Magister füsioloogilises

Üldine

Programmi kirjeldus

P²food on 2-aastane kursusepõhine täisajaga rahvusvaheline teadustöö, mis keskendub toiduvaliku füsioloogilistele ja psühholoogilistele teguritele, mida pakuvad Burgundia ülikool - Franche-Comté ja AgroSup Dijon.

Toit mängib tarbijate elus palju suuremat rolli kui lihtsalt nende toitmine. Iga päev teevad inimesed mitmeid toiduvalikuid. Nende toitumine avaldab märkimisväärset mõju nende toiteväärtusele ja tervisele, aga ka keskkonnale.

Tõhusate programmide loomiseks ja uute toodete väljatöötamiseks, toitumisharjumuste parandamiseks vastavalt soovitustele ja toidu jätkusuutlikkuse suurendamiseks on vaja paremini mõista tarbijate toidu valiku põhjuseid. Kuigi toiduvalikud on näiliselt lihtsad, on need keerulised käitumised, mis sõltuvad paljudest teguritest ja nende koostoimetest. Selles magistriõppes on põhirõhk toidu valiku füsioloogilistel ja psühholoogilistel teguritel.

Programmi kirjeldus

Üliõpilasena selles magistriõppes saate põhjalikud teadmised toidu omadustest ja põhilistest teadmistest inimeste toidu käitumise kohta. Te omandate sensoorse ja tarbijauuringute metoodika. Te mõistate nälja, küllastuse ja küllastumise mehhanisme ning maitseomadustega seotud tegureid. Te uurite stressi ja meeleolu mõju toidu käitumisele ning uurite võimalusi, kuidas kultuurikontekst mõjutab toiduvalikut. Te uurite esindatuse ja tarbijate hoiakute tähtsust toidu suhtes ning toitumise muutumise vastupanu põhjuseid. Te mõistate, miks on vaja seda küsimust interdistsiplinaarsel viisil võtta.

Õppekava

Meie lähenemine on üliõpilaskeskne ja osalev. See ühendab loenguid, seminare ja praktikaid, seminare ja individuaalseid / meeskonnaprojekte. Alltoodud moodulid näitavad selles programmis pakutavaid mooduleid. See nimekiri põhineb praegusel organisatsioonil ja võib aastate jooksul muutuda toiduainetööstuse uute vajaduste tõttu.

112902_FOODcurriculum.jpg

Tulevased karjäärivõimalused

Selle magistrikraadi eesmärk on pakkuda üliõpilastele tööalast pädevust ja oskusi tööstuse karjääri jaoks (projektijuht või toitumisspetsialist, tarbijate teadus ja R

Riiki sisenemise nõuded

Taotlejatel peab olema bakalaureusekraad või samaväärne (180 ECTS) toiduteaduste, toitumise, bioloogia ja biokeemia alal. Need, kes on lõpetanud psühholoogia või neuroteadustega seotud magistrikraadi või samaväärse (240 EAP), võivad pöörduda otse 2. õppeaastasse.

Kandidaadid, kellele inglise keel ei ole nende emakeel või kes ei ole inglise keelt õpinguid teinud, peavad andma tunnistuse oma inglise keele taseme tõendamiseks. Järgmised testid aktsepteeritakse vajaliku inglise keele taseme sertifikaadina:

 • CECRL: B2 taseme miinimum
 • TOEFL: vähemalt 87 punkti
 • TOEIC: vähemalt 785 punkti
 • BULATSID: vähemalt 60 punkti
 • Cambridge'i esimene inglise keele tunnistus
 • Bright Language Test: 3. taseme miinimum

Selline dokument ei ole vajalik kandidaatide jaoks, kellele inglise keel on nende emakeel või kes on oma bakalaureusekraadi jooksul valideerinud vähemalt ühe semestri inglise keeles. Mõlemal juhul peavad kandidaadid seda siiski oma taotlusfailis mainima.

Kui taotluse faili peetakse „täielikuks”, võetakse valikuks arvesse mitmeid kriteeriume:

 • Ülikooli tase (hinded).
 • Tugev huvi sektori vastu lisab teie failile väärtust. Seda huvi võib näidata kogemused selles valdkonnas (praktika, projekt ja kogemused) ja / või kaaskirjas selgitada. See on veelgi olulisem, kui plaanite oma õpingud tagasi võtta või oma õppesuunda muuta.
 • Professionaalne projekt.

Taotlemise kord

Prantsuse diplomiga õpilased peaksid kandideerima ajavahemikul 21.04.2019 kuni 21.06.2019 e-kandidaadi kaudu.

Kandidaadid, kellel on Euroopa Liidu riikide, Euroopa Majanduspiirkonna riikide või Šveitsi Konföderatsiooni kodakondsus:

Kandideeri UBFC rakenduste portaali kaudu.

 • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
 • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kandidaadid, kellel on väljaspool Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi Konföderatsiooni kuuluvate riikide kodakondsus ja kes elavad ühes Campus France'i bürooga järgmistest riikidest:

Alžeeria, Argentina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, India, Indoneesia, Iraan, Côte d'Ivoire, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Peruu, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Süüria, Taiwan, Togo, Tuneesia, Türgi, USA, Vietnam .

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

 • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
 • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kui saate ametliku teate vastuvõtmise kohta, peate looma oma elukohariigi Campus France'i veebisaidil konto ja täitma oma failid vahekaardilt «Je suis accepté» või «Olen vastu võetud» ja taotlen viisat.

Kandidaadid kõigist teistest riikidest:

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

 • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
 • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Toetused

Hiljutine reform on rakendatud Prantsusmaa kõrgharidussüsteemis: alates 2019. aastast peavad rahvusvahelised üliõpilased, kes ei ole Euroopa majanduspiirkonna riigi või Šveitsi kodanikud, kes registreerivad esmakordselt Prantsuse kõrghariduse kursuse, maksma konkreetseid tasusid ( moodustab ühe kolmandiku moodustamise tegelikest kuludest). Need summad võrduvad magistri- või doktorikraadi 3770 euroga.

Stipendiumitoetusi antakse igal aastal kõrgekvaliteedilistele välisüliõpilastele, Bourgogne-Franche-Comté ülikoolile (25 stipendiumi 2018. aastal). Neil on samuti juurdepääs mitmesugustele rahastamisprogrammidele (toetused Prantsuse saatkondadest, AUFi stipendiumidest jne).

Välisüliõpilased (väljaspool ELi) peavad VISA saamiseks hankima vähemalt rahalisi vahendeid: vähemalt 615 eurot iga Prantsusmaal kulutatud kuu kohta (10 kuud).

Viimati uuendatud aug 2019

Teave kooli kohta

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Loe edasi

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Näita vähem
Besançon , Dijon + 1 Rohkem Vähem