Prantsusmaal või Lissaboni NOVA ülikoolis Portugalis. Õpilased õpivad tundma toorainete väärtusahela üldisi ja tehnilisi aspekte (üldkeemia, materjaliteadus, materjalide elutsükkel), samuti EIT-märgisega programmist oodatavaid peamisi õpitulemusi: jätkusuutlikkus, intellektuaalne muundamine, väärtushinnangud ( eetilised, teaduslikud ja jätkusuutlikkuse probleemid), loovus, innovatsioon, juhtimine ja ettevõtlus.

Teine aasta toimub ühes teises partnerülikoolis, võimaldades tudengitel omandada erialaseid teadmisi oma huvivaldkonnas. Sellele järgneb tööstuspraktika ja magistritöö valmimine.

Osalevad ülikoolid

 • Bordeauxi ülikool (Prantsusmaa)
 • NOVA ülikool Lissabonis (Portugal)
 • TU Darmstadt (Saksamaa)
 • Liège'i ülikool (Belgia)
 • Madridi polütehniline ülikool (Hispaania)
 • Miskolci Ülikool (Ungari)
110552_ScreenShot2019-02-17at8.25.03AM.png

Innovatsioon ja ettevõtluskoolitus

EIT-märgisega programmina integreerib AMIR Master oma õppekavasse ettevõtluse ja innovatsiooni kõrgetasemelise koolituse, andes õpilastele oskused, mida nad vajavad, et saada ringlussevõtu sektoris mänguregulaatoriteks.

 • 1. aastal keskendub juhtiv innovatsiooni- ja ettevõtlusmoodul turule / kliendile orienteeritusele ja koostööle sidusrühmadega. Õpid õppima arendama ja rakendama kliendi / kasutaja fookuse mõtlemist, samuti huvirühmade tuvastamist ja koostööd. Eesmärk on koolitada tuleviku ettevõtjaid, kes suudavad luua uuenduslikke projekte, mõista probleeme, avastada vajadusi ja töötada välja lahendusi.
 • Bordeauxi ülikool teeb tihedat koostööd inkubaatori 'IRA' ja tehnoloogiasiirde organisatsiooniga 'AST'. Need on avatud AMIRi tudengitele ja on tihedas koostöös ülikooli laboritega, kus kõik AMIRi tudengid veedavad praktika ajal 8 nädalat.
 • Tööstusseminarid võimaldavad AMIRi üliõpilastel õppida otseselt mõnest sektori olulisematest tööstusharudest. Näiteks Prantsusmaa alternatiivenergia ja Aatomienergia komisjon; ArcelorMittal, maailma suurim terasetootja ja üks metalli ringlussevõtu peamisi osalejaid; ja Veolia, maailma juhtiv vee-, jäätmete- ja energiahalduse alal.
 • Tööstuse praktikad annavad AMIR-i õpilastele kuni kuue kuu pikkuse kogemuse tööstus- või uurimispartneriga, omandades laialdase tegeliku kogemuse teadustöös või tööstuses. Partnerite hulka kuuluvad Arkema, ArcelorMittal, Veolia ja Fraunhofer, tagades, et õpilased omandavad oma õpingute lõpetamisel töö leidmisel või ettevõtjaks saamisel vajaliku tipptaseme kogemuse.

Professionaalsed profiilid pärast lõpetamist

"Valisin uuringuks AMIR-magistriõppe, et laiendada oma keemiaõpingute ulatust, mis võimaldab mul mõista, kuidas materjale saab ühiskonna hüvanguks manipuleerida. Pärast kooli lõpetamist on mul eesmärk kasutada oma teadmisi keemiliste ja füüsikaliste ainete kohta jätkusuutlikkuse karjäär R

Kas olete õpilane, kes on:

 • Kas olete huvitatud toormaterjalide väärtusahelast?
 • Soovides teha vahet jäätmetega seotud väljakutsetega toimetulekul ning aidata kaasa nende probleemide jätkusuutlike lahenduste väljatöötamisele?
 • Kas olete motiveeritud aega veetma ringlussevõtu sektori tippettevõtete ja teadusorganisatsioonidega töötades?
 • Vajalik saada ettevõtjaks või intrapreneuriks, kes teeb innovatsiooni?

