Magister ekraani kultuuris

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

106817_106736_LTB-skjermbilde.jpg

LOUDER THOM BOMBS (JOACHIM TRIER, 2015)

Miks valida see programm?

Ekraani kultuurid võimaldavad teil uurida, kuidas ekraanid mõjutavad meie arusaama maailmast läbi kino, televisiooni, arvuti ja nutitelefoni, nende filmide, sarjade, mängude ja sotsiaalmeedia erinevate ekraanide.

Ekraanikultuuride omandamisel omandate ekraani kirjaoskuse. Kuna ekraani servad on muutunud meie teadmiste servadeks, siis on meie keskne uurimisküsimus: „Kuidas mõjutavad ekraani erinevad omadused ja nende vaatamise tingimused meie arusaamist maailmast?” Screen Cultures uurib ekraane, mis võimaldada ja keelata juurdepääs meie globaalsele reaalsusele ja mõjutada meie igapäevaelu kõiki aspekte. Ja meie eesmärk ja nägemus on väljakutse esitamine ja lõppkokkuvõttes ekraanide vaatamise viis.

Uuringu objektideks on igasuguse suurusega ekraanid, nagu kino, televisioon, arvuti ja nutitelefoni ekraanid, nende filmid, seeriad, mängud, sotsiaalmeedia, GPS-kaardid, treeningu statistika, simulatsioonid ja suurendused. Me läheneme nendele objektidele alati, keskendudes kultuuridele, mis nad on sisse lülitatud ja mis omakorda arenevad nende ümber. Meie uuringud ja õpetamine peegeldavad pidevalt meie igapäevase ekraani eluga seotud tehnoloogilisi ja kultuurilisi muutusi.

Innovatiivne õpetamine

Screen Cultures on innovatiivne, interdistsiplinaarne kunstiakadeemia programm, mis kombineerib humanitaarteaduskonna mitme valdkonna teadmisi, näiteks meediaõpinguid ja kunstiajaloo. See on välja töötatud vastuseks sellele püsivale kultuurilisele hetkele, pakkudes oma kaptenikandidaatidele mitmesuguseid süstemaatilisi viise analüüsimiseks, tõlgendamiseks ja selle üle mõtlemiseks, et võimaldada sellele omakorda reageerida positiivsel, loomingulisel, sotsiaalselt produktiivsel ja eetiliselt jätkusuutlikul viisil.

Ekraanikultuuride algatus pakub õpetustel põhinevat interdistsiplinaarset uurimistööd meie ekraanikultuuride kaasaegsete tehnoloogiliste nihete kohta. Läbi valitud kursuste ja nelja kaasasoleva teadussõlmega pealkirja "Screen Histories and Theories, Screen Aesthetics, Screen Technologies" ja "Screen Politics" õpetavad ja arendavad ekspertrühmad uusi uurimissuundi ja toodavad juhtivaid stipendiume üheskoos ja koos õpilastega, et saavutada püsiv ja tugev nii teadusuuringute kui ka kõrghariduse osas.

Viimase peal

Õppetööga kaasneb digitaalsete tööriistade integreerimise kõrge tase, mis on loodud selleks, et saaksite kiiresti muutuvas meediakeskkonnas ajakohastuda. See ühendab ülikoolikursusi - loenguid ja seminare, samuti segatüüpe - praktiliste õpikodade, stuudio külastuste ja koostöövõimalustega ekraani sisu tootjate ja institutsioonidega, nagu näiteks Oslo Cinemateket. Te saate koolitust vastastikuste eksperdihinnangute ja -artiklite, samuti konverentsitööde andmise ja kommenteerimise kohta. Lisaks on võimalik osaleda ekraani simulatsioonide tootmisel.

Seminarid väljaspool klassiruumi annavad teile täiendava kogemuse ja õppimise mõõtme. See kehtib ka loengute kohta (koostöös) kinodega, galeriidega, elutubades või ühistranspordis, filmide sarjast ja konverentsidel osalemisest. Selliste alternatiivsete areenide pakkumisel püüame laiendada oma õpilaste silmaringi, tugevdada kollektiivset õppimist ja kaasata teid akadeemilise kogukonna võrdseteks liikmeteks. Programmi tugev seos praeguste väljakutsetega muudab selle väga oluliseks, sest see käsitleb meediamaastiku kiirete muutustega ja annab teile praktilisi oskusi töökohal. Ekraani kultuurid on nõudlik programm, millel on suured sissepääsunõuded, vähem õpilasi ja üks-ühele järelevalvele, diferentseerituma, isikliku õpikeskkonna suunas. Erakordselt motiveeritud õpilastele antakse võimalus oma potentsiaali täielikult ära kasutada.

