Magister digitaalsetes kunstides ja disainis

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmi kirjeldus

Programm "Digitaalne kunst ja disain" on üks uuenduslikumaid magistriõppe valdkondi. Igal aastal tungivad digitaalsed tehnoloogiad sügavamalt kõikidesse inimelu valdkondadesse. Kunst ei ole erand. Oluline erinevus selles kunstivaldkonnas on see, et digitaalsed kunstnikud ja disainerid on tavaliselt seotud kõrgtehnoloogiatega seotud tegevusega ning on seetõttu teaduse ja tehnoloogia arendamise esirinnas.

Selle haridusprogrammi eeliseks on laiem lähenemine mitte ainult sisekujunduse ja väliskeskkonna, vaid ka linnaürituste, festivalide, näituste jne rollile ja protsessile. ainepõhine ja ruumiline ja digitaalne keskkond ning annab metoodilisi soovitusi, mis võivad seda oluliselt parandada, samuti projekti otse ellu viia.

Infotehnoloogia, loomingulise programmeerimise ja kaasaegse digitaalse varustuse uurimiseks mõeldud distsipliinid võimaldavad teil tungida digitaalse artefakti loomisprotsessi ja luua digitaalse kunsti teoseid, et täielikult mõista nende loomise tehnoloogia võimalusi.

Magistriõpe õppeprotsess on ehitatud nii, et üliõpilased süvendaksid oma teadmisi ja oskusi info- ja kommunikatsiooni-, korraldus- ja juhtimistegevuses. Seda hõlbustab disainifirmade ja stuudiodega tutvumine, kus üliõpilased on kaasatud uuenduslikku tööd.

Programmi eesmärk

Koolituse ajal laiendavad magistriõppe üliõpilased oma teadmisi kunstilise, loomingulise ja projektitöö valdkonnas disaini ja digitaalse kunsti valdkonnas. Lisaks õpivad nad jätkuvalt akadeemilist joonistamist ja maalimist ning loovad tihti tegelikke loomingulisi töid, nii et õppeprotsessis osalevad nad aktiivselt erinevatel kunstinäitustel ja võistlustel.

Karjäärivõimalused

Disaini ja digitaalse kunsti kombinatsioon võimaldab lõpetajatel teostada edukat praktilist disaini ja loomingulist kunsti, mis põhineb digitaalsete tehnoloogiate mõistmisel ja pädeval kasutamisel.

Disainer ja digitaalne kunstnik on valdkonna-ruumilise, kunstilise ja digitaalse keskkonna ümberkujundamise professionaal:

 • õpib subjekti-ruumilise keskkonna moodustumise seaduspärasusi ja ennustab selle arengut;
 • loob sisekujundusprojekte objekti sisu ja digitaalse varustusega;
 • korraldab erineval tasemel aktsioone ja üritusi - linnafestivalilt digikunsti näituseni;
 • loob digitaalse kunsti esemeid;
 • pakub konsultatsioone eri tüüpi subjekti-ruumilise ja digitaalse keskkonna korraldamisel;
 • õpetab erinevat tüüpi ja liiki mugava keskkonna moodustamise põhimõtteid;
 • teeb eksperdihinnangu lõpuleviidud projektide ja objekti-ruumilise ja digitaalse keskkonna ümberkujundamise kohta.

Õppimise kestus

2 aastat, täistööajaga

Õppekava (programmi struktuur)

Põhikursused:

 1. Akadeemiline joonistamine ja maalimine.
 2. Kunstihaldus (intellektuaalomandi kaitse ja rahvusvaheline õigus).
 3. Loov programmeerimine.
 4. Loomingulised tehnoloogiad digitaalses disainis
 5. Uurimistöö.

Valikained:

1. 3D-modelleerimine ja animatsioon.

2. 2D- ja 3D-animatsioon.

3. Digitaalse kunsti objektid avalikus ruumis (Ambient Design).

4. VR-maailmad.

5. Infograafika.

6. Kujundusprojekteerimise ajalugu ja metoodika.

7. Arvuti esteetika.

8. Digitaalsete kunstiobjektide tajumise psühholoogia

Sissepääsu nõuded

 • Taotlejal peaks olema bakalaureuse- või spetsialistikraad kunstis ja humanitaarteadustes. Asjakohane diplom tuleks välja anda viimase viie aasta jooksul.
 • Sissepääsutesti edukaks sooritamiseks vajab taotleja mõningaid teadmisi ajaloo, disaini ja disaini meetoditest, samuti digitaalse kunsti põhiteadmistest ja sellega seotud metoodikast.
 • Taotlejal on eeldatavasti võimalik inglise keelt rääkida ja vajadusel vene sõnastikku lugeda ja tõlkida.

Programm õpetatakse

Inglise

Koolitusbaas

Magistriõppe üliõpilasel on praktiline väljaõpe magistritöö teemal väidetuga lähedastes või sarnastes asutustes ja organisatsioonides, seetõttu on praktikapank väga mitmekesine. See võib olla: linnavalitsus, ostu- või meelelahutuskeskused, haridus- ja meditsiiniasutused, kohvikud ja restoranid, samuti reklaamiagentuurid või disainifirmad. Igal juhul on bakalaureuseõppega kursis asutuse tööga, selle paiknemise, õppeaine-ruumilise keskkonna ja digikunsti elementide kasutamise võimalustega, lisaks antakse juhendid nende rakendamise meetodite täiustamiseks.

Kestus ja hind

Alguskuupäev: 1. september 2020

Kestus: 2 aastat Täistööajaga

Hind: 2500 USD aastas

Tähtaeg: 30. juuni 2020

Kontakt

Lenini tänav, 38, Magnitogorski linn, Tšeljabinski piirkond, Vene Föderatsioon, 455000

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Nosov Magnitogorsk State Technical University (NMSTU) is one of the most credible and reputable multiple- discipline technical universities and scientific centers in Russia. Representing a widespread ... Loe edasi

Nosov Magnitogorsk State Technical University (NMSTU) is one of the most credible and reputable multiple- discipline technical universities and scientific centers in Russia. Representing a widespread infrastructure, sophisticated material resources and high intellectual potential, our University became an internationally recognized research school; it has a wide range of cultural and scientific ties with both Russian and overseas universities. Näita vähem