Magister disainis tulevastele futuuridele

Üldine

Programmi kirjeldus

Sissejuhatus

Master for Design for Emergent Futures (MDEF) korraldab Kataloonia Arenenud Arhitektuuri Instituut ja ELISAVA Barcelona Disaini- ja Inseneriteaduskond koostöös Fab Akadeemiaga.

Master on üheksa kuu pikkune kogemus (praegu arendatakse teist aastat) õpilastele, kes soovivad laiendada oma fookushuve ja omandada oskused protestidest prototüüpideks muutmiseks, ideedest tegevusteks ja kes tegelevad ümberkujundamise missiooniga asjade hetkeseis ühiskonnas. Programm on üles ehitatud neljas kriitilises etapis: uurimine, instrumentatsioon, refleksioon ja rakendamine. Nende nelja sammu kaudu on kapteni eesmärk pakkuda strateegiline visioon ja tööriistad disaineritele, sotsioloogidele, majandusteadlastele ja arvutiteadlastele, et saada muutuste esindajateks mitmetes professionaalsetes keskkondades. Programmi fookus on toodete, platvormide ja juurutamiste vormis kavandatavate sekkumiste kavandamisel, mille eesmärk on toota uusi tekkivaid futuure, analüüsides eelnevalt ühiskonna ja tööstuse praegusi väljakutseid.

Õpilasi julgustatakse töötama mitmel skaalal (bittidest geograafiani), et kavandada ja katsetada sekkumisi reaalses maailmas. Selle programmi teoreetiline ja praktiline sisu pakub välja uurimusliku teekonna, et mõista ja kritiseerida häirivate tehnoloogiate - muu hulgas digitaalse valmistamise, plokiahela, sünteetilise bioloogia, tehisintellekti - rolli väljakujunenud korra muutmisel. Samal ajal arendavad üliõpilased MDEFi ajal hübriidprofiili, milles on segatud mitmesugused (tehnilised ja inimlikud) oskused, mida rakendatakse projektide rakendamisel.

Lõpetajad selle meistrid on lai ja informeeritud nägemus tehnoloogia mõju ettevõtetele, haridusele, ühiskonnale ja kultuurile, ning on prototüüp ja katsetamine mõned neist tehnoloogiatest stuudiod (teadus, disain ja arendamine). Magistriõpe ajal julgustatakse mitmeid potentsiaalseid koostööid tööstuse, valitsuse ja muude kutseharidussektoritega, et töötada välja mõjukamad projektid. IAAC ja Fab Lab Barcelona on teinud koostööd järgmiste organisatsioonidega: Nike, IKEA, Airbus, Festool, Ajuntament de Barcelona, UN-Habitat jt. ELISAVA on teinud koostööd teiste firmadega nagu Agbar, Cisco Systems, Hewlett Packard, DUPONT, SUEZ, SEAT, Yamaha.

MDEF LÜHISELT
Väljaanne 3. väljaanne
Kraad Magister kujunemisjärgus tulevikutele
Direktorid Tomás Díez, Oscar Tomico
Autorid 75 EAP
Kestus 9 kuud oktoobrist 2020 kuni juunini 2021 - täiskohaga
Keel Inglise
Õppemaksud

Mitte-EL: 16 000 eurot

EL: 12 800 eurot

Sissepääs Bakalaureusekraad või kõrgem kraad tööstusdisaini, tootedisaini, linnakujunduse, graafilise disaini, interaktsioonide disaini, arvutiteaduse, tehnika (mehaaniline, keemia, toode, materjal), sotsioloogia, antropoloogia, majanduse ja muudes seotud kutsealades.

Miks kujunevad väljakujunenud futuurid?

Me elame kiirete muutuste hetkel, kus uued majanduslikud, keskkonnaalased ja sotsiaalsed paradigmad vaidlustavad 150-aastase tööstusühiskonna status quo. Biosfääri, finantsturgude, perestruktuuride, tootearenduse ärimudelite ja ühiskonna üldine väljakutse on üks inimkonna ajaloo olulisemaid üleminekuperioode. Kuigi tööstusrevolutsioon andis ühiskonnale loendamatuid eeliseid, seisame silmitsi nüüd paljude keerukate ja omavahel seotud probleemidega, mis seavad meie tootmismudeli välja: kliimamuutus, sotsiaalne põlvkond ja rikkuse ja võimu tsentraliseerimine. Cedric Price küsis kord: tehnoloogia on vastus, kuid mis oli küsimus? See on hetk, mil me saame välja töötada uued tehnoloogilised küsimused, et määratleda oma roll ühiskonnas, luua lootustandvad ja elujõulised tulevikuvõimalused inimkonnale areneda ja mitte ainult ellu jääda.

