Master of Conservation Biology, mille eriala on käitumuslik ökoloogia ja metsloomade majandamine, eesmärk on pakkuda kriitilist ja kontseptuaalset arusaama loomade käitumisest ja evolutsioonilisest ökoloogiast looduskaitse bioloogia ja looduslike loomade majandamise raames. See kaheaastane magistriõppekava koosneb nii õppetundidest kui ka väljasõitudest, samal ajal kui pool teisest aastast on suunatud isiklikule uurimisprojektile, mille üliõpilased viivad läbi rahvusvahelises uurimisrühmas.

Programmi kirjeldus

Magistriõppes on kaks aastat, kusjuures enamik kursusi õpetatakse inglise keeles. Meie õpetamisfilosoofia põhineb ideel, et bioloogilise mitmekesisuse säilitamine peab põhinema mitmetasandilisel teadmistel põhineval lähenemisviisil, segades ökoloogia ja evolutsiooni põhiteadused viimaste tehnoloogiliste edusammudega biomeetria, molekulaarse ökoloogia ja juhtimisvahendite valdkonnas. Õpetuse sisu on juurdunud meie tugevatest külgedest käitumusliku ökoloogia, evolutsioonilise bioloogia, looduskaitselise bioloogia, kvantitatiivse ökoloogia ja teadustöö kavandamisel. Magistriprogrammi rikastab veelgi professionaalsete looduskaitsjate ja juhtide panus eesmärgiga viia kursused projektijuhtimise ja otsuste tegemise poliitika laiemas kontekstis.

Õpetamise konkreetsete eesmärkide eesmärk on arendada ja parandada õpilaste oskusi:

  • tegeleda kontseptsioonide ja teooriaga käitumusliku ökoloogia, looduse bioloogia ja looduslike loomade majandamisel interdistsiplinaarsetest perspektiividest kõrgtasemel teaduslikul tasandil.
  • hinnata organismide võimet reageerida, kohaneda ja kohanduda keskkonnamuutustega, mis esinevad erinevates ruumilistes ja ajakaalades.
  • hindame võimalusi, mida pakub uus tehnoloogiline areng loomade käitumise ja metsloomade majandamise alaste teadusuuringute tuleviku jaoks.
  • ühendada teooria, hüpoteesid, meetodid, andmed ja välitööd, et teha kindlaks ja arendada uuenduslikke uurimisküsimusi ja disaini.

Pool teisest aastast on pühendatud isikliku uurimisprojekti läbiviimisele ja ligi 12 000 sõna lõputöö kirjutamisele. Uurimisprojektid viiakse läbi üliõpilaste poolt eelnevalt valitud rahvusvahelisel meeskonnal, mida juhib eksperdi juhendaja.

Õpetamine

Õpetamine koosneb loengutest, rahvusvaheliste teadlaste seminaridest, klassiõpetustest ja praktilisest koolitusest laboris ja valdkonnas, pakkudes põhiküsimuste põhjalikku uurimist. Meie õpetamisfilosoofia on stimuleerida tasakaalustatud ja tõenditel põhinevaid arutelusid ja arutelusid akadeemilise personali ja õpilaste vahel. Sellised suhted pakuvad tõhusat koolitust teooria, meetodite ja praktika tuvastamiseks ja uurimiseks akadeemilises keskkonnas.

Kursused võimaldavad õpilastel rakendada klassis välja töötatud meetodeid ja ideid praktiliseks kasutamiseks selles valdkonnas. Igal aastal osalete vähemalt ühe nädala pikkusel väliretkel ja mitmel ühepäevasel välitreeningul. „Camargue'i väljaõppekursus“ annab võimaluse töötada Camargue looduslikus regionaalses pargis (CNRP), mis on metsloomade majandamiseks sobiv mudel: suurem flamingo. Välitööd põhinevad ulatuslikel metsloomapopulatsiooniuuringutel CNRP-s toimuvate erinevate tegevuste kontekstis. Teised väljaõppekursused käsitlevad loomade käitumise kvantitatiivset analüüsi, eluslooduse jälgimist ja ex-situ kaitset. Jura mägedes peetav „Parc Polaire väljaõpp” võimaldab õpilastel kogeda Euroopa metsikute liikide, näiteks Euroopa bisonide ja hirveliikide kaitseks mõeldud pargi rolli ja panuseid.

Tulevased karjäärivõimalused

Meie magistriõppe programmi eesmärk on koolitada tulevasi teadlaste juhtivtöötajaid loomade käitumise ja looduskaitse bioloogias, samuti tulevasi juhte ja poliitikavaldkondi bioloogilise mitmekesisuse, looduskaitse ja metsloomade majandamise alal.

Nendel põhjustel on meie programmi eesmärk pakkuda nii mitmekülgseid kui ka eriteadmisi loomade käitumise ja metsloomade majandamise üldistes valdkondades. Lisaks ühendab see lisaks bioloogilise mitmekesisuse teadusele ka kaks peamist valdkonda, millel on mõni muu asjakohane teema - eetika ja deontoloogia, epistemoloogia, sotsiaalmajandus ja keskkonnaorganisatsioonide juhtimine, samuti peamised bioloogilise mitmekesisuse teadused.

Magistriõppeasutus aitab vilistlastel üksteisega suhelda ja korraldada vilistlaste üritusi.

Riiki sisenemise nõuded

Õpilased, kellel on õigus saada magistriõppe programmi BEWM, peavad olema omandanud kraadi, mis on võrdne või kõrgem kui bakalaureusekraad. Taustteadmised evolutsiooni bioloogias, ökoloogias ja loomade käitumises on kohustuslikud, samuti piisav kvantitatiivsete meetodite ja statistika koolitus. Kandidaatidel peab olema üldjuhul väga hea akadeemiline kvalifikatsioon ja täpsemalt nendes erialades head palgaastmed. Hea inglise keele oskus on väga soovitatav.

Kandidaatidel peab olema tugev motivatsioon kõrgema taseme koolituse läbiviimiseks käitumusliku ökoloogia ja looduse bioloogia alal. Nad peavad suutma kirjeldada oma ametialaseid eesmärke.

Esimesel aastal võtavad üliõpilased läbi uuringud, mis on seotud magistriõppe bioloogia erialal, mis on spetsialiseerunud käitumuslikule keskkonnale ja metsloomade majandamisele. Teise aasta jätkamiseks tuleb eksamid edukalt läbida (st 60 ECTS ainepunkti). Teisel aastal moodustab uurimistöö järgne väitekiri teisel aastal üle poole.

Taotlemise kord

Taotlemiseks pöörduge kõigepealt e-posti aadressile professor Frank Cézillyle, saates CV-d ja kirjeldades klassid, mida järgisite oma eelmises / praeguses kraadis. Kogu kirjavahetus (CV, klasside kirjeldus ja e-kirjad) tuleb kirjutada inglise keeles.

  • Prantsuse diplomiga üliõpilased peaksid kehtima 21. aprillist 21. juunini 2019 e-kandidati kaudu (e-avalduse, mille on koostanud kaptenkomitee ja mida edastatakse e-posti teel, taotletakse veebipõhise taotluse täitmist).

Teise riigi diplomiga üliõpilased peaksid kandideerima UBFC portaali kaudu, nagu allpool kirjeldatud. Kandidaatidel palutakse üles laadida ainulaadsesse PDF-faili koondatud taotlusvorm ja täiendavad dokumendid. Elektrooniline taotlusvorm ja üksikasjalik tõendavate dokumentide nimekiri esitatakse pärast esimest e-posti kontakti (vt eespool).

Kandidaadid, kellel on Euroopa Liidu riikide, Euroopa Majanduspiirkonna riikide või Šveitsi Konföderatsiooni kodakondsus:

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

  • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
  • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kandidaadid, kellel on väljaspool Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi Konföderatsiooni kuuluvate riikide kodakondsus ja kes elavad ühes Campus France'i bürooga järgmistest riikidest:

Alžeeria, Argentina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, India, Indoneesia, Iraan, Côte d'Ivoire, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Peruu, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Süüria, Taiwan, Togo, Tuneesia, Türgi, USA, Vietnam .

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

  • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
  • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kui saate ametliku teate vastuvõtmise kohta, peate looma oma elukohariigi Campus France'i veebisaidil konto ja täitma oma failid vahekaardilt «Je suis accepté» või «Olen vastu võetud» ja taotlen viisat.

Toetused

Kvaliteetsetele välisüliõpilastele antakse igal aastal kuni viis stipendiumitoetust (800 eurot kuus, kuni 10 kuud), pöörates erilist tähelepanu Vahemere maadest ja Kariibi mere saartelt pärit riikidele ja territooriumidele.

Koolituse asukoht

Kogu kaheaastane magistriprogramm toimub Burgundia-Franche Comté ülikoolis, mis asub maalilises Dijoni linnas. Bijundi hertsogiriigi endine pealinn Dijon on nüüd keskmise suurusega prantsuse linn, kus saate nautida elavat ja aktiivset kultuurielu, samuti kiireid puhkusi maale ja maailma tuntud kuulsaid viinamarjaistandusi nn „Kuldne rannik”.

Elu Dijonis on väga taskukohane ja majutus on kergesti ligipääsetav. Linn on hästi varustatud kaasaegsete trammi- ja bussiliinidega, mis muudab liikumise mis tahes Dijoni ja ülikooli vahel kergesti ja mugavalt.

Näidates oma keskaegse mineviku märke, on Dijon pälvinud oma hilisema arhitektuurilise revolutsiooni. Dijonil on suur hulk silmapaistvaid muuseume ja tähelepanuväärseid mälestusmärke ning rahvusvaheliselt tuntud kui kurikuulsa Prantsuse gastronoomia kodulinn. Dijonil on elav kultuurielu muusika- ja toidufestivalidega üle kogu aasta. Kultuuri- ja vaba aja veetmise atraktsioonid on laialt levinud, klassikalistest muusikakontsertidest kuni jazzifestivalide, toiduainete messide, kinodeni jne. Dijon on ka mitmete tipptasemel professionaalsete spordimeeskondade (jalgpall, korvpall, käsipall, ragbi jne) vastuvõtja, samas ka pakub amatöörile palju erinevaid spordirajatisi. Rannavõrkuväljadelt äärelinna matkamise ja jalgrattasõiduteele, linnaparkidele ja kõrgelt hinnatud Kiri järvele on kõikjal koolitajate paaride hüpped.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 14 kursust University Bourgogne Franche-Comté (UBFC)is »

Viimati uuendatud Aprill 11, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
243 EUR
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
End Date
Juuni 30, 2021
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Juuni 30, 2021

Paul, étudiant en master BEWM-UBFC