Magister protestantlikus teoloogias

Üldine

Programmi kirjeldus

Lõpetajad on varustatud kristliku teoloogia teadmistega ajaloolises, süstemaatilises ja praktilises mõõtmes. Nad on võimelised töötama Piibli tekstidega algkeeltes ja valdama kristlike tekstide hermeneutikat, pöörates erilist tähelepanu reformatsiooni traditsioonile ning dialoogis teiste kristlike traditsioonidega, filosoofiaga ja sotsiaalteadustega. Nad tunnevad religiooni fenomenoloogiat, traditsioonilisi maailma religioone ja uusi usulisi liikumisi.


Kontrollimise ja hindamise kriteeriumide kirjeldus

Sissepääs eksam toimub ühes voorus ja on ainult suuline osa.

Intervjuu testib taotlejate teadmisi piibellikust teoloogiast (kaasa arvatud algkeeled), süstemaatilisest teoloogiast, ajaloolisest teoloogiast, maailma religioonidest ja filosoofiast.

(maks. 100 punkti)

Taotleja võetakse vastu, kui ta saab vähemalt 65 punkti


Vastuvõtutingimused

Magistriõppesse astumise tingimuseks on läbitud keskharidus, mis on kinnitatud koolist lahkumise tunnistusega. Ülikoolijärgsetesse õpingutesse (magistriõppesse) pääsemist reguleerib ka lõpetatud haridus mis tahes õppekava puhul.

Tõendamismeetod:


Soovitatav kirjandus, prooviküsimused

Vaadake Karli Ülikooli protestantliku teoloogia teaduskonna ajaloolise, süstemaatilise ja piibelliku teoloogia, religioossete uuringute ja filosoofia osakondade veebisaite - bakalaureuseeksami nõuded.

Taotlejad saavad eelnevalt ette valmistada vähemalt 4 Vana Testamendi teksti osa (vähemalt 20 salmi igast sektsioonist) ja 4 sektsiooni Uus Testamendist, millest igaüks on vähemalt 10 salmi pikk. Uue Vana Testamendi vastavate osakondade bakalaureuseeksam: https://web.etf.cuni.cz/ETFN-453.html; https://web.etf.cuni.cz/ETFN-460.html).


Lõpetanud profiil

Lõpetajad on varustatud kristliku teoloogia teadmistega ajaloolises, süstemaatilises ja praktilises mõõtmes. Nad on võimelised töötama Piibli tekstidega algkeeltes ja valdama kristlike tekstide hermeneutikat, pöörates erilist tähelepanu reformatsiooni traditsioonile ning dialoogis teiste kristlike traditsioonidega, filosoofiaga ja sotsiaalteadustega. Nad tunnevad religiooni fenomenoloogiat, traditsioonilisi maailma religioone ja uusi usulisi liikumisi. Nad saavad kasutada oma õpinguid oma koguduste teenistuses koguduste, katekeetiliste, hariduslike ja pastoraalsete tööde ning ka sotsiaal- ja kultuurivaldkonnas ning avalikus halduses.


Karjäärivõimalused

Lõpetajad saavad kasutada oma õpinguid oma kirikute teenistuses koguduste ministritena, katekeetilises, haridus- ja pastoraalses töös ning ka sotsiaal- ja kultuurivaldkonnas ning avalikus halduses.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Protestant Theological Faculty (originally known as the Hus Czechoslovak Protestant Theological Faculty) was founded in Prague on 28 April 1919. Before the First World War, there had been many res ... Loe edasi

The Protestant Theological Faculty (originally known as the Hus Czechoslovak Protestant Theological Faculty) was founded in Prague on 28 April 1919. Before the First World War, there had been many restrictions on Protestants in the Czech lands (which were part of Catholic Austria at the time) and candidates for the ministry had to go to Vienna to study. Näita vähem