Lõpetajad on varustatud kristliku teoloogia teadmistega ajaloolises, süstemaatilises ja praktilises mõõtmes. Nad on võimelised töötama Piibli tekstidega algkeeltes ja valdama kristlike tekstide hermeneutikat, pöörates erilist tähelepanu reformatsiooni traditsioonile ning dialoogis teiste kristlike traditsioonidega, filosoofiaga ja sotsiaalteadustega. Nad tunnevad religiooni fenomenoloogiat, traditsioonilisi maailma religioone ja uusi usulisi liikumisi.


Kontrollimise ja hindamise kriteeriumide kirjeldus

Sissepääs eksam toimub ühes voorus ja on ainult suuline osa.

Intervjuu testib taotlejate teadmisi piibellikust teoloogiast (kaasa arvatud algkeeled), süstemaatilisest teoloogiast, ajaloolisest teoloogiast, maailma religioonidest ja filosoofiast.

(maks. 100 punkti)

Taotleja võetakse vastu, kui ta saab vähemalt 65 punkti


Vastuvõtutingimused

Magistriõppesse astumise tingimuseks on läbitud keskharidus, mis on kinnitatud koolist lahkumise tunnistusega. Ülikoolijärgsetesse õpingutesse (magistriõppesse) pääsemist reguleerib ka lõpetatud haridus mis tahes õppekava puhul.

Tõendamismeetod:


Soovitatav kirjandus, prooviküsimused

Vaadake Karli Ülikooli protestantliku teoloogia teaduskonna ajaloolise, süstemaatilise ja piibelliku teoloogia, religioossete uuringute ja filosoofia osakondade veebisaite - bakalaureuseeksami nõuded.

Taotlejad saavad eelnevalt ette valmistada vähemalt 4 Vana Testamendi teksti osa (vähemalt 20 salmi igast sektsioonist) ja 4 sektsiooni Uus Testamendist, millest igaüks on vähemalt 10 salmi pikk. Uue Vana Testamendi vastavate osakondade bakalaureuseeksam: https://web.etf.cuni.cz/ETFN-453.html; https://web.etf.cuni.cz/ETFN-460.html).


Lõpetanud profiil

Lõpetajad on varustatud kristliku teoloogia teadmistega ajaloolises, süstemaatilises ja praktilises mõõtmes. Nad on võimelised töötama Piibli tekstidega algkeeltes ja valdama kristlike tekstide hermeneutikat, pöörates erilist tähelepanu reformatsiooni traditsioonile ning dialoogis teiste kristlike traditsioonidega, filosoofiaga ja sotsiaalteadustega. Nad tunnevad religiooni fenomenoloogiat, traditsioonilisi maailma religioone ja uusi usulisi liikumisi. Nad saavad kasutada oma õpinguid oma koguduste teenistuses koguduste, katekeetiliste, hariduslike ja pastoraalsete tööde ning ka sotsiaal- ja kultuurivaldkonnas ning avalikus halduses.


Karjäärivõimalused

Lõpetajad saavad kasutada oma õpinguid oma kirikute teenistuses koguduste ministritena, katekeetilises, haridus- ja pastoraalses töös ning ka sotsiaal- ja kultuurivaldkonnas ning avalikus halduses.

Programmi õpetamise keel:
Inglise
Viimati uuendatud January 9, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
okt 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
25,000 CZK
õppeaasta kohta. Online Taotlustasu: 640 CZK. Paberitaotluse tasu: 690 CZK.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
okt 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

okt 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date