Magister lugemise kogemuse ja interaktiivse jutuvestmise kavandamisel

Üldine

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Lugemiskogemuse ja interaktiivse jutuvestmise kavandamine on interdistsiplinaarne, magistriõppekava inglise keeles Katowice Kunstiakadeemia pakutava graafilise disaini programmi raames. Ta valmistab ette oma tulevasi lõpetajaid, et tulla toime lugemiskogemusega seotud keeruliste projekteerimisprobleemidega, st sisu analüüsimisega ja mõistmisega ning ideede, kontseptsioonide ja lahenduste edastamisega, kasutades universaalseid loo jutupõhiseid tehnikaid. narratiivide ja suhtlemise kohta.

Uuringud lugemiskogemuse ja interaktiivse jutuvestmise kavandamise kohta annavad teile teoreetilise tausta, uurimismeetodid ja -vahendid, mis võimaldavad teil läheneda graafilise kommunikatsiooni kujundamisele nii teoreetilise kui ka praktilise oskusena. Saate teada, kuidas määratleda oma publikule väga olulisi disainiküsimusi. Te saate laiaulatusliku kultuurilise perspektiivi graafilisele disainile ja saame kasu meie kõrgelt kvalifitseeritud õppejõudude kogemustest ja teadmistest, kes on professionaalselt disainiturul tegutsevad, samuti meie välisekspertide oskusteavet. Õpid vastama tänapäeva maailma väljakutsetele.

Reaalsus, mida me elame, seisneb märkide, tekstide, ideogrammide ja sümbolite abil kodeeritud teabe rohkuses. Ühest küljest nõuavad nad kõiki pidevat dekodeerimist, teiselt poolt sunnivad nad meid kirjutama ja kodeerima uusi tähendusi ja sõnumeid. Seega on lugemise kogemus laia arusaamaga hädavajalik mitte ainult tänapäeval mõistmiseks ja toimimiseks, vaid ka aktiivseks selle kujundamiseks. Siin mõistame akadeemias, et sellised omadused nagu sõnumi täpsus, selgus ja puhtus on ülimalt tähtsad. Samuti mõistame, et nad omandavad uue tähtsuse tänapäeva elu üha kiirenevas reaalsuses. Vastuseks sellele on meie uut magistriprogrammi hõlbustanud paljude aastate pikkune kunstiline kogemus ja teadmised, teadlikkus ja võime ära tunda disaini viimaseid suundumusi, eriti trükikunsti osas.

Kogemused ja teadmised, mida te meile teete, valmistavad teid töötama toimetuse projektide, tüpograafia (sh fontide disain), visuaalse identifitseerimise, andmete visualiseerimise, digitaalse avaldamise, liideste (nii kasutajaliidese kui ka UX) ja uue meedia puhul. animatsioon, film, installatsioonid, VR) avaliku sektori, kultuuriasutuste, äri- ja muude ettevõtjate jaoks.

Programmi pakkumine

Programmi õpetatakse mitmes stuudios. Õpilased valivad ühe stuudio, kus nad valmistavad ette oma diplomiteose ja mitu täiendavat programmi toetavat. Stuudiod on spetsialiseerunud järgmistele valdkondadele:

Lugemiskogemuse kujundamine

Tüpograafia on kõigis graafilise disaini vormides - traditsioonilistest trükitud vormidest, digitaalsete väljaannete, kasutajaliideste, filmide ja animatsioonide ning interaktiivsete projektide kaudu. Katowice'i Kunstiakadeemias käsitletakse tüpograafiat erilise tähelepanu all, pühendame sellele palju aega ja pöörame tähelepanu detailidele.

Tüpograafia on meile lugemiskogemuse kujundamine - me õpetame oma õpilasi sisu analüüsima ja mõistma ning seejärel tõlkima selle visuaalse sõnumi sobivasse vormi. Seejärel uurime nende lahenduste tõhusust.

Interaktiivne jutuvestmine

Narratsioon on olemas kõikides disainitegevustes, eelkõige illustratsioonides, animatsioonis, toimetuses, digitaalsetes väljaannetes, multimeedias või animatsioonis. Narratsioon räägib lugu probleemi koostamise etapis, mis ühendab sünteesi ja analüüsi, tehes abstraktsed mõisted reaalseks. Õpi looma ja edastama ideid, kontseptsioone ja lahendusi, kasutades universaalseid tehnikaid ja vahendeid, et luua sõnumeid ja lugusid.

Lugege, kuidas kasutada kommunikatsiooniteooriat ja narratiivstruktuure, et käivitada adressaadilt sihikindlad, võimsad ja sisukad vastused. Narratiivne ja interaktiivne disain põhineb ka tipptasemel tehnoloogial hästi varustatud filmistuudio - meedia LAB ja VR tehnoloogial.

Sissejuhatavad kursused

Teaduspõhine disain

Teaduspõhist disaini toetab kõige tõhusamate ja ajakohasemate uurimis- ja disainimeetodite kasutamine. Akadeemia ainulaadne kvaliteet, mis eristab seda teistest Kesk-Euroopa ülikoolidest, on tema teaduspõhine lähenemine disainile. Üks moodul on pühendatud kaasaegsete uurimismeetodite tundmaõppimisele ja testimisele, mis on kasulikud projekteerimisel, nendelt, kes kasutavad selgelt väljakujunenud protseduure, neid, kes kasutavad osalusdisaini, neid, kes uurivad kasutajate vajadusi, ja neid, mis hõlmavad projekti sekkumisi / sündmusi / installatsioone ja spekulatiivset disaini.

Seminarid ja arutelud

Meie seminarid ja arutelud on inglise ja poola keele õppimise ning graafilise disaini ja disaini õppijate kohtumispaik. Need hõlbustavad kogemuste vahetamist ja interdistsiplinaarset tööd. Nad pakuvad aega oma huvide ja diplomiteoste temaatiliste valdkondade arutamiseks, arutamiseks ja täiustamiseks.

Klasside eesmärk on tutvustada üldisi teadmisi kultuuri- ja sotsiaalmajanduslikust kontekstist ning nende mõjust disainile. Disainiajaloo, eetika, filosoofia, sotsioloogia ja semiootikaga seotud küsimused on esitatud kolmes temaatilises valdkonnas: disain väljaspool kasti, sotsiaalne disain ja disaini äritegevus.

Diplomiseminare korraldatakse kolmes ülalmainitud teemavaldkonnas ning toetatakse õpilaste individuaalset tööd diplomitehnikaga. Rõhuasetus on kirjaliku diplomi doktoritöö lõpuleviimiseks vajaliku uurimistöö kõrge kvaliteediga.

Klassid toimuvad õppejõudude ja kutsutud välisekspertide arutelude, loengute ja ettekannete vormis, et muuta õppekursus rahvusvahelisemaks. Igal aastal valitakse kõigi seminaride jaoks juhtiv teema, mis peegeldab kaasaegseid väljakutseid.

Töö diplomiga

Lõpetanud oma esimese õppeaja, valite ühe kolmest seminari teemavaldkonnast (väljaspool kasti, kaubandus- või sotsiaalvaldkonda), teie valitud disainidiplomistuudio ja täiendavad moodulid, mis täiendavad teie diplomi tööd.

Te töötate oma diplomiga kolmel korral (2., 3. ja 4.). Esimene neist annab teile aega, et otsida disainiprobleeme, kaardistamise konteksti ja eelanalüüse. Kõik see viib lõpule diplomite tööplaani ja selle peamiste eelduste lõpuleviimisega. Järgmises perspektiivis töötate oma diplomi peamise kontseptsiooni ja selle prototüüpimise kallal, samal ajal kui teie õpingute viimane tähtaeg annab teile aega testimiseks ja, kui võimalik, ka lõpetatud projekti rakendamiseks. Teie diplomitöö võib olla teostatud väliste institutsioonidega.

Diplom ja täiendavad stuudiod:

 • Typograafia
 • Tüüp ja märk
 • Visuaalne teave
 • Illustratsioon
 • Juhtkiri
 • Animatsiooni- ja videomängud
 • Ajapõhine meedia
 • Digitaalne väljaanne

Täiendavad moodulid:

 • Lugemiskogemus
 • Kaasav disain
 • Rahvusvaheline stuudio
 • Kunstistuudio
 • Fotograafia

Õppimis- / õpetamismeetodite vormid:

 • disaini püksikud,
 • seminarid ja arutelud,
 • loengud,
 • töötoad,
 • interdistsiplinaarne meeskonnatöö,
 • individuaalsed sessioonid / õpetused,
 • rühma arutelud, rühmakontroll ja grupikriitika,
 • kollektiivne väliuuring,
 • koostöö väliste partnerite / klientidega,
 • õppimine teistelt,
 • välisekspertide osalemine, \ t
 • individuaalne töö.

Mis teeb meid eriliseks?

 • te õppite teaduskonnas A-kategooriaga, mis on kõrgeim võimalik eristus ja tipptasemel tunnus, mille Poola akrediteerimiskomitee annab ainult parimatele akadeemilistele teaduskondadele.
 • teie individuaalsus loeb siin: õpid väikestes rühmades ning teid juhendavad ja juhendavad kogenud teaduskonna liikmed, kelle professionaalsed ja akadeemilised saavutused on rahvusvaheliselt tunnustatud;
 • osalete innovatiivses õppeprogrammis, kasutades nüüdisaegsetele probleemidele keskenduvaid kaasaegseid õpetamismeetodeid ja probleemide lahendamise seminare;
 • teie töö põhineb teaduspõhistel lähenemisviisidel disainile;
 • teil on juurdepääs tipptasemel seadmetele, meetoditele ja tehnoloogiatele; uurite kaasaegset ülikoolilinnakut, kus pakutakse filmistuudio, modelleerimiskeskusi ja uurimislaboreid.

Rahvusvaheline mõõde

 • Akadeemia rahvusvaheline personal: lisaks oma töötajatele on meie teaduskonnas ka juhtivate Euroopa institutsioonide eksperdid, nagu Helen Hamlini disainikeskus, EIDD, TU Delft, Hasseli ülikool.
 • Rahvusvaheline stuudio, mida õpetavad külastavad kunsti- ja disainieksperdid.
 • Õpilased osalevad Disainiakadeemias Londonis, mille korraldavad disaininõukogu eksperdid, strateegiline organisatsioon, mis toetab Briti valitsust majandusarengu kõige tõhusamate lahenduste rakendamisel. Koolitust soovitavad Mustafa Kurtuldu, Google'i disainibüroo; Digitaalne CTO
 • Erasmuse õppevahetus ja praktika.

Sissepääs

Kes saab taotleda?

Otsime avatud mõtlemisega kandidaate, kes soovivad töötada interdistsiplinaarses meeskonnas. See inglise keele magistriõppekava on suunatud selliste õppeprogrammide loomingulistele, vastutustundlikele ja visionääridele lõpetajatele, nagu disain, visuaalne kommunikatsioon, graafiline disain, arhitektuur, linnaplaneerimine, sisekujundus, näitusekujundus ja arhitektuur, multimeedia, kasutajate kogemuste disain, keskkonna kujundamine kultuuriteadused, humanitaarteadused ja sotsiaalteadused.

Kandidaatidel peaks olema bakalaureuse- või magistrikraad ja inglise keele B2 tase.

Riiki sisenemise nõuded:

 • portfell (pdf-fail, max 3 Mb)
 • intervjuu (kandidaadi hariduse ja disaini karjääri plaanide esitlus)

Karjääri väljavaated

Katowice'i Kunstiakadeemia graafilise disaini lõpetajatel on vajalik kvalifikatsioon, et töötada mitmesugustes visuaalse kommunikatsiooniga seotud ettevõtetes ja tööandjad on seda väga soovinud. Mitmed karjäärivõimalused on saadaval nii era- kui ka avalikus sektoris või ärikollektiivides.

Karjääri valikuid ja valdkondi, kus meie lõpetajaid nad taotlevad, valivad kõige enam tavaliselt individuaalselt. Võimaluste mitmekesisus hõlmab toimetus- ja trükiprojekte (sh fondi disain), visuaalse identifitseerimise projekteerimise, näituste, andmete visualiseerimise, digitaalsete väljaannete, UX ja UI liideste ning uue meedia (animatsioon, film, paigaldus, VR) projekteerimisel.

Mõned meie lõpetajad on spetsialiseerunud multimeediaprojektidele (animatsioon, videolõigud, videopildid, videokrediidid, postproduktsioonid, filmi redigeerimine) ja kunstiliste illustratsioonide loomisel. Need kaks spetsialiseerumist nõuavad eelnevalt teadmisi spetsialiseeritud tööriistade ja / või eelneva praktika kohta. Sellisel juhul valivad need tavaliselt lõpetajad, kes tegid oma magistriõppes seotud valikuid.

Lõpetajate oskused ja pädevused

 • keeruline probleemide lahendamine;
 • kriitilist mõtlemist kombineerituna kaasaegse maailma keerukate probleemide ja väljakutsetega. See on kombineeritud võimega leida uusi arenguteid;
 • loov mõtlemine, mis hõlmab võimet diagnoosida kasutajate vajadusi ja võimet töötada uute diagnooside põhjal uusi ideid;
 • emotsionaalne intelligentsus - empaatia ja teiste inimeste vajaduste ja ootuste sügav mõistmine, kaasates kohusetundliku kujundamise põhimõtted;
 • võime luua ja koordineerida keerukate, interdistsiplinaarsete disainimeeskondade tööd;
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

We are artists, designers and researchers. The Academy of Fine Arts in Katowice is a meeting place, a field for exchanging ideas around active participation in culture, critical perception and social ... Loe edasi

We are artists, designers and researchers. The Academy of Fine Arts in Katowice is a meeting place, a field for exchanging ideas around active participation in culture, critical perception and social change. Näita vähem