Magister arenenud materjaliteaduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Magister arenenud materjaliteaduses

Magistriõppes "Advanced Materials Science" keskendutakse uute ehitusmaterjalide uurimisele, mida kasutatakse kosmosetehnikas, täpses masinaehituses, meditsiinis, infotehnoloogias ja muudes valdkondades. Programmiga tegeletakse ka mõõtmiste põhiliste füüsiliste põhimõtete, materjalide omaduste uuringu kaasaegsete analüütiliste meetodite ja nende tootmise meetodite uurimisega. Programm on mõeldud üliõpilastele, kes on saanud bakalaureusekraadi tahkisfüüsikas, materjaliteaduses, nanomaterjalides või metallurgias.

Selle programmi õppekava on inglise keel.

MS programmi tähtsus

Uued materjalid avastati ja uuriti peamiselt rusikareegliga. Kuid tänu pidevatele kasvavatele tööstuslike ootustele uute materjalide suhtes, millel on lai valik erinevaid omadusi, tuleb välja töötada tugevad ja usaldusväärsed teoreetilised põhjused, mis on tingitud praktilistest katsetest, et saavutada selles valdkonnas suuremat edu.

Teine osa programmist on keskendunud materjalitootmise tehnoloogia edendamisele. Näiteks viivad polükristallilistest Ni-põhistest supersulamitest üksikute kristallide ümberpaigutamine, Re ja Ru sulamine ja kuuma isostaatilise rõhu kasutamine viie põlvkonna gaasiturbiinmootorite turbiiniplokkide materjalide loomiseks kõrge - temperatuuri tugevus 30% rohkem.

Oskused

Programm aitab õpilastel leida sobivaid lahendusi kaasaegsetele teadusprobleemidele materjaliteaduses, samuti mõista materjalide disaini põhimõtteid erinevatel eesmärkidel, teoreetilist (termodünaamilist, kineetilist, struktuurset jne) ja katsemeetodeid, arvutimudeli meetodeid. Programm aitab valida materjalide tootmise optimaalsed režiimid, hinnata eksperimentide esialgseid kulusid ja nende vähendamise viise, õpetab õpilasi meeskonnatöös efektiivsemaks ja efektiivsemaks ning rakendama oma praktilisi tulemusi reaalses keskkonnas.

Põhikursused

 • Tahkete faaside aatomi struktuur
 • Materjaliteaduse termodünaamika ja kineetika
 • Difusioon tahkistes
 • Materjalide füüsikalised omadused
 • Metallide korrosioon ja kaitse
 • Magnetmaterjalid
 • Materjaliteadus: deformatsioon ja luumurd, mehaanilised omadused, spetsiaalsed metallide sulamid
 • Pindade ja liideste uurimise meetodid
 • Numbrilised meetodid ja arvuti modelleerimine
 • Mitmekomponentsed nanostruktuuriga katted
 • Amorfsed metallide sulamid
 • Metallmaterjalide mehaaniline spektroskoopia

Pärast sisseastumiseksamite sooritamist töötab üliõpilane välja oma individuaalse klasside ajakava ning määratleb peamise erialavaldkonna, millele tema teadustöö keskendub. Igal üliõpilasel on teaduslik nõustaja, kes juhib neid programmi haridus- ja praktilistes etappides ning aitab neil töötada oma väitekirjaga.

Tavaliselt toimub enamik teoreetilisi kursusi programmi 1. ja 2. osas, kuid teatud klassid võivad toimuda ka kolmanda ametiaja jooksul. Programmi järgides viivad õpilased läbi teadus- ja eksperimentaalset tööd kas MISiS laborites või Venemaa Teaduste Akadeemia instituudis (Füüsilise keemia instituudi MISiS instituut ja materjaliteaduse ja metallurgia instituut).

Enamik uurimistöid tehakse programmi kolmanda ametiaja jooksul. Teadustöö lõpetamisel koostavad õpilased uurimiskonto, mis on osaliselt kaetud nende väitekirjaga.

Neljanda ametiaja jooksul tegelevad õpilased peamiselt oma väitekirjaga.

Pärast programmi lõpuleviimist saavad üliõpilased, kes ei ole oma magistritööd ette valmistanud, saanud sertifikaadi ja need, kes seda ette valmistasid ja kaitsesid, - magistrikraadi "Advanced Materials Science".

Sissepääs

Rahvusvaheliste magistriprogrammide vastuvõtmine MISiS on avatud nii vene kui ka rahvusvahelistele üliõpilastele. Arvestades, et kõik klassid viiakse läbi inglise keeles, soovitame inglise keelt emakeelena kõnelejatel enne vastuvõtmist saavutada vähemalt 525 (paberil) või 200 (arvutipõhine) TOEFL-skoor. Kaheaastase magistriprogrammi MISiS peab taotlejal olema bakalaureusekraad seotud valdkonnas. Õppekava lõpuleviimisel MISiS saab taotleja Vene riigi diplomi ja Euroopa diplomilisa.

Vastuvõtu tähtaeg

Taotluse esitamise tähtaeg 2019. aasta sügiseks on 10. august 2019, kuid rahvusvahelisi üliõpilasi soovitatakse tungivalt taotleda 20. juuliks 2019 .

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

With over 100 years of experience educating in the fields of scientific research, technology, and metallurgy, The National University of Science and Technology MISIS has a proud and distinguished hist ... Loe edasi

With over 100 years of experience educating in the fields of scientific research, technology, and metallurgy, The National University of Science and Technology MISIS has a proud and distinguished history. Established in 1918, the University originated as the Department of Metallurgy in the Moscow Academy of Mines, and in the following decades has undergone several transformations before achieving its current designation as a national research university. Näita vähem