Kaasaegne kultuur on ekraanikultuur

Stephen Monteiro (2017: 1) väidab Screen Media Readeris, et „Kaasaegne kultuur on ekraani kultuur ja on muutunud peaaegu võimatuks eraldada meie suhe ekraaniga meie eluviisi mõttes”. Ekraanide otsimine toimub (kino, televisioon), räägitakse (digitaalsed reklaamid), kantakse (nutitelefon, sülearvuti) ja kulunud (HoloLens, nutikellad ja muud kantavad tech). Me vaatame ekraane, kuid puudutame neid (nutitelefoni), koputades, kallutades ja pühkides, et saada kõige mitmekesisemat teavet. Ekraanid määravad, kuidas me ümbritsevat maailma kogeme, isegi ise. Nii suur osa meie igapäevastest kogemustest on läbivaadatud, kuid me peame harva selle mõtet mõtlema.

Programm viib magistrikraadi ekraani kultuuridesse.

Õpitulemused

Ekraanikultuuride magistrikraadi läbinud kandidaadid on omandanud järgmised teadmised, oskused ja üldised oskused:

Teadmised

Kandidaat:

 • omab täiustatud teadmisi ekraanide ajaloost, esteetikast, teooriatest, tehnoloogiatest ja poliitikast, nagu kino, televisioon, arvuti ja nutitelefoni ekraan.
 • oskab kriitiliselt ja peegeldavalt tuvastada ja hinnata nende ümber kujunevate ekraanide ja nende kultuuride küsimusi.
 • omab täiustatud teadmisi meedias ja kommunikatsioonis, samuti kultuuriõpinguid, sealhulgas kriitilist ja esteetilist teooriat ja meetodeid.
 • saab oma teadmisi aktiivselt rakendada, et arendada ekraani kultuuride valdkonda edasi ja uurida uusi teadusvaldkondi.
 • suudab iseseisvalt analüüsida ja tõlgendada ekraani kultuuride valdkonnaga seotud meediatekste ja kultuurilisi esemeid.

Oskused

Kandidaat:

 • suudab ekraani kultuuris läbi viia sõltumatut uurimisprojekti, mis on järelevalve all ja kooskõlas humanistlike ja sotsiaalsete teadusnormidega, mis kehtivad ekraaniuuringutele.
 • oskab hinnata asjakohaseid olemasolevaid teooriaid ja lähenemisviise ekraanikultuuride uurimisel ning töötada iseseisvalt praktilistel ja teoreetilistel probleemidel.
 • oskab kasutada praktilistest kogemustest saadud metoodilisi oskusi erinevate lähenemiste kaudu ajaloo, esteetika, teooriate, tehnoloogiate ja poliitikale, et teostada sõltumatut akadeemilist ja professionaalset tööd.
 • ekraani kultuuris võib analüüsida ja kriitiliselt hinnata erinevaid teabeallikaid, et teha teaduslikke argumente.

Üldine pädevus

Kandidaat:

 • oskab kasutada akadeemiliste kultuuride valdkonnas teiste akadeemiliste ja kutseharude valdkonnas üldist teadusteaduse kirjutamise ajalugu, esteetikat, teooriaid, tehnoloogiaid ja poliitikat.
 • oskab analüüsida asjakohaseid akadeemilisi, erialaseid ja teaduslikke eetilisi probleeme ekraanikultuuride valdkonnas.
 • oskab oma teadmisi ja oskusi rakendada uutes valdkondades ja arenenud projektides ekraani kultuuride valdkonnas.
 • oskab edastada oma sõltumatu uurimisprojekti tulemusi ekraanikultuuride valdkonna keele, terminoloogia ja mõistete kaudu.
 • oskab suhelda akadeemiliste küsimuste, analüüside ja tulemustega ekraanikultuuride valdkonnas, spetsialistide ja ühiskonnaga.
 • võib aidata kaasa kriitilisele ekraani kultuurile, mis muudab ekraanide vaatamise viisi.

Sissepääs

Saate oma programmi kohta oma sisseastumisnõuded ja taotluse esitamise tähtaja, järgides meie juhendit.