Siis võiks AMIR-programm olla teie jaoks!

AMIR-i programmi lõpetanud saavad täielikult ringlussevõtu valdkonnas ametialase rolli:

 • Protsessi optimeerimine
 • Materjalide disain
 • Taimede manustamine
 • Projektijuhtimine

Lisaks on kogutud oskused laialdaselt nõutavad sektorite vahel, sealhulgas info- ja kommunikatsioonitehnoloogiad, hoonete ehitus, energeetika, masinate tööriistad ja liikuvus. Lõpetajad saavad ka vajalikud oskused ja teadmised oma ettevõtte asutamiseks või müügi- ja turundustööks.

Lõpuks, doktoriõpe on veel üks võimalus ja AMIR-programmi lõpetanutel on täielik võimalus doktorikraadiks sisenemiseks. ringlussevõtu sektori programmid insenerikarjääri või akadeemiliste teadusuuringute jaoks.

Tasud

Programmi aastased tasud 2019. – 2021. Aasta väljaande jaoks on 2000 eurot aastas ELi tudengite jaoks ja 4000 eurot aastas ELi mittekuuluvate rahvusvaheliste tudengite jaoks

Stipendiumid

Üliõpilastele, kes algavad 2020. aasta septembrist, on EIT-Label stipendiumid EIT RawMaterialsilt saadaval 13 500 euroga iga abikõlbliku õpilase kohta. Lisateavet EIT-Labeli stipendiumide määramise ja selle kohta, kes on abikõlblikud, pöörduge otse koordineeriva ülikooli poole aadressil amir-master@eitrawmaterials.eu.

Taotlus

Taotlused programmi AMIR väljaande 2020-2022 jaoks on avatud alates 2020. aasta algusest. Üksikasju leiate aadressilt www.amir-master.com.

Kes saab taotleda?

Programm annab magistrikraadi (120 EAP) ja on suunatud kandidaatidele, kellel on keemiateaduste bakalaureusekraad kõrgtehnoloogiliste teadmistega (vähemalt 3 aastat õpet või 180 EAP) või keemia bakalaureusekraad, Füüsikalis-keemia, materjalide (või matemaatika) teadused.

valikukriteeriumid

Kandidaatide valimine on koostööprotsess partnerasutuste vahel ja põhineb konsensusel. Valikumenetlus põhineb akadeemilistel kvalifikatsioonidel, kvaliteedi- ja kvantitatiivsetel aspektidel:

 • Akadeemiline taust
 • Motivatsioonikiri
 • Keeleoskus
 • Töökogemus
 • Ettevõtluspotentsiaal

Õpilaste valiku taotlemise protsess

1. etapp: Kõik taotlused tuleb esitada meie veebisüsteemi kaudu ja ülaltoodud tähtajaks. Kui teil on üks kohustuslik dokument, võite selle asemel saata seletuskirja või saata e-kirja aadressile amir-master@eitrawmaterials.eu.

2. etapp: õpilastega, kelle taotlus läbib motivatsiooni ja inglise keele oskuse põhjal esimese astme edukalt, võetakse ühendust märtsi lõpus ja kutsutakse osalema aprilli alguses Skype'i intervjuus. Selles etapis edukaks saanud kandidaadid ja reservnimekirja valitud kandidaadid saavad sellest e-kirja ühe nädala jooksul pärast vestlust.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The AMIR Master program focuses on the raw material value chain, with particular emphasis on recycling.

The AMIR Master program focuses on the raw material value chain, with particular emphasis on recycling. Näita vähem
Bordeaux , Lissabon , Darmstadt , Liège , Madrid , Miskolc + 5 Rohkem Vähem