Tööstuse käimasolevad ümberkujundused uue tootmisprotsessi all, mida toetab arenenud tootmine, uued sünteetilise luure vormid, uued materjaliteadused või ühendatud süsteemid, avavad lõputuid võimalusi inimkeskse tegevuse negatiivsete mõjude kalibreerimiseks planeedil. Mõned neist esilekerkivatest tehnoloogiatest (digitaalne tootmine, sünteetiline bioloogia, tehisintellekt, blockchain, mõne nimetuse nimetamine) on juba häirinud loodud mehhanisme, mille alusel meie produktiivne mudel toimib, ning toodavad ühiskonnas massilisi kultuurilisi muutusi. Kui masina ajastu eesmärk oli kujundada inimese elupaik, luues looduslike ressurssidega liideseid teaduse ja tehnoloogia abil, nõuab digitaalsete tehnoloogiate kõikjal olemine erinevate süsteemide, nii bioloogiliste kui ka sünteetiliste süsteemide liigendamist ja kiiret sünkroniseerimist. Samal ajal nõuavad selliste uute tööriistade ja tehnoloogiate tekkimine, et me loome erinevaid väljundeid nendest, mida me juba teame, ning kavandada võimalikke tulevikuvõimalusi sellel planeedil (inimeste ja mitte inimeste).

Praeguse üleminekuperioodi keerukus toob tavaliselt kaasa kurjade probleemide või probleemide tekke ilma lahenduseta, mida tuleb käsitleda multidistsiplinaarsest ja koostööl põhinevast vaatenurgast. Meie lähenemisviis ei ole otsida kuude kaadreid, vaid pakume välja väikesemahulisi sekkumisi, et läheneda suuremahulistele väljakutsetele, et lahutada pahad probleemid, vaid lahendada need üksikute lahendustega.

Seetõttu loome tiheda koostöö ühe maailma juhtiva tehnoloogia ja eksperimenteerimise asutuse nagu IAAC, ühe parima disaini- ja insenerikooliga maailmas koos suurema hajutatud haridusprogrammi ja ühe tekkiva häiriva ettevõttega Barcelonast ja Euroopast.

Emergent Future'i disaini magister lisab oma filosoofia ja metoodika oma struktuuri ja funktsioneerimismehhanismidesse, kaasates õpilased isiklikku ja kollektiivsesse teekonda, et luua tekkivaid tulevikke, tee nende elluviimiseks ja oskuste omandamiseks kujutleda, mõista ja testida neid reaalses maailmas.

Sellepärast loome me ainulaadse koostöö Kataloonia täiustatud arhitektuuri instituudi ja ELISAVA Disaini- ja inseneriteaduskonna vahel koostöös Fab Akadeemia ja peaaegu igasuguse akadeemiaga ning ka teiste partneritega nagu Space10, Kickstarter, Seeed Stuudio, muu hulgas peagi teatatakse.

Akadeemiline struktuur

Emergent Futures (MDEF) Master on disainitud kolmel kujul (oktoober-dets, jaanuar-märts, aprill-juuni), millest igaüks sisaldab Design Studios, Research Trip, täiendavaid seminare ja nendega seotud üritusi.

Disainistuudiod on programmi põhiosa: nad keskenduvad reaalse maailma eksperimenteerimisele ja sotsiaal-tehnilisele arengule. Aasta jooksul arendavad õpilased tehnilisi, esteetilisi ja kontseptuaalseid oskusi, töötades reaalse stsenaariumi järgi. Seminariseansside eesmärk on süveneda konkreetsetesse teadmiste valdkondadesse ja neid viivad läbi asjassepuutuvad eksperdid, sealhulgas nii praktikud kui ka teadlased. Terve õppeaasta jooksul osalevad programmis külalislektoritena rahvusvahelised disaini ja esilekerkivate tehnoloogiate eksperdid.

Selles meistris me ei õpeta õpilastele metoodikat, ega ka kuldseid reegleid, mida rakendatakse antud ülesannetes. Selle asemel tutvustame MDEF-i kui teekonda ja uurimist, kuidas projektid võivad olla uute väljundite tutvustamiseks manifestid.

Soovime toetada õpilasi oma identiteedi ja visiooni arendamisel ning julgustada neid arendama oma ainulaadset oskuste, teadmiste ja suhtumise kogumit, et navigeerida ebakindlusele võimalike tulevikuplaanide kavandamisel. Emergent Futures'i disaini Master on aja ja mitme mõõtme teekond, mis lõikudes avab uue seisukoha, mõistab ja tõlgib ideid projektidesse. Need mõõtmed on:

  • Uurimine: Pakume õpilastele tehnoloogiate kogumi, mis suudavad häirida meie praegust arusaama ühiskonnast, tööstusest ja majandusest.
  • Peegeldus: Me toetame õpilasi nende identiteedi ja oskuste, teadmiste ja suhtumise arendamises võimalike tulevikuplaanide kujundajatena.
  • Instrumentatsioon: Pakume oskuste ja vahendite kogumit, mis aitavad ideid tõlkida prototüüpidena ja prototüüpidena toodeteks, mida saab katsetada ja itereerida kogu projekteerimisprotsessi vältel.
  • Rakendamine: Me julgustame õpilasi looma kultuuri, kus prototüüpimine toimib teadmiste generaatorina ja sekkumised muutuvad tuleviku sõnumikandjaks.

Emergent Futures'i disaini Master on seotud Londoni Royal College of Art'i uuriva Emergent Futures platvormiga, mille on välja töötanud James Tooze ja Tomas Diez alates 2015. aastast. Nüüdseks on teda juhtinud James ja Elizabeth Corbin.

MDEF - esimene aasta

Programmi ülesehitus on järgmine:

  • 1. tähtaeg - mõista, kuidas kujundada tekkivad futuurid
  • 2. tähtaeg - kujutage välja tekkivad kontekstid
  • 3. termin - Intervene, loo tulevasi spekulatsioone

MDEF - teine aasta

Programm koosneb neljast pluss üks (4 1) faasist:

Projekti arendamine ja rakendamine (TBA) *

Õpilasprofiil

MDEF-programmi soovitatakse disaineritele, sotsioloogidele, arvutiteadlastele, majandusteadlastele, antropoloogidele, tehnoloogiaettevõtjatele ja muutuste tegijatele, kes otsivad hübriidset karjääritee loomist ja mõjukate ideede loomist maailma muutmiseks. Sellel kaptenil on suur osa praktilisest õppimisest ja projektipõhisest õppest, kus tudengitel palutakse muuta suured ideed reaalmaailmas katsetatavateks strateegiateks, prototüüpideks ja sekkumisteks, keskendudes Barcelonale, kuid seotuna ülemaailmselt teiste linnadega.

Kvalifitseeruvate futuuride disaini kandidaadid on spetsialistid, kes on pärit tööstusdisainist, tootekujundusest, linnaplaneerimisest, graafilisest disainist, interaktsiooni disainist, arvutiteadusest, inseneriteadusest (mehaaniline, keemiline, toode, materjal), sotsioloogiast, antropoloogiast, majandusest ja teistest seotud kutsealadel.

Magistri õnnestumisel liituvad õpilased IAAC ja ELISAVA vilistlaste kogukondadega. IAAC vilistlaste kogukond on aktiivne ja dünaamiline võrgustik, mis hõlmab kogu maailmas nähtavaid spetsialiste, edendades digitaalse tootmise, disaini ja arhitektuuri põhimõtteid ja rakendusi, uurides uusi akadeemilisi ja teaduslikke algatusi, juhtides auhinnatud praktikaid või töötades rahvusvaheliselt tunnustatud ettevõtetes ja asutustes.

ELISAVA vilistlaste ülesandeks on edendada ELISAVA endiste õpilaste pidevat isiklikku ja professionaalset arengut. Sel põhjusel on see ehitatud mitmekesisusele avatud osalusruumina, mis on suunatud juhtimise, koostöö ja ettevõtluse motiveerimisele strateegiliste väärtuste, näiteks disaini, tehnoloogia abil, eesmärgiga anda vastused tänapäeva ühiskonna vajadustele.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The IAAC (Institute for Advanced Architecture of Catalonia) is a center for research, education, production, and outreach, with the mission of envisioning the future habitat of our society and buildin ... Loe edasi

The IAAC (Institute for Advanced Architecture of Catalonia) is a center for research, education, production, and outreach, with the mission of envisioning the future habitat of our society and building it in the present. Näita vähem