Kontrollige oma sissepääsunõudeid ja millal neid rakendada

Vastake kolmele küsimusele meie kodulehel meie sissepääsu juhendis

 • teie taotluste esitamise tähtaeg
 • vastuvõtutingimused
 • milliseid dokumente esitada
 • juurdepääs rakenduse portaalile Søknadsweb

Programmi struktuur

Ekraani kultuurid on uuenduslik magistriõppekava, mis annab õpilastele neli kohustuslikku kursust ja magistritöö järelevalvet kogu programmi vältel.

Magistriõpe koosneb:

 • 60 ainepunkti kohustuslikke kursusi välismaal ja
 • 60 ainepunkti magistritöö

Kõiki programmi kursusi õpetatakse inglise keeles.

Programm pakub uuenduslikku struktuuri, kus õpilased alustavad oma magistritöö alustamist juba esimesel poolaastal ja saavad kogu kahe aasta jooksul pidevalt järelevalvet.

106816_Skjermbilde2018-12-15kl.10.44.15.png

Kohustuslikud kursused ja õppimine välismaal

Kursused esimesel ja teisel poolaastal (Screen Histories and Theories, Screen Technologies ja Screen Aesthetics) on kohustuslikud. Kolmandat semestrit võib alternatiivselt kasutada ka rahvusvahelises üliõpilasvahetuses, tingimusel et üliõpilased võtavad asjakohaseid kursusi (näiteks sarnanevad Screen Politicsiga) välismaal või praktika semestriks. Osakond annab soovitusi õpilastele, kes soovivad seda võimalust uurida. Meisterjärelevalve jätkub ka siis, kui üliõpilane on välismaal.

Magistritöö

Magistritöö on sõltumatu uurimisprojekt. Kõigile õpilastele määratakse programmi alguses doktoritöö juhendaja.

Diplom ja kraad

Diplom väljastatakse, kui olete lõpetanud kraadiõppe nõuetele vastavad kursused.

Semester välismaal

Programm pakub piisavalt võimalusi õppida ühe semestri välismaal. Välismaal õppimine mitte ainult ei anna teile akadeemilisi teadmisi, vaid parandab ka oma kultuuri mõistmist ja arusaamist sellest, kuidas ekraanide tõlgendamist teistes riikides tõlgendatakse, ning laiendage oma võrgustikku ja kultuurilist pädevust.

Millal ma saan minna?

Soovitame oma õpilastel kolmandal poolaastal välismaal õppida.

Veenduge, et vastuvõtva asutuse pakutav programm sisaldab kursusi, mis on samaväärsed programmis nõutavate kohustuslike kursustega. Lisateavet selle kohta annab osakonna õppeosakond.

Kust minna?

Kui valida, kuhu minna, võite kasutada osakonna vahetuslepinguid või muid vahetuslepinguid ülikooli tasandil. Kui teil on küsimusi, on teil hea meel tutvuda osakonna uuringute sektsiooniga.

Kuidas ma saan taotleda?

Palun vaadake ülaltoodud linke ja suunake oma päring osakonna õppekavasse.

Karjäärivõimalused

See magistriõppekava pakub tugevat interdistsiplinaarset tausta, mis osutub kasulikuks paljudes erialadel, nii era- kui ka valitsussektoris.

 • Meediaasutused - televisioon, võrgus ja printimine
 • Filmide tootmine, levitamine ja organiseerimine
 • Infohaldus
 • Etenduskunst
 • Avalikud suhted
 • Reklaam ja turundus
 • Akadeemilised uuringud (Ph.D.) UiO-s või teistes rahvusvahelistes ülikoolides

Alusta oma karjääri arendamist

Magistritöö saate kirjutada koostöös välise partneriga. Selle kaudu saate väärtuslikke kontakte ja võrgustikku, mis võib olla kasulik, kui taotlete töö pärast lõpetamist. Te saate ka ette valmistuda tööeluks, osaledes karjäärimessidel, tööotsingutel ja intervjuuõpikutes ning üliõpilastele pakutavas karjäärinõustamises.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Faculty of Humanities at the University of Oslo is among the leading humanities faculties in Scandinavia. The faculty, which offers courses in 70 subjects, has over 6,500 students and nearly 1,00 ... Loe edasi

The Faculty of Humanities at the University of Oslo is among the leading humanities faculties in Scandinavia. The faculty, which offers courses in 70 subjects, has over 6,500 students and nearly 1,000 members of staff. Näita vähem