Magister klassika ja iidsete tsivilisatsioonide alal: iidsed õpingud

Üldine

Programmi kirjeldus

Taotluste tähtaja värskendus

 • EL-i / EMP-välised üliõpilased: 1. mai (esialgset tähtaega 1. aprill on pikendatud COVID-19 tõttu)
 • EL / EMP üliõpilased ja üliõpilased, kes ei vaja õppeviisa / elamisluba VU Amsterdam kaudu VU Amsterdam *: 1. juuni (esialgset tähtaega 1. mai on pikendatud COVID-19 tõttu)

Iidsete õpingute magistriprogramm on kinnistunud Kreeka ja Rooma antiigi, samuti iidsete ühiskondade laiema kultuuripärandi õpetamise ja uurimise pikkadesse traditsioonidesse.

Programm on kavandatud multidistsiplinaarseks programmiks, kuna vaevalt saab lahendada iidset kultuuri või ühiskonda puudutavat küsimust, kui piirduda tõenditega kas kirjalike allikate või arheoloogiliste materjalidega. Seetõttu ühendate te ajaloolise, kirjandusliku ja arheoloogilise lähenemisviisi.

Miks õppida Amsterdami muinasuuringuid?

 • Seda magistrikraadi programmi pakuvad kaks ülikooli. Amsterdami ülikool ja VU Amsterdam ühendasid oma teadmised muinasajaloo ja arheoloogia alal Amsterdami muinasuuringute ja arheoloogia keskuses (ACASA). Erinevate akadeemiliste erialade spetsialistide liitmine loob koostöö- ja õppimiskeskkonna.
 • Teil on võimalus valida viie erineva spetsialiseerumise hulgast, võimalusega lisada oma programmi muinaskeel (assüüria-babüloonia, kreeka või ladina keel).
 • Intensiivsed klassid, mis koosnevad väikestest rühmadest ja otsene isiklik kontakt juhendajatega.
 • Võimalus õppida iidseid õpinguid imeilusas Amsterdami linnas, mis on üks maailma elavamaid kultuuri- ja kosmopoliitilisi linnu.
 • Amsterdamis on oma muististe muuseum, The Allard Piersoni muuseum, mis on programmiga tihedalt seotud. Muuseumis on suur Kreeka ja Rooma antiigi keraamika, klaasi ja pronkside kollektsioon, aga ka üks olulisemaid klassikalise antiigi teoste kollektsioone Hollandis ja laiemalt Euroopa regioonis.


See on see, mida teete
Kõigile õpilastele on kohustuslik kaks põhikursust ja magistritöö.

Programmi ülesehitus
Programm koosneb 60 EAP-st:
Põhikursuste eest 12 ainepunkti
30 ainepunkti spetsialiseeritud kursuste ja valikainete korral
18 krediiti magistritöö eest

Põhikursused on kaks seminari, millel on mõlemad interdistsiplinaarsed nurgad:
- Valitsejate ideoloogia ja esindatus: võrreldakse viise, kuidas muistse maailma eri osade valitsejad ja perioodist alates 1000 eKr kuni hilisantiigini esindavad valitsejad oma režiime.
- Suured arutelud: kutsub teid osalema mõnes ajaloolaste ja arheoloogide arutelul, mis käsitleb iidseid kultuure ja ühiskondi ning mõisteid ja meetodeid, mida me nende mõistmisel kasutame.

Ülejäänud 30 EAP-s osalete järgmistel kursustel:

 • Arheoloogia, muuseumid ja avalikkus
 • Kristusest Constantinuseni: judaism ja kristlus nende Grao-Rooma kontekstis
 • Kreeka eliitkultuur Rooma impeeriumis
 • Keelepõhine kursus:
  • Akkaadlane
  • Kreeka keel
  • Ladina keel

Valikained
Iga fookusala hõlmab ühte või kahte valikainet. Valikainete võib valida paljude kursuste hulgast, seotud teemadel nagu arheoloogia, pärandiuuringud, ajalugu, iidsed õpingud või klassika.

Lõputöö
Oluline osa programmist, magistritöö võimaldab teil teha originaalseid uuringuid ühe töötaja järelevalve all. Töö teema peavad üliõpilane ja akadeemiline nõustaja omavahel kokku leppima.

Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over ... Loe edasi

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over 26,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Näita vähem