Magister kaasavas disainis: tervis ja sotsiaalne heaolu

Üldine

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Kaasav disain: tervis ja sotsiaalne heaolu on uus uuringuprogramm, mis valmistab oma tulevasi lõpetajaid silmitsi ja lahendab keerulisi väljakutseid, mis on seotud disaini rolliga elukvaliteedi, heaolu ja rahvatervise parandamisel, kaasates kasutajaid projekteerimisprotsess.

Seda uuenduslikku ja ainulaadset kaheaastast õppeprogrammi on välja töötanud Katowice'i Kunstiakadeemia disaini teaduskonna töötajad, kes abistavad ja nõuavad selliste asutuste väliseid eksperte nagu Helen Hamlini disainikeskus, EIDD, TU Delft, University of Hasselt, Gehl People ja teised selles valdkonnas tegutsevad eksperdid.

Programm aitab teil omandada uurimismeetodeid ja -vahendeid, mis hõlbustavad nii teoreetilist kui ka praktilist lähenemist kaasaegsele disainile. Õpid, kuidas määratleda peamised kontseptuaalsed küsimused, kuidas valida oma töö kasutajatele õiged vahendid ja meetodid ning kuidas neid kaasata ja kaasata kogu protsessi. Seda tehes saate kasu kasutajale orienteeritud, inimkeskse ja kaasava kujunduse viimastest lähenemistest. Samuti uurite võimalusi integreeritud tootearenduse, kogemuste ja interaktsiooni disaini ning sotsiaal- ja teenindusdisaini rakendamisel.

Saate põhjalikud teadmised ja kogemused uurides uurimismeetodeid ning viies läbi oma uuringuid, eksperimenteerides, prototüüpides, rakendades nüüdisaegseid tehnoloogiaid ja disaini rakendamise meetodeid. Te tegelete tegelike projektidega reaalsetes tingimustes koos sotsiaalse heaolu valdkonna institutsiooniliste ja äripartneritega.

Kogemused ja teadmised, mida te meiega omandate, valmistavad teid ette toodete, teenuste, interaktsioonide kujundajana ning era- ja avalik-õiguslike ettevõtjate disainikonsultandina. Samuti annab see teile vajaliku tausta, et töötada teadus- ja arendusmeeskondades kaubandus- ja teadusasutustes.

Programmi pakkumine

Integreeritud toote disain

Toodete ja teenuste kavandamine on muutunud järjest keerukamaks. Selles stuudios saate teada, kuidas rahuldada oma kasutajate vajadusi ja kuidas ühendada äriaspekte sotsiaalsete probleemide ja tehnoloogilise potentsiaaliga.

Koostöö kavandamine

Stuudio keskendub protsessidele ja põhimõtetele, mis reguleerivad inimeste, toodete ja teenuste vastastikust mõju. Saate teada, kuidas inimesed mõistavad reaalsust ja kuidas nad mõistavad oma igapäevast kogemust. Samuti uurite disaini, mille eesmärk on reageerida muutuvatele ootustele, ning õpid, kuidas kasutada kaasaegseid tehnoloogiaid uute lahenduste prototüüpimiseks.

Sotsiaalne disain

Teenuste, toodete, visuaalse kommunikatsiooni ja teabe kujundamine ning keskkondade kujundamine hõlmab kõik vastutustunnet. Uued lahendused võivad pakkuda impulsse inimeste harjumuste, käitumise ja aktiivsuse muutmiseks. Samuti võivad nad tutvustada sotsiaalseid uuendusi. Stuudio pakub praktilisi oskusi teabe kogumiseks ja disainilahenduste kontrollimiseks, kaasates loomingulise protsessi kasutajad. Tänu sellele vastavad teie disainilahendused tegelikele ja tulevastele sotsiaalsetele ootustele (see vastab ka säästva arengu põhimõtetele).

Töö diplomiga

Lõpetanud oma esimese õppeaja, valite ühe kolmest seminari teemavaldkonnast (väljaspool kasti, kaubandus- või sotsiaalvaldkonda), teie valitud disainidiplomistuudio ja täiendavad moodulid, mis täiendavad teie diplomi tööd.

Te töötate oma diplomiga kolmel korral (2., 3. ja 4.). Esimene neist annab teile aega, et otsida disainiprobleeme, kaardistamise konteksti ja eelanalüüse. Kõik see viib lõpule diplomite tööplaani ja selle peamiste eelduste lõpuleviimisega. Järgmises perspektiivis töötate oma diplomi peamise kontseptsiooni ja selle prototüüpimise kallal, samal ajal kui teie õpingute viimane tähtaeg annab teile aega testimiseks ja, kui võimalik, ka lõpetatud projekti rakendamiseks. Teie diplomitöö võib olla teostatud väliste institutsioonidega.

Stuudio õppekavad on täiendatud järgmiste moodulitega:

 • Disainijuhtimine tulevikus

- innovatsiooni juhtimine, uus tootearendus, strateegia ülesehitamine, kujunduse kujundamine ja rakendamine, tõhusa keskkonna loomine missiooni ja organisatsioonistrateegia rakendamiseks disaini (sh sotsiaalsete uuenduste) kaudu.

 • Disaineri tööriistakomplekt

- kursus hõlmab tootekujunduse jaoks oluliste põhioskuste, näiteks arvutipõhise projekteerimise, ergonoomika, esitlusjoonise, prototüüpimise tööd.

 • Materjali katsed

- meetodid uute materjalide, segude ja komposiitide eksperimentaalseks otsinguks, mis põhinevad taaskasutataval materjalil, nagu PET, PE, foolium, puiduhake, rehvikumm.

 • Inimese taju ja käitumine

- kasutajate arusaamade ja käitumise uurimine etnograafiliste, sotsioloogiliste ja psühholoogiliste meetodite pakutavatest perspektiividest.

 • Jätkusuutlik arendus

- jätkusuutliku arengu loomine ühiskonnas, majanduses, keskkonnas; loomingulised ehitusmeetodid ja -aspektid (jalgrattasõit, ringmajandus, ühine majandus, teadliku ja enese hooldava ühiskonna loomine jne).

 • Ühendatud tehnoloogia

- intelligentsete ruumide, st intelligentsete linnade, transpordi, toodete, hoonete, energiasüsteemide, tervishoiusüsteemide, heaolu parandavate lahenduste ja igapäevaelu lahenduste toetamise tehnoloogiad.

 • Kaasava disaini metoodika

- meetodid kasutajate kaasamiseks projekteerimisprotsessi, nende vajaduste uurimiseks ja kaasloomiseks.

Muud Akadeemias pakutavad soovitatavad programmid ja kursused:

 • Rahvusvaheline stuudio
 • Lugemiskogemuse kujundamine
 • Narratiivne disain ja interaktiivne jutuvestmine
 • StsenograafiaTeostavad kursused

Teaduspõhine disain

Teaduspõhist disaini toetab kõige tõhusamate ja ajakohasemate uurimis- ja disainimeetodite kasutamine. Akadeemia ainulaadne kvaliteet, mis eristab seda teistest Kesk-Euroopa ülikoolidest, on tema teaduspõhine lähenemine disainile. Üks moodul on pühendatud kaasaegsete uurimismeetodite tundmaõppimisele ja testimisele, mis on kasulikud projekteerimisel, nendelt, kes kasutavad selgelt väljakujunenud protseduure, neid, kes kasutavad osalusdisaini, neid, kes uurivad kasutajate vajadusi, ja neid, mis hõlmavad projekti sekkumisi / sündmusi / installatsioone ja spekulatiivset disaini.

Seminarid ja arutelud

Meie seminarid ja arutelud on inglise ja poola keele õppimise ning graafilise disaini ja disaini õppijate kohtumispaik. Need hõlbustavad kogemuste vahetamist ja interdistsiplinaarset tööd. Nad pakuvad aega oma huvide ja diplomiteoste temaatiliste valdkondade arutamiseks, arutamiseks ja täiustamiseks.

Klasside eesmärk on tutvustada üldisi teadmisi kultuuri- ja sotsiaalmajanduslikust kontekstist ning nende mõjust disainile. Disainiajaloo, eetika, filosoofia, sotsioloogia ja semiootikaga seotud küsimused on esitatud kolmes temaatilises valdkonnas: disain väljaspool kasti, sotsiaalne disain ja disaini äritegevus.

Diplomiteemalised seminarid viiakse läbi kolme ülalnimetatud teemavaldkonna raames ning toetavad õpilaste individuaalset tööd diplomitehnikaga. Rõhuasetus on kirjaliku diplomi doktoritöö lõpuleviimiseks vajaliku uurimistöö kõrge kvaliteediga.

Klassid toimuvad õppejõudude ja kutsutud välisekspertide arutelude, loengute ja ettekannete vormis, et muuta õppekursus rahvusvahelisemaks. Igal aastal valitakse kõigi seminaride jaoks juhtiv teema, mis peegeldab kaasaegseid väljakutseid.

Õppimisviisid / õppemeetodid:

 • disaini püksikud,
 • seminarid ja arutelud,
 • loengud,
 • töötoad,
 • interdistsiplinaarne meeskonnatöö,
 • individuaalsed sessioonid / õpetused,
 • rühma arutelud, rühmakontroll ja grupikriitika,
 • kollektiivne väliuuring,
 • koostöö väliste partnerite / klientidega,
 • õppimine teistelt,
 • välisekspertide osalemine, \ t
 • individuaalne töö.

Mis teeb meid eriliseks?

 • te õppite teaduskonnas A-kategooriaga, mis on kõrgeim võimalik eristus ja tipptasemel tunnus, mille Poola akrediteerimiskomitee annab ainult parimatele akadeemilistele teaduskondadele.
 • teie individuaalsus loeb siin: õpid väikestes rühmades ning teid juhendavad ja juhendavad kogenud teaduskonna liikmed, kelle professionaalsed ja akadeemilised saavutused on rahvusvaheliselt tunnustatud;
 • osalete innovatiivses õppeprogrammis, kasutades nüüdisaegsetele probleemidele keskenduvaid kaasaegseid õpetamismeetodeid ja probleemide lahendamise seminare;
 • teie töö põhineb teaduspõhistel lähenemisviisidel disainile;
 • teil on juurdepääs tipptasemel seadmetele, meetoditele ja tehnoloogiatele; uurite kaasaegset ülikoolilinnakut, kus pakutakse filmistuudio, modelleerimiskeskusi ja uurimislaboreid.

Rahvusvaheline mõõde

 • Akadeemia rahvusvaheline personal: lisaks oma töötajatele on meie teaduskonnas ka juhtivate Euroopa institutsioonide eksperdid, nagu Helen Hamlini disainikeskus, EIDD, TU Delft, Hasseli ülikool.
 • Rahvusvaheline stuudio, mida õpetavad külastavad kunsti- ja disainieksperdid.
 • Õpilased osalevad Disainiakadeemias Londonis, mille korraldavad disaininõukogu eksperdid, strateegiline organisatsioon, mis toetab Briti valitsust majandusarengu kõige tõhusamate lahenduste rakendamisel. Koolitust soovitavad Mustafa Kurtuldu, Google'i disainibüroo; Digitaalne CTO
 • Erasmuse õppevahetus ja praktika.

Sissepääs

Kes saab taotleda?

Otsime avatud mõtlemisega kandidaate, kes soovivad töötada interdistsiplinaarses meeskonnas. See inglise keele magistriõppekava on suunatud selliste õppeprogrammide loomingulistele, vastutustundlikele ja visionääridele lõpetajatele, nagu disain, visuaalne kommunikatsioon, graafiline disain, arhitektuur, linnaplaneerimine, sisekujundus, näitusekujundus ja arhitektuur, multimeedia, kasutajate kogemuste disain, keskkonna kujundamine kultuuriteadused, humanitaarteadused ja sotsiaalteadused.

Kandidaatidel peaks olema bakalaureuse- või magistrikraad ja inglise keele B2 tase.

Riiki sisenemise nõuded:

 • portfell (pdf-fail, max 3 Mb)
 • intervjuu (kandidaadi hariduse ja disaini karjääri plaanide esitlus)

Karjääri väljavaated

Kvalifikatsiooniga diplomid on kõrgelt hinnatud ja väga kõrgelt hinnatud tööturul. Mitmed karjäärivõimalused on saadaval nii era- kui ka avalikus sektoris või ärikollektiivides.

Programm valmistab oma lõpetajatele tööd toodete, teenuste, interaktsioonide, avalike ruumide ja disainikonsultantide disaineritena. Samuti valmistab ta lõpetajaid tööle R-s

Magistriprogrammi laialdased erialad tähendavad, et lõpetajad on kvalifitseeritud töötama interdistsiplinaarsetes meeskondades tootearenduse, visuaalsete infosüsteemide ja liideste, teenuste, näituste ja keskkonna kujunduse arendamisel. Õpingute käigus omandatud oskused võimaldavad lõpetajatel saada uuenduslike lahenduste kujundamise eksperdiks ja muudavad need tööturul väga konkurentsivõimeliseks.

Lõpetajate oskused ja pädevused

 • keeruline probleemide lahendamine;
 • kriitilist mõtlemist kombineerituna kaasaegse maailma keerukate probleemide ja väljakutsetega. See on kombineeritud võimega leida uusi arenguteid;
 • loov mõtlemine, mis hõlmab võimet diagnoosida kasutajate vajadusi ja võimet töötada uute diagnooside põhjal uusi ideid;
 • emotsionaalne intelligentsus - empaatia ja teiste inimeste vajaduste ja ootuste sügav mõistmine, kaasates kohusetundliku kujundamise põhimõtted;
 • võime luua ja koordineerida keerukate, interdistsiplinaarsete disainimeeskondade tööd;
 • olles teadlik disaini rollist teenuste, ettevõtete ja asutuste tõhususe ja arengu suurendamisel.
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

We are artists, designers and researchers. The Academy of Fine Arts in Katowice is a meeting place, a field for exchanging ideas around active participation in culture, critical perception and social ... Loe edasi

We are artists, designers and researchers. The Academy of Fine Arts in Katowice is a meeting place, a field for exchanging ideas around active participation in culture, critical perception and social change. Näita vähem