Praha Karli Ülikooli humanitaarteaduskond (FHS) pakub filosoofia magistri- ja doktoriõppe programme saksa keeles. Keskendutakse filosoofia interdistsiplinaarsele ja kultuuridevahelisele võrgustikule: Fenomenoloogilist filosoofiat, filosoofilist antropoloogiat ja kaasaegset filosoofiat puudutavate põhiküsimuste taustal käsitletakse kursustel epohhiliste künniste, kultuuridevahelise filosoofia, kunstifilosoofia ja oikoloogilise filosoofia interdistsiplinaarse projekti analüüse. avada uusi perspektiive nii majanduse kui ka ökoloogia põhiküsimustes. Selles suunas on kursused huvipakkuvad ka kõigile neile, kes tegelevad kultuuriuuringute ja kultuuride teooriatega. Peamine mure ei ole lihtsalt „kultuuri” kontseptsioonide eeldamine, vaid nende filosoofiline küsimine.

Prahas õppimise erilised eelised on väikesed töörühmad ja intensiivne individuaalne hooldus. Kõik üliõpilaste osutatavad teenused, näiteks terminid, paberid ja väitekirjad (magistritööd ja väitekirjad) on võimalik valmistada saksa keeles. Samuti on võimalik osaleda kursustel tšehhi, prantsuse ja inglise keeles. Seminaride seminaridel on õpilastel võimalus esitada oma projektid kohe algusest peale. Algusest peale toetatakse õpilasi ka oma töö avaldamisel. Teaduskond annab ka stipendiume, mida saab kasutada välismaal teadustöö eesmärgil viibimise rahastamiseks magistri- või doktoritöö raames. Põhireeglina tuleks õpilasi julgustada vastavalt oma filosoofilistele huvidele, et nad saaksid neid maksimeerida.


Kontrollimise ja hindamise kriteeriumide kirjeldus

  1. Enne registreerimistähtaega saatke meile motivatsioonikiri ja tehniline artikkel, mille olete kirjutanud saksa keeles (nt bakalaureusetöö või juba avaldatud artikkel). Teksti pikkus peab olema vähemalt 15 lehekülge ning see peaks tõendama teie teadmisi, võimeid ja talente filosoofia õppimiseks. Otsus selle kohta, kas esitatud taotlusdokumendid vastavad esitatud nõuetele, lasub teaduskonna dekaanil.

  2. Saada meile oma bakalaureusekraadi notariaalselt kinnitatud koopia. Kui olete omandanud oma kraadi väljaspool Tšehhi Vabariiki, peab Tšehhi Vabariigi Haridusministeerium seda ametlikult üles tõstma või saatma oma dokumendid teaduskonna enda ametlikuks tunnustamiseks.


Soovitatav kirjandus, prooviküsimused

https://fhs.cuni.cz/FHSENG-708.html


Professionaalne perspektiiv

Lõpetajad on omandanud laialdased teadmised saksa ja prantsuse 18. ja 19. sajandi filosoofiast, klassikalisest ja kaasaegsest fenomenoloogiast Saksamaal ja Prantsusmaal ning ka teistest kaasaegse filosoofia arvudest nendes kahes keeles ning tunnevad ka nende vastuvõtmist tšehhi keeles. Lõpetajad on valmis järgnevateks doktoriõppeteks ja vastavaks tööks akadeemilistes ja teadusasutustes. Tänu omandatud tehnilisele ja keelelisele pädevusele saavad nad töötada ka riigi ja valitsusvälise sektori kultuuripoliitika juhtimises nii riigisiseselt kui ka rahvusvaheliselt, meedias või kirjastajates.

Programmi õpetamise keel:
  • Saksa

Vaata veel 3 kursust Faculty of Humanities, Charles Universityis »

Viimati uuendatud Jaanuar 3, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
okt 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
200 EUR
Deadline
Võta kooliga ühendust
Applications are accepted on a rolling basis with a final deadline July 31.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
okt 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Applications are accepted on a rolling basis with a final deadline July 31.

okt 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Applications are accepted on a rolling basis with a final deadline July 31.
